Öncelik kimin?

Kodla Büyü

02lord

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Alan dışı BT rehber öğretmenliği iki öğretmen için,
1. Öğretmen Lisans mezunu 4 yıl BT rehber öğretmenliği yapmış,
2. Öğretmen Yüksek Lisans mezunu ve 3 yıl BT rehber öğretmenliği yapmış
İkisi de kendi okulu için başvuru yapıyorsa öncelik kimin hocalarım, bilginiz var mı?

2 yüksek lisans yapmış olan tabiki lakin branş önemli. Iki öğretmeninde bilisim öğretmeni ya da farkli branş oldugunu varsayiyoruz. birinci sıradaki öğretmen bilişimci digeri farkli branş ise bilişimci her zaman önceliklidir.

Merhaba arkadaşlar,
Alan dışı BT rehber öğretmenliği iki öğretmen için,
1. Öğretmen Lisans mezunu 4 yıl BT rehber öğretmenliği yapmış,
2. Öğretmen Yüksek Lisans mezunu ve 3 yıl BT rehber öğretmenliği yapmış
İkisi de kendi okulu için başvuru yapıyorsa öncelik kimin hocalarım, bilginiz var mı?
Okulunuz ikili öğretim ise ikiniz de BT rehber olabilirsiniz

Teşekkürler arkadaşlar,
İki öğretmen de alan dışı aslında.
Birinin avantajı daha fazla süre BT rehber öğretmenlik yapması,
Diğerinin avantajı yüksek lisans (tabi y Lisans da alan dışı)
İkili öğretimli bir okul ama burdaki tüm ikili öğretim olan okullarda bile tek BT rehber öğretmen görevli.

İkili öğretimlerde sabahçı ve öğlenci olmak üzere 2 görevlendirme yapılıyor hocam İstanbul’da bulunduğum okulda bu şekilde bilginiz olsun

cevaplardan şu anlaşıyor ki, konuyu açan hocanın sorusunu okumadan cevap yazmış arkadaşlardan bazıları , komik :)

Okullarda ders dışı hertürlü iyi veya angarya tüm işler yüksek lisans mezunlarına verilsin. Lisans mezunu öğretmen ne bilecek ki yüksek lisansta her şey öğretiliyor nasıl olsa.

Aynen hocam ++.
Bu sene okuldaki en iyi öğrencilerle yüksek lisans yapmış öğretmenler konferans salonunda buluşup konuştular, müdür onlara verdi bu görevi. Yüksek lisans ı bi şey zannediyorlar, lisans da bile bi şey öğrenmedik, kendimiz öğrendik ne öğrendiysek.

Son düzenleme:
kendi branşlarında ders açığı oluşturmayacak şekilde sırasıyla istekli diğer branş öğretmenlerinden;
a) Mezuniyet alanı itibarı ile bilişim teknolojileri öğretmeni olarak atanabilecek olanlar,
b) “Fatih Projesi Eğitmenliği” görevini Bakanlık onayı ile en az 6 (altı) ay süre ile
yürüttüğünü belgelendiren öğretmenler,
c) Bilişim teknolojileri alanında doktora yapan öğretmenler,
d) Bilişim teknolojileri alanında tezli veya tezsiz yüksek lisans yapan öğretmenler,
e) Fatih Projesi kapsamında yürütülen merkezi hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde eğitim
görevlisi olarak en az 100 saat görev alan öğretmenler,
f) “Bilişim Teknolojileri Rehberliği Kursu” nu başarı ile tamamlayan öğretmenler,
Fatih Projesi BT rehberliği görevini yürütebilirler.

Geri