Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Öneri Lütfen

Konu, 'Her Telden' kısmında Enterprise tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Enterprise

Enterprise Süper Üye Süper Üye

Darlanıyorum bugün nedendir bilemiyorum ama duvarlar üstüme üstüme geliyormuş gibi sanki ve birazdan yola çıkacağım bayram tatili için bu kafayla nasıl çıkacağım bilemiyorum. Şuan odamda ne var ne yoksa masanın üstündeki herşeyi attım ve ortalık darmadağın.
    Biri bana dua önersn ya da yapabileceğim birşey önersin lütfen, panikatak falan mı geiriyorum acaba dün akşamdan beri böyleyim okula da yarım saat geç geldim uyumadım ama kafamı kaldıramadım.

2. btnotlari

btnotlari Süper Üye Süper Üye

Hocam Ayetel kürsi filan okuyun felak nas vs...

3. KeRASuS_28

KeRASuS_28 Seçkin Üye Seçkin Üye

darlanma... boşver gitsin

4. wgolf

wgolf Seçkin Üye Seçkin Üye

abdest al 2 rekat namaz kıl faydası olur
    melisa çayı iç

5. hamuş

hamuş Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam inanın sadece siz öyle değilsiniz bende öyleyim herşeyi yıkıp döküp kırasım var insanları boğasım var herşeyi bırakıp gidesim var branşımızdan kaynaklanıyor

6. AsilTurk

AsilTurk Seçkin Üye Seçkin Üye

izin al çık dışarıya bisiklet sür biraz. benim en iyi rahatlama yöntemim. kır bayır sahil...

7. Enterprise

Benim branşımla ilgili yaşadığım birşeyde yok sadece dün çok yoğundu okul 6 gibi çıktım ama ondan olsa bütün idarecilerin bu şekilde olması lazım bundan önce yaşadığım sıkıntıların acısı mı çıkıyor acaba, sinirlerim bozuldu sanırım dün akşam oturup evde ağladım ağladım sabah kalktığımda yüzüm gözüm şişmişti zaten gece de uyuyamadım şimdi okula geldim ama hiçbişey yapasım yok kimseyle konuşasım da yok hatta göresim bile yok

8. "Ayşen"

"Ayşen" Seçkin Üye Seçkin Üye

inşirah süresini okuyuyn hocam elem neşrahlake sadrek ...ayrıca amannnnnnnnn ve boşverr kelimelerini içten söylemeyi öğrenin sürekli darlanan biriyseniz

9. astalavista23

astalavista23 Seçkin Üye Seçkin Üye

“Bir kimse, sıkıntılı zamanında "Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm’i " okursa, Allahü teâlâ üzüntüsünü giderir.”

“Sıkıntıya düşen "La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ işini kolaylaştırır.”

" La İlahe İlla ente Subhaneke inni Küntü minezzalimin " Bunları Oku. Bişeyciğin kalmaz inşallah.

10. seferzafer

seferzafer Seçkin Üye Seçkin Üye

hangi ildesiniz hocam ankara ise gelin tanışalım dertleşelim. Biz ne güne duruyoruz burada. :D

11. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

yalnızlıktandır evlen kurtul :)
    edit: üstteki mesajdan sonra pek manidar olmuş :D

12. astalavista23

astalavista23 Seçkin Üye Seçkin Üye

İnsanı ahlaksızlığa yönlendiren en birinci muallim, en etkili eğitici ‘sıkıntı’dır.

İman ve ibadet, ruhun ferah ve saadet kaynaklarıdır. Bunlardan yoksun olan, yahut tam istifade edemeyen insanlarda ruhî sıkıntılar baş gösterir.

İnsanoğlu, kendisine düşen görevi tam olarak yaptıktan sonra sonuçları Allah’tan beklemesi gerekirken, bütün problemlerini kendi iradesiyle çözmeğe, bütün engelleri kendi kudretiyle aşmaya çalışır. Bunu başaramayınca da sıkıntıya düşer. İçindeki bu manevî sıkıntıyı ve ruhundaki bu tevekkül boşluğunu eğlencelerle, ahlâksızlıkla, içkiyle, uyuşturucuyla doldurmak ister. Üstadın ifadesiyle, “Muvakkat eğlenceler ve sefahetlerle aklını tenvim edip uyutur.” (Şuâlar)

Dalalet-i fikrin kaynağının ‘yeis’ (ümitsizlik) olmasına gelince, umutsuzluğa düşen bir insan, denize düşenin yılana sarılması gibi, sapık ideolojilerde, yanlış itikatlarda yahut gerçekten uzak şahsî görüşlerinde bir teselli aramaya başlar. Bunların hiçbiri insanı tatmin etmediği, onun manevî sorularına cevap veremediği ve onun için bir teselli kaynağı olamadığı için, bunlara kapılan bir insanın vazgeçilmez akıbeti yine umutsuzluğa düşmek ve çaresizlik içinde kıvranıp durmaktır.

Zulmet-i kalbin, ruh sıkıntısının kaynağı olması, genel bir kaide olmakla birlikte, burada öncelikle, günahkâr müminler söz konusudur.

Zulmet kelimesi, şu hadis-i şerifi hatırlatıyor:

“Her bir günah işlendiğinde kalpte bir kara leke hasıl olur.”

İşte bu kara lekeler, o günahkâr mümini hem sorumlu kılar, hem de ruhunu sıkıntılar içinde bırakır.

13. hbasdereli

hbasdereli Süper Üye Süper Üye

Allan öğretmenlerin sonunu hayır etsin..

14. ronn

ronn Seçkin Üye Seçkin Üye

bende depresyona girdim. 10 güne çıkarım...

15. kily

kily Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

:++: :++: :++: :++:

16. netame

netame Süper Üye Süper Üye

:+1: sağ elinizle kalbinizin üzerinde sağdan sola halka şeklinde mesh ederek salavat getirin hocam bunun da faydasını görürsünüz inşallah

17. sadece susarak

sadece susarak Seçkin Üye Seçkin Üye

vallahi bende aynı durumdayım yeter ulaaaaaan diye bağırasım herşeyi vurup kırıp yıkasım aynştayn gibi herkese dil uzatasım var. zaza dayıya katılıyorum artık ben insan sevmiyim aa. biraz branşımızdan birazda insanların egoistliğinden ve duyarsızlığından oluyor bende.

18. Enterprise

astalavista23 Hocam sıkıntıyla ahlaksızlığın ne alakası var Allah aşkına, çok teşekkür ediyorum arkadaşlar önerileriniz için bütün duaları not alıyorum okuyorum, tebdil-i mekan iyi gelir inşallah, sinirlerim laçka olmuş sanırım sürekli ağlama ihtiyacı hissediyorum ki normalde hiç ağlamam 4 senedir ilk defa okulda ağlıyorum belkide bu güne nasipmiş demekki

19. formator3418

formator3418 Site Gezgini

Hocam Kabir Ziyaretinde bulunun

20. formator3418

formator3418 Site Gezgini

sadaka verin rahatlayacaksınız emin olun.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal