Öldüm gülmekten yahu...Sayın dinçerden inciler...

Kodla Büyü
Yuh diyorum artık bir de azarlıyor muhabiri ilkokulda not var mı diye? Artı ilkokul mu kaldı o ilköğretimdir. Kastettiğin ilköğretim 1. kademedir. MEB Bakanıymış peh bakanı PEHHHH.... :verymad:

Okuma yazmayı askerde öğrenmiş dedemi meb in başına getirseler dinçer den daha iyi yönetir. :puhaha:

dobra1979' Alıntı:
ne olacak bizim halimiz :cry:
ief4IssyX.gif

Burada sıkıntılı bişey yok gibi? Ben mi yanlış anlıyorum... Küçük çocukların notla değerlendirilmesi gibi bişeye cevap veriyor ve doğru diyor... İlkokul 4'e kadar notla değerlendirmiyoruz, ben mii yanıldım... Bakanda onu belirtmiş, konuşmanın genelinden bunu anlıyorum ben...

Sevmem etmem ama bunun eleştirilecek, dalga geçilecek, bize garip gelen yönünü anlamadım :? Haklı olduğumuz yerde sesimiz çıkarsa yalancı çoban konumuna düşmeyiz :cry:

s_kajmeran' Alıntı:
Burada sıkıntılı bişey yok gibi? Ben mi yanlış anlıyorum... Küçük çocukların notla değerlendirilmesi gibi bişeye cevap veriyor ve doğru diyor... İlkokul 4'e kadar notla değerlendirmiyoruz, ben mii yanıldım... Bakanda onu belirtmiş, konuşmanın genelinden bunu anlıyorum ben...

Sevmem etmem ama bunun eleştirilecek, dalga geçilecek, bize garip gelen yönünü anlamadım :? Haklı olduğumuz yerde sesimiz çıkarsa yalancı çoban konumuna düşmeyiz :cry:

sn hocam 1,2,3 lerde yazılı yoktur ama not vardır. Proje ve performans puanları vardır bunların ortalaması karneye yansır. Not yok demek ne kadar doğru olur?

yaw birileri şu bakana bir tablet versinde yarım saat içinde neyi ne olduğunu öğreniversin...
veya kursiyer neti tanıtın bakana öğreniversin hemen :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Madde 35 — (Değişik birinci fıkra: 24.12.2008/27090 RG) 1, 2 ve 3 üncü sınıflarda öğrencilerin gelişimi ile öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilecek olan proje ve öğrenci performanslarını belirlemeye yönelik çalışmalar, öğretmen gözlemlerine dayalı olarak yapılır.

Sınavın falan olmamasını anlatıyor, abartılacak bir durum yok yani... Dediğim gibi sıkıntılı bir ifade değil bence, kırdığı o kadar pot varken daha dün eğitim fakültesi mezunlarına devletin kapısını kapatmışken bunlarla uğraşmak doğru gelmiyor bana...

adam ne diyor ilkokulda not yok diyor.
Not var mı? VAR
Bu adam kim?
Milli Eğitim Bakanı! :alkis:

s_kajmeran' Alıntı:
Madde 35 — (Değişik birinci fıkra: 24.12.2008/27090 RG) 1, 2 ve 3 üncü sınıflarda öğrencilerin gelişimi ile öğretmen rehberliğinde gerçekleştirilecek olan proje ve öğrenci performanslarını belirlemeye yönelik çalışmalar, öğretmen gözlemlerine dayalı olarak yapılır.

Sınavın falan olmamasını anlatıyor, abartılacak bir durum yok yani... Dediğim gibi sıkıntılı bir ifade değil bence, kırdığı o kadar pot varken daha dün eğitim fakültesi mezunlarına devletin kapısını kapatmışken bunlarla uğraşmak doğru gelmiyor bana...

Arkadaşım yazdığınız maddeyi ve 1,2 ve 3. sınıfta öğrencilerin sınavla değerlendirme yapılmadığını herkes bilir. Sınavın falan olmadığını anlatıyorsa, zaten 1,2, ve 3. sınıfta sınav yok 4. sınıfta da öğrenci belli bir yaşa geliyor diyemez miydi.

Yada olaya başka bir açıdan bakalım yeni 4+4+4 sisteminin ilk 4 ünde sınavı toptan kaldırmayı düşünüyorlar heralde. O zaman ilk okulda not olmuyor. Yani şu demek oluyor vay haline orta okul öğretmenlerinin sınıf tekrarı da kalkacağına göre okuma yazma dahi öğrenmemiş bir sürü orta okul öğrencileri olacak.

Tabi buda öğretmeninin sorunu, çocuklarını özel okullarda okutanlar ülkenin susuz ücra bir köyünde, sabah ahıra gidip hayvan temizleyip okula gelmek zorunda olan, ailesinde binlerce problemi olan bir çocuğun neden okuma yazma öğrenemediği ile ilgilenmezler, çırpınan öğretmeni başarısız ilan ederler.

s_kajmeran' Alıntı:

Değerlendirme ile ölçmenin, sınav ile notun farkını bilmeyen bir bakan, milli eğitim bakanı olur mu?

Buna kızmayacaksak

Bilişim Tasarımı dersine de kızmayalım.

Hala ne demek istediğini, ne kastettiğini anlayan yok. Var mı?

Ben ona değil de en çok "herhangi bir işlem yapmayacağım" demesine sinirlendim. MEB sanki adamın babasından miras kalmış çiftliği.
Bana birinin "sen artık başbakansın, asarsın da, kesersin de" sözünü hatırlattı.
Sözün özü Türkiye artık bir hukuk devleti değil.

hala utanmadan destek olan bilişimcilerde var ya, bende onlara yuh diyorum :puhaha:

seasun' Alıntı:
hala utanmadan destek olan bilişimcilerde var ya, bende onlara yuh diyorum :puhaha:
hocam nasıl olmasın çıkar söz sonusu olunca insan bir anda inandığı değer, kutsal, ahlak yasalarını unutuverir yada meşrulaştırmaya çalışır;arkadaşlarda öyle yapiyor galiba

bir film vardı,
nereye bakıyor bu adamalr diye,
bu bakanların da bir afişini yapıp altına nereye bakıyor bu adamlar diye yapsak nasıl olur acaba,
varmı photoshopuna güvenen

s_kajmeran' Alıntı:

Sevmem etmem ama bunun eleştirilecek, dalga geçilecek, bize garip gelen yönünü anlamadım :?
Eleştirilecek noktalar bence şunlardır;
Sen milli eğitimin BAKANISIN öyle sıradan vatandaş gibi, sıradan öğretmen gibi konuşamazsın. (BAKAN olarak eğitimin her noktasını en ince ayrıntısına kadar bilmelisin, açıklamalarında dikkat etmelisin)
Ayrıca karşındaki insan düzgünce bir soru sormuş neden azarlar bir ifade kullanıyorsun? Düzgünce açıklama yap, herkes senin gibi herşeyi biliyor diye düşünme.

collision' Alıntı:
seasun' Alıntı:
hocam nasıl olmasın çıkar söz sonusu olunca insan bir anda inandığı değer, kutsal, ahlak yasalarını unutuverir yada meşrulaştırmaya çalışır;arkadaşlarda öyle yapiyor galiba

Kutsal ahlak yasaları için aslında sesimi çıkardım... Dediği şey aslında dediğim şey, art niyetle bakılmayınca gerçekten ilk 3 adımda değerlendirme öğretmen gözlemlerine dayalı yapılır demek istiyor...

Amacım kimseyi savunmak değil, kendi adımıza inandırıcılığımızı kaybetmemek adına otu-bo.ku eleştirmeyelim demek...

Geri