Ömer Dinçer: ÖĞRETMENLER İÇİN HER TÜRLÜ TEDBİRİ ALIYORUZ

Kodla Büyü
Faydalı eğitimler olursa neden olmasın hertürlü dinleriz. ama boğuk bir sesle yapılan anlatımlar ne duyuluyor ne dinleniyor...

Öğrenciler cevabı yapıştırmış..

"Okulda çiçeklerle karşılanan Dinçer ile öğrenciler arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Bakan Dinçer’in “Aramızda kalsın. Okullarda kıyafetin serbest bırakılması güzel oldu mu?” şeklindeki sorusuna öğrenciler hep bir ağızdan ‘hayır’ cevabını verdi."

çocuklar bile gördü sen göremedin ya..

haziranda ve eylülde bilmem kaç öğretmeni eğitime aldık diyor ya kıl oluyorum yav.sanki her senekinden farklı bişey yaptı.sanki eğitmenlerin elinde sihirli değnek vardı dokundu uçtuk.her sene olaağan şeyleri yaşadık.3 hafta seminer.katılımcının yarıdan fazlası gelmedi birbirinin yerine imza attı.hersene konuşulan boş şeyler konuşuldu.seminere gelenleri yarısı dışarda sigara tellendirdi yarısı içerde lak lak etti.yani gene boş.he ihtiyacımız varmıydı var dı.mesela yeni eğitim öğretim sistemini hepimiz merak ediyorduk.derslerden tutun saatlerne kadar ,içerikten tutun işleyişe kadar.bi allahın kulu merak ettiğimiz bu konu hakkında bilgi verdimi hayır.sorduğumuzda eğitmenler "valla bizde bilmiyoruz" dediler.neyin eğitimini aldık,farklı fikirde olan varmı?

her sene bir kaç bölümde olsa dinliyordum. bu sene hiç dinlemedim:D... ilk programa baktım bakan siyaset yapıyor kendini ovuyor bizi eleştiriyor. pardon eleştirmiyor yerin dibine sokuyor haksız yere bıraktım izlemeyi..

ben bunu Enver paşaya benzetiryorum.. gereksiz bilgilerle kendini donatmıs, bölge ve şartlara gore gerekeni yapamamış ve 40 bin askerimizin şehit olmasına sebep olmus paşa gibi, buda eğitim öğretimden ve öğretmenler durumlarından bir haber kendi aklınca bir şeyler yapmaya çalışan ve eline yüzüne bulaştıran bir idareci..yok yönetici. yok olsa olsa.... ne olurki...

ya arkadaş 700bin öğretmen var ve bunların hepsini video ile eğitildiğini nasıl oluyor da düşünebiliyorsun.
Peki bu eğitimlerin sonucunda nasıl bir dönüt aldın, inceledin mi.

Eğer gerçekten eğitim vereceksen, yapacaksın planını, anlaşacaksın ünilerle ve eğitim uzmanlarıyla sonra da verdim eğitimi diyeceksin.
Tabi bu eğitim verenler emekli sınıf öğret ve müdürler olursa hiç bir yararı olmaz.

Öğretmenlere eğitim verilmesine karşı değilim.
Gerekli eğitimlerin belirli bir plan içinde uzman kişiler tarafından verilmesine yanayım.

Geri