Ön Cam Kendiliğinden Catladı !

Kodla Büyü

theogus45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar araba evin önünde ağaç altında dururken ön camda kendiliğinden çatlak oluşmuş akşam arabaya inip baktığımda farkettim herhangi bir darbe izi çarpma izi vs yok bilgisi olan var mı daha önce böyle bir durumla karşılaşan ?

Ekli dosyalar

• IMG-20170710-WA0005.jpg
    241.7 KB · Görüntüleme: 589
Hocam daha önceden küçük bir çatlak veya taş darbesi felan varsa kendiliğinden boydan boya çatlıyor. Benim arabada öyle olmuştu yani

2 sene önce bende yaşadım aynı durumu. Çoluk çocuk falan yapmıştır diye düşündüm ama gözle görünmeyince sonuç net değil tabi :?

Hocam beni de başıma geldi çatlak ilerlemesini önlemek için camcı çiziyor benim arabada zamanla çatlak ilerlemesi duru

Bir tanıdığın başına geldi hocam benzer bir olay.
Çukura düşünce birden arabanın ön camı çatladı ve boydan boya gitti.

kasko varsa orjinal cam takarlar ücretsiz. benim de başıma geldi ve kaskodan ücretsiz değiştirdi özel servis. orjinal cam.

sicak cama soğuk su dökünce de çatlıyor mutlaka orjinal taktırın...

Re: Ynt: Ön Cam Kendiliğinden Catladı !

HOCAM;
Çocuklar ağır futbol topu ile oynuyorsa, çekmişlerdir bir şut.
O kadar....Yada yukardan biri soda içmiştir ve boş şişe aşağı gümp...
.

Çok araç sahibinin canı yandı bizim civarda.
Top darbesiyle;
■Dikiz Aynası , araç anteni kopan.
■Ben gibi sileceği kopan...
Veya
■Bisiklet çarpması ile kapısı iyice göçen çizilen vs. vs.

☆Küçük çocukların apartman bahçesinde velisi olmadan bisiklet ile turlaması
Ve
☆Plastik naylon türü hafif top harici ağır toplarla futbol oynamak yasak.
《Kapıcımız uyarıyor.》

hocam geçen sene arabayı evin önüne park ettim giriş kapısından girmeden pat diye bir ses geldi arka cam patladı çatır çutur dağıldı. hiçbir şey yokken biranda oldu. ertesi gün gittim camcıya sordum nasıl olur bu diye? dedi ki önceden darbe almıştır kapı kapanınca basınçtan patlamıştır ya da dedi olaydan 1 gün önce rüzgar esmişti çok şiddetli ondan da olur dedi. rüzgar da arabanın camları basınca maruz kalıyormuş patlayabiliyormuş, ne kadar doğru bilemiyorum ama camcının dediği bu?

Hocam darbe göçük top izi yada vurma izi bu tarz bir şey yok muhtemelen benimde tahminim basınçla ilgili olabilir malum havalar çok sıcak gidiyor içerdeki hava genişlemiş olabilir artık tahminim o yönde ama kesinlikle darbe yada vurma yada yukardan birşey düşme gibi bir olay degil

Re: Ynt: Ön Cam Kendiliğinden Catladı !

Araç kapısını hızlı kapatmaktan oluşan anlık basınç tabiki camı zorlar ve çatlatır.Anlık basınç yapar bunu.Çarpma, çarpışma gibi.
Ama arabanın güneş altında kalmasından dolayı yavaş oluşan iç basıncı suçlamayın.
Diyelim güneş altında uzun süre kaldı.Arabanız hava geçirmeyen uzay gemisi değil ve yavaş yavaş basınçlı hava dışarıya atılır.
Diyelim ki Kaporta ısındı ve genişledi. Güvenlik eklemleri ve Cam kenarı kauçuğu bunu defans eder. (Camı milimetreden daha kısa kesmemişlerse)
Dediğim gibi;
Araç bir yere çarptı veya atılan bir cisim darbesi aldı. (Cam üzerine veya tavan kısmına)
En büyük üzüntü bu olsun.Geçmiş olsun.

Geri