OLAY YİNE BT ÖĞRETMENİNE PATLAMIŞ

Kodla Büyü

doganksk

Site Gezgini
Öğrencinin ağabeyi müdür ve öğretmenleri darp etti

Mersin’in Tarsus ilçesinde öğrenci yakınları, 3 öğretmeni darp etti.

Edinilen bilgiye göre, Şahin Mahallesinde bulunan Emine Boro İlköğretim Okulu 5 sınıf öğrencisi M.Ü. (12) okul tuvaletinde sigara içerken nöbetçi öğretmen Servet Can Durmaz’a yakalandı. İddiaya göre, öğretmen Servet Can Durmaz, öğrenci M.Ü.'ye "Sigara içmek yasak ve sağlığa zararlı. Niye içiyorsun?" diyerek uyarıda bulundu.

Bunun üzerine öğrenci M.Ü. sigara dumanını öğretmenin yüzüne üfürerek, "Sana ne, sen ne karışıyorsun?" deyip tokat atmaya kalkarak kaçmaya başladı. M.Ü. kaçarken okul bahçesini koruyan tellere takılarak yaralandı.

M.Ü.’nün kolunu sargılı olduğunu gören yakınları olayı sordu. Öğretmen tarafından kovalandığını söyleyen M.Ü.’nün ağabeyi 18 yaşındaki Ramazan Ü., yanına kimlikleri tespit edilemeyen iki arkadaşını alarak, Emine Boro İlköğretim Okulu müdür yardımcısı odasına gidip öğretmenlerle tartışmaya başladı.

Tartışma sırasında Ramazan Ü, okulu müdür yardımcısı odasında bulunan süt kolilerini dağıtıp, önce müdür Ali Coşkun’a tokat attı. Şahıslar daha sonra oda da bulunan müdür yardımcısı Halil Taşar ile bilgisayar öğretmeni Bekir Çayır’ı darp ederek, hızla dışarı çıkıp, okul ihata duvarından atlayarak kayıplara karıştılar.

Okul müdürü Ali Coşkun, müdür yardımcısı Halil Taşar, öğretmenler Servet Can Durmaz ve Bekir Çakır hastaneye giderek muayene olduktan sonra Ramazan Ü. hakkında karakola giderek şikayetçi oldular.

Ramazan Ü., emniyet güçlerince yakalanırken, diğer iki şahsın yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, yaşananları duyar duymaz okula gelen Türk Eğitim-Sen Mersin 2 Nolu Şube Başkanı Necmettin Ellibin ile Eğitim-Sen Tarsus Şube Başkanı Yasemin Yücel olayı kınadılar.

http://www.memurlar.net/haber/229338/

Öğrenci yakınları 3 öğretmeni darp etti....

Mersin’in Tarsus ilçesinde öğrenci yakınları, 3 öğretmeni darp etti.

Edinilen bilgiye göre, Şahin Mahallesinde bulunan Emine Boro İlköğretim Okulu 5 sınıf öğrencisi M.Ü. (12) okul tuvaletinde sigara içerken nöbetçi öğretmen Servet Can Durmaz’a yakalandı. İddiaya göre, öğretmen Servet Can Durmaz, öğrenci M.Ü.'ye "Sigara içmek yasak ve sağlığa zararlı. Niye içiyorsun?" diyerek uyarıda bulundu.

Bunun üzerine öğrenci M.Ü. sigara dumanını öğretmenin yüzüne üfürerek, "Sana ne, sen ne karışıyorsun?" deyip tokat atmaya kalkarak kaçmaya başladı. M.Ü. kaçarken okul bahçesini koruyan tellere takılarak yaralandı.

M.Ü.’nün kolunu sargılı olduğunu gören yakınları olayı sordu. Öğretmen tarafından kovalandığını söyleyen M.Ü.’nün ağabeyi 18 yaşındaki Ramazan Ü., yanına kimlikleri tespit edilemeyen iki arkadaşını alarak, Emine Boro İlköğretim Okulu müdür yardımcısı odasına gidip öğretmenlerle tartışmaya başladı.

Tartışma sırasında Ramazan Ü, okulu müdür yardımcısı odasında bulunan süt kolilerini dağıtıp, önce müdür Ali Coşkun’a tokat attı. Şahıslar daha sonra oda da bulunan müdür yardımcısı Halil Taşar ile bilgisayar öğretmeni Bekir Çayır’ı darp ederek, hızla dışarı çıkıp, okul ihata duvarından atlayarak kayıplara karıştılar.

Okul müdürü Ali Coşkun, müdür yardımcısı Halil Taşar, öğretmenler Servet Can Durmaz ve Bekir Çakır hastaneye giderek muayene olduktan sonra Ramazan Ü. hakkında karakola giderek şikayetçi oldular.
http://www.memurlar.net/haber/229338/

her kapıya geleni içeri alan bekçi sistemi ile olacağı bu.

okullar hayat bulsun hareket gelsin kavga aksiyon 7/24 bu okulda ve diger sinemalarda ayni filmler baslar basrollerde okullara hayat getirip hayatlara kast eden ogrenciler veliler magdur olan ogretmenler süper proje vala hele birde kütüphane ile birlestirildimi kitap ansiklopedide atarlar ogretmenlerin kafasina

Allah böyle bir durumla karşılaştırmasın ama, öğrenci bana Sigara dumanını yüzüme üfleyecek, "Sana ne, sen ne karışıyorsun?" deyip tokat atmaya kalkacak. Değil abisi, 7 ceddinin geleceğini bilsem, sokarım o tualetin deliğine.

girdap08' Alıntı:
Allah böyle bir durumla karşılaştırmasın ama, öğrenci bana Sigara dumanını yüzüme üfleyecek, "Sana ne, sen ne karışıyorsun?" deyip tokat atmaya kalkacak. Değil abisi, 7 ceddinin geleceğini bilsem, sokarım o tualetin deliğine.

aynen hocam

girdap08' Alıntı:

hocam bu öğrencileri bu hale getiren meb politikalarını hazırlayanlarda suç asıl

Re: Öğrenci yakınları 3 öğretmeni darp etti....

bilgisayar öğretmeni Bekir Çayır
hocamız aramız da ise geçmiş olsun.
diğer meslektaşlarımıza da geçmiş olsun. Allah başka kaza bela vermesin

şöyle bi düşündüm de benim yüzüme biri sigara dumanı üfleyip tokat atmaya kalksa sanırım ya meslekten kovulurum ya da olaya kaza süsü veririm. Arkadaşlara katılıyorum.

Haberi cimbizlamak bence hos degil.
Neticede orda mudur mdr yrd vs de var

Bu arada elemana helal olsun valla. Gel ortaligi dagit git.

Yaw bilmiyorum da zannimca boyle bi durumda kedi bile aslana donusur. Arkadaslar nasil olmus da hicbir mudahalede bulunmamislar

Sasirdim dogrusu

şimdi yazık değilmi bu adamlara serseri bir tane öğrenci yüzünden nele gelmiş başına.İnşallah yapanların yanına kalmaz.

Tühh ya sütlere yazık olmuş arkadaş. Sütleri dağıtmışlar oldumu şimdi. Öğretmeni boşver ondan çokvar ölsede sırada bekleyende çok. Öğretmen stoklarında problem yok yani zaten bi işe yaradıklarıda yokda neyse. Sütleri dağıtmasalardı iyiydi.

hocam devletin senden öğreciye ahlaken birşey vermeni eklemiyor ki.hele hele bilgisayar vede hele formatör öğretmenden.formatörden nöbet istemiyor ders istemiyor rehberlik istemiyor görevlendirmelerimizde bakanlığın şöyle bir ifadesi geçiyor.sırf dersler boş geçmesin ve öğretmen eğitim ortamından uzak kalmasun diye en fazla maas karşılığı derse girer.şimdi sen öğrenci sigara içmiş yok okulda kavga olmuş fuhuş olmuş vs...bunlar seni ilgilendirmiyor.ben bu yıl elimi ayağımı çektim.ulu-ul emre itaat ediyorum.yani devletim benden ne bekliyorsa onu yapıyorum.sizde bunu tavsiye ederim.kafanız rahat olur.

Re: Öğrenci yakınları 3 öğretmeni darp etti....

disiplinsiz eğitim olmuyor.. eğitim sistemimiz çok kötü yönr gidiyor.. 30 yıl sonraki yetişkinler tam rezalet olacak sanırım.

Okullarda güvenlik diye bir şey yok. Katilin, teröristin, hırsızın namussuzun kolayca girip birilerinin canını yaktıktan sonra kolayca kaçabileceği bir çok nokta var. BT öğretmeni arkadaşımız da kim bilir hangi işe yardım için idari odada idi.

Meb o öğrenciye ne yapacak şimdi. ? Okul müdürünün ilçe disiplin kurulu ile arası iyi ise öğrencinin okulunu değiştirebilirler. Olayda Müdürün de darpedilmesi ceza ihtimalini kısmen artırıyor. Sadece öğretmenler darp edilse idi hiçbir şey yapmazlardı . Ailece eğitim ve devlet düşmanı kişileri öğretmenlerin düzeltmesini istiyorlar

ayy bunları okuyunca bizim öğrencilerimizin melek olduklarına karar verdim..hocamıza ve diğer öğretmenlere geçmiş olsun, bakalım daha neler görücez :shock:

fahrican' Alıntı:
Okullarda güvenlik diye bir şey yok. Katilin, teröristin, hırsızın namussuzun kolayca girip birilerinin canını yaktıktan sonra kolayca kaçabileceği bir çok nokta var. BT öğretmeni arkadaşımız da kim bilir hangi işe yardım için idari odada idi.

Meb o öğrenciye ne yapacak şimdi. ? Okul müdürünün ilçe disiplin kurulu ile arası iyi ise öğrencinin okulunu değiştirebilirler. Olayda Müdürün de darpedilmesi ceza ihtimalini kısmen artırıyor. Sadece öğretmenler darp edilse idi hiçbir şey yapmazlardı . Ailece eğitim ve devlet düşmanı kişileri öğretmenlerin düzeltmesini istiyorlar[/quo
fahrican' Alıntı:
Kesinlikle katılıyorum. Allah yardımcımız olsun. Öğretmenime çok geçmiş olsun.

arkadaşlar öyle demeyin

bu sigara içen ve öğretmeni darp eden öğrenciye tableti vericez düzelecek bir daha yapmayacak. kafanıza göre boş boş konuşuyorsunuz

Geri