onboard ekran kartı bi soru

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar bu hafta ekran kartını anlatacam. ama ben hiç onboard görmedim. anakart üzerinde net bişekilde görünüyormu yoksa gömülümü. google görsellere baktım anakart üzerinde göremedim.

onboard

Ekli dosyalar

• onboard.jpg
    onboard.jpg
    75.9 KB · Görüntüleme: 613
ekran kartı anakart üzerinde entegredir demektir

Ekli dosyalar

• a7n266-vm003.jpg
    a7n266-vm003.jpg
    63.6 KB · Görüntüleme: 612
bilişim teknolojileri öğretmeniyim. resim gönderen arkadaşlarım ekran kartının olduğu yeri paint da daire içine alabilirmisiniz. monitörün takıldığı yere yakın kısımdadır muhakkak ama nerde yoksa tepeden bakınca görünmüyormu

nese1982' Alıntı:
sadece bu çıkış bölümünü mü görebiliyoruz.

evet hocam o çıkış bölümünün olduğunu görünce anakartın onboard vga ya sahip oldugunu anlıyoruz.

Ama belki anakartın üstünde de olduğunu gösteren bir bölüm vardır, ben dikkat etmedim şimdiye kadar. :!:

nese1982' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

lisedemi görev yapıyorsun hocam ?
niye sordunuz hocam sorularıma gülüyormusunuz yoksa. evet hocam lisedeyim ve donanım bilgim 0. herhafta 2 saat evde çalışıp gidiyorum ama baya bişey öğrendim.
Evet. Gerçekten çok güldüm. Ama alınmayın. Bu tepkiniz güldürdü. :mrgreen:

Anakart üstünde on board ekran kartını göremezsiniz. Diğer harici kartlar gibi değil. En fazla ati ya da nvidia yazan ufak bir chip görürsünüz belki. Onu da öğrencilere göstermeniz zor olabilir.

Kolay gelsin.

sanalomer' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

niye sordunuz hocam sorularıma gülüyormusunuz yoksa. evet hocam lisedeyim ve donanım bilgim 0. herhafta 2 saat evde çalışıp gidiyorum ama baya bişey öğrendim.
Evet. Gerçekten çok güldüm. Ama alınmayın. Bu tepkiniz güldürdü. :mrgreen:

Anakart üstünde on board ekran kartını göremezsiniz. Diğer harici kartlar gibi değil. En fazla ati ya da nvidia yazan ufak bir chip görürsünüz belki. Onu da öğrencilere göstermeniz zor olabilir.

Kolay gelsin.
işte o chip görmek istiyorum. benim öğrenciler soruyo ya ne yapayım

nese1982' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

sorumdan o ibareyi nasıl çıkardınız acaba ?

anakarta dahilidir dersiniz bir tane kasa açarsınız gösterirsiniz bu kadar...

karinca_52' Alıntı:
nese1982' Alıntı:
karinca_52' Alıntı:
nese1982' Alıntı:

sorumdan o ibareyi nasıl çıkardınız acaba ?

anakarta dahilidir dersiniz bir tane kasa açarsınız gösterirsiniz bu kadar...
hocam işte asıl sormak istediğim o zaten anakartın neresinde. tepeden bakınca göremiyormuyuz.anakarta gömülü mü?

Geri