Önemli-CD'siz Vista Kurulumu-Yardım bekliyorum.

Kodla Büyü

mystery1984

Site Gezgini
Arkadaşlar,
Acer marka bir laptop aldım. AçtığımdaVistayı kurmaya başladı. Ben Cd-Rom da Cd vardır zannetim ama yokmuş. Nerden kurdu bilmiyorum. Esas sorun şu: Vista şu an düzgün çalışmıyor ve yeniden kurmak istiyorum. Aldığım PC de orijinal Vista ve Acer'a özel programlar vardı.
Tüm bu programlarla birlikte nasıl tekrar kurabilirim?
Açılışta Cd olmadığına göre nasıl yükleme yapmış olabilir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Hocam laptoplar bu gibi şeyler olaması muhtemel ama sanmıyorum ki vista 0 dan kurulsun kurulduysada basit. sabitdiskte autoexec.bat içine atacığın bir kac komutla setup çalıştırılabilir

emin missin vista kurulduğuna sadece yapılandırma ayarları yapılmışm olmasın laptopları ilk çalıştırmada bu oluyor çünkü...

Kurulum yaptığına eminim. çünkü yaklaşık olarak 45 dk falan sürdü.
Teşekkürle değerli fikirleriniz için...

Acer 5520 almış geçen bir arkadaşım vista vardı cd si yokmu dedim. Hiç bir cd si gelmedi dedi. Sabit disk D ye baktım drv adlı bir klasor var ama tüm driver lar Vistaya uyumlu. arkadşta xp kuralım dedi. Acerin kendi sitesine ftp sine baktım bulamadım. sonra rus bir siteden buldum driver ları ha bu arada arkadaş için vistanın ghost aldık 14 gb tuttu. gerek yok filan dedimsede :) ileride belki kullanırım lisans filan deyince seslenmedim işim 1 saat daha uzamış oldu. velhasılı şaşırıyorum firmalara nasıl laptop satar lisanslatır ve cd lerini göndermez.

bence orjinal vista keyini al ve lisanssız bir cd den kur ama kendi keyini gir.

olmazsa salla gitsin üstünde etiket olupta kimse sana niye bunu kullanıyorsun demez heralde ...

ayrıca kurulum yaptıgını iyi biliyorsan sabit diskin biryerlerinde mutlaka vardır. Kurulum.

Bana da hiç bir Cd vermediler hocam. Acer2ın kendi programlarını da kuramayacağım mesela. o önemli değil aslında ama en azından ben Vista yı istemeyerek de olsa orijinal aldım ve CD si bulunması gerekir.
Teşekkürler.

arkadaşım
laptoplar da gizlenmiş partision da sistemin yedeği zaten vatdır. yapman gereken gereken ilk açılışta ya f9 ya da benzer bir tuşla sisteme girip komutları inceleyip tekrar yükleme yapman yaklaşık 10 dakika sürer...
kolay gelsin...

hocama katılıyorum . Acerin sitesine girin kitapcık vardır kesin onu indirin kurtarma ya recovery kısımını okuuyun yardımcı olur.

Cd ye ihtiyaç yok arkadaşlar. Bendede aynı şekilde 4 tane labtop var :)

Yöntem gayet basit Acer için;

Acer Empowering Technology

programını açın; orada backup ve restore seçenekleri var :)

Kolay gelsin

Laptopların hemen hepsinde işletim sistemleri ve markaya ait programlar harddiske gömülü olarak gelir.her laptop'ta bir restore ya da recovery programı vardır.Bu program sayesinde sistem dilediğiniz zaman ilk günkü gibi kurulabilir.

arkadaşım yapacağın şey belli bilgisayarı açarken devamlı alt + f11 e bas acer^da recovery yi çalıştırmak böyle olur 8) bu dediğim işletim sistemini yeniden yukler + driverları falan otomatik olarak tanıtır senın yapacağın tek şey pc yi açarken alt + f11 e basmak olucak ilk defada alamayabilir hemen vazgecme :x 1 2 defa dene işin işleyişini anlatayım sana sende bak haklımıyım haksızmıyım bilgisayarımdan sağ tus özellıkler aygıt yöneticisi disk yönetimine gir orda gizli bir disc göreceksın işte işletim sistemin orda aman ha ona bı zarar vermede silme sakın ha ustunede baska ısletım sıstemı kurma recovery yı ıptal edersın bu senn için gecerlı :D bide forumlara bakıyorumda mıllet bu özelliği çok istiyor cd siz işletim sistemı kurma program arkadaslar program cok program var bu konuyla ilgili ama ben şunu tavsiye ederim (Acronis True Image) linkinide vereyim
http://www.inndir.com/Acronis_True_Image-29853i.html
takıldığın bir yer olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
ercangenc@msn.com burdan bana ulaşabilirsiniz ancak anlattıklarım işe yaramazsa ekleyin :x abuk sabuk ufak tefek şeyler için değil hadi kolay gele!

bu arada arkadaşlar söylemeyi unuttum acer aldım bende ilk makınamı, tavsiye etmem teknık servis (tpm teknoloji) nin musterı memnunıyetı anlayısı guler yuz oysa musterı makınasının tamırını ıstıyor ben acer ı tavsiye etmem temızlık sorunu anakart yakıyor acer da ve benım acer 7 defa arıza yaptı acer ın ömrü 1 sene zaten görecek kullananlarda 7 8 ay sonra kendılıınden kapanmalar falan bunlara dıkkat kendılınden kapanan pc de temızlık sorunu var denır genelde ama öyle değil acer hatalı uretım yapıyor kendılınden kapanıosa bı makına o makınadan ümidinizi kesin :p

Geri