Onay yazınız gelmeden göreve başlamayın

Kodla Büyü

faruks

Seçkin Üye
Seçkin Üye
19 eylülden beridir yaklaşık 2 haftadır 8-16 arası okuldayım ve müdür yardımcısı onay yazısı gelmediği için ek dersimi yazmadı.. Halbuki ili (Giresun ) aradım onay yazımızda ne zaman yazacaksınız diye tarihi 19 eylül demelerine rağmen... Benden arkadaş tavsiyesi bence yazı gelmeden kesinlikle ve kesinlikle okulda kalmayın...

faruks' Alıntı:
19 eylülden beridir yaklaşık 2 haftadır 8-16 arası okuldayım ve müdür yardımcısı onay yazısı gelmediği için ek dersimi yazmadı.. Halbuki ili (Giresun ) aradım onay yazımızda ne zaman yazacaksınız diye tarihi 19 eylül demelerine rağmen... Benden arkadaş tavsiyesi bence yazı gelmeden kesinlikle ve kesinlikle okulda kalmayın...

Hocam gelecek olan onay yazınızda 19 eylül olarak başlama yazarsa , ek derslerinizi geriye dönük olarak alırsınız. Sıkıntı olmaz.

bende çalıştım...dünen geldi yazı ve 19 başlatıllar ek dersi..başlama tarihi 19 olduğu için vermek zorunda gerekirse dilekce verin

Gelecek onay yazısında başlama tarihi geriye dönük mü oluyor. Bana da ek ders ödenmez gibisinden bir şeyler söyledi idare bugün. İdareyle muhatap olmayı hiç sevmiyorum. :x

SİRE' Alıntı:
Gelecek onay yazısında başlama tarihi geriye dönük mü oluyor. Bana da ek ders ödenmez gibisinden bir şeyler söyledi idare bugün. İdareyle muhatap olmayı hiç sevmiyorum. :x

Başlama tarihi onaylı yazıda mevcut tur. Sorun onay yazısının il mem - ilçe mem - okul derken geç gelmesi. Sorun yok ama başlama tarihi sizin görevlendirme başlangıcınızdır. İdare onay yazısı geldikten sonraki ek ders inizi veririm , öncesini vermem diyemez.Koskoca valilik onayı var. Her şekilde başlangıcınızdan itibaren paranızı alırsınız. Çok zorlarlar sa içeri dilekçe verirsiniz ama gene alırsınız.

bende de yazı geldi 19 eylül ile 20 ocak arasında görevlendirme yapılmış fakat yerime sınıf öğretmeni verilmediği için daha formatörlüğe başlayamadım.Asıl bıranşım sınıf öğretmenliği.birde 1.sınıfları verdiler.bakalım formatörlüğü ne zaman lütfedecekler.

En doğrusu şu..Okula yazınız geldiğinde size ibraz edilmeden formatörlük yapmayınnnnnn..merak etmeyin ekderlerinizi alırsınız geriye dönük

Şu ülkede işini eline yüzün bulaştırmadan yapan idareci kaldı mı acaba? Artık idare etmeyi bile beceremiyorlar.

Sayın hocalarımın da belirttiği gibi onay tarihinden itibaren ek dersinizi alırsınız. Bunu dert etmeyin. Ancak görevde bulunmayı da dert etmeyin. Neticede 19 Eylül'den itibaren göreviniz başlıyor ve her halukarda ek dersinizi alacaksınız, işinizi yapıyorsunuz rahat olun.

faruks' Alıntı:

Validen de mi büyük bu müd yardımcısı? 19 diyorsa 19 eylül neyin lafını yapıyor?

Gaziantepte gelen yazıda 12 eylül itbari ile formatör oldugum söylendi..yazı 19 eylüde gelmesine ragmen ve ben yazı gelene kadar normal öğretmen gibi calısmama ragmen müdür yardımcımız beni 12 eylülden itibaren formatör oldugumu göstererk ek ders hazırladı sagolsun ...

achillus' Alıntı:
Gaziantepte gelen yazıda 12 eylül itbari ile formatör oldugum söylendi..yazı 19 eylüde gelmesine ragmen ve ben yazı gelene kadar normal öğretmen gibi calısmama ragmen müdür yardımcımız beni 12 eylülden itibaren formatör oldugumu göstererk ek ders hazırladı sagolsun ...
Valla hocam idarecinin kiymetini bil.... kalmadı öyle müdür yardımcıları...

ben dersler başlayana kadar gitmedim öğleden sonra ama 3-4 gün filan kalmam gerekti labı toparlamam için o şekilde kaldım.
yazı geldi yazıda 5 eylül*20 ocak yazıyodu. şuan herhangibir sorun yok. devletin dili yazılıdır hocam neyse o.

Effective61' Alıntı:
faruks' Alıntı:

Hocam gelecek olan onay yazınızda 19 eylül olarak başlama yazarsa , ek derslerinizi geriye dönük olarak alırsınız. Sıkıntı olmaz.

19 eylul tarihi itibari ile gelecegini bildiği halde ek ders yazmam diyen sence ek ders yazar mı hocam? Yazarsa nasıl yazar? :)
Aynı durum bende de oldu. Saolsun mudur yardımcımız belgenin eline geldiği tarihi esas almış. Hayır görmese belgeyi hiç yazmayacaktı demek. Mudure soyleyip okula devam ettiğim halde oldu bu. Boyle saçma salak işler olabiliyor. Maalesef okullarda ki dinazorların zihniyetinden kaynaklanıyor. Bu sistemle erken emekli olmak mumkun değil zaten herşey yanlış yani bu eğitim sisteminde. Milli eğitim bakanlığının verimliliğe esas kendine ozel mevzuatı olmalı bence.

Size katılıyorum boşuna hamallık yapmasın kimse gorevlendirmeniz gelsin sonra başlayın yada baştan bu gunden itibaren yazacak mısınız yoksa gorevlendirmeyi bekleyelim mi diye sorun?

Merhaba arkadaşlar.
Benim bir sorum olucaktı bu konuyla ilgili.

Görevlendirme yazısı ayın 19 u olmasına rağmen okul idaresi 20 sinde yazı geldiği için o günden itibaren ekders yazmış. Israrla 20 sinden önceki ekdersi alamazsın diyorlar.
İlçe mem e telefon ettiklerini onlarında bu şekilde olması gerektiğini söylediklerini söylüyorlar.

Bu durumda geriye dönük ekders alabilmem için ne yapmam gerekir.
Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Effective61' Alıntı:
faruks' Alıntı:

o zamanda tebliğ tarihi esastır deyip yine vermezler

arkadaşlar ben 19'undan beri formatörlük görevini yapıyorum. yazı valilikten çıkmıştı. ek dersimi sorun olmadan yazdırdım.

giresun göreledeyim onay yazısı geldi ancak başlama tarihi 26 Eyül, ilk hafta okulda olmamıza rağmen ekdersi alamayacağız galiba. Daha doğrusu bana ek dersi yazmışlardı bir dahaki ay kesecekler.

achillus' Alıntı:
Aynen hocam bende de aynısı oldu. ben 12 eylül haftası yazı gelmediği için 10 saat derse girdim. idareceim görevlendirmem o tarihten başladığı için ek dersi verdi.

Geri