okulunuzda öğrenciler çıktı alabiliyor mu?

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulunuzda öğrencileri çıktı alabiliyor mu, BT sınıfında çıktı veriyor musunuz, veriyorsanız kim ilgileniyor yazıcıyla?

alacaklarsa memuru tercih etmeliler. siz neden böyle bir angarya ile zamanınızı buna harcayasınız.

fernandito' Alıntı:
Okulunuzda öğrencileri çıktı alabiliyor mu, BT sınıfında çıktı veriyor musunuz, veriyorsanız kim ilgileniyor yazıcıyla?
Bu konuda bu forumda daha önce açılmış olan konu başlıklarını incelerseniz durum hakkında kapsamlı bilgi sahibi olursunuz.
Genel olarak yorumlar şu şekilde olacaktır:
1- BT Rehber Öğretmenlik göreviniz varsa öğrencilere bu konuda yardım etmelisiniz.
2- BT Rehber Öğretmenlik göreviniz yoksa idareye yönlendirin.
3- Öğrencilerin genel durumları sebebiyle çıktı alma konusunda bazı kurallar çerçevesinde mutlaka yardımcı olmalısınız.
4- Kesinlikle bu işle ilgilenmemelisiniz.
5- Bazı öğrenciler durumu kötüye kullanmaya kalkabilir. ( Ödev adı altında ünlü resmi çıkartmaya çalışmak vb... )
6- Sizin okulun mevcut durumuyla ilgili bir karar. Okul idaresiyle ortak bir karar alınmalı ve uygulanmalı.
Gelecek olan olası yanıtlar yukarıda maddeler halinde listelenmiştir. Eleme yapmak gerekirse 1.,3. ve 6. maddeler üzerinde durulur sanırım. 8)

bote67' Alıntı:
fernandito' Alıntı:
Bu konuda bu forumda daha önce açılmış olan konu başlıklarını incelerseniz durum hakkında kapsamlı bilgi sahibi olursunuz.
Genel olarak yorumlar şu şekilde olacaktır:
1- BT Rehber Öğretmenlik göreviniz varsa öğrencilere bu konuda yardım etmelisiniz.
2- BT Rehber Öğretmenlik göreviniz yoksa idareye yönlendirin.
3- Öğrencilerin genel durumları sebebiyle çıktı alma konusunda bazı kurallar çerçevesinde mutlaka yardımcı olmalısınız.
4- Kesinlikle bu işle ilgilenmemelisiniz.
5- Bazı öğrenciler durumu kötüye kullanmaya kalkabilir. ( Ödev adı altında ünlü resmi çıkartmaya çalışmak vb... )
6- Sizin okulun mevcut durumuyla ilgili bir karar. Okul idaresiyle ortak bir karar alınmalı ve uygulanmalı.
Gelecek olan olası yanıtlar yukarıda maddeler halinde listelenmiştir. Eleme yapmak gerekirse 1.,3. ve 6. maddeler üzerinde durulur sanırım. 8)
7- Öğrenciler sorumluluk alma bilinçlerine sahip olsun ve olgunlaşsınlar diye ödev, araştırma vs. şeyleri son gün BT'ye gelip çıktı almasınlar diye HAYIR denmeli.

Hayır demekten bıktığım için yazıcıyı kaldırdım sınıftan, pansiyonlu bir okul olduğumuz için sadece okul çıkışı pansiyonda kalan öğrencilere yardımcı oluyorum ağa bağladığım fotokopi makinasını kullanarak.

Çıktı versen dert vermesen dert. çocukları internet kafeden uzak tutmaya çalışıyorum ama gelgör ki çıktı vermiyırum. :shock: diğer taraftan çıktı versem tonerin doldurulmasında idareden destek alma söz konusu değil. çözüm klasik olacak ama öğrenciler ödevlerini deftere ve kağıda yazıyor. :) Öğretmen arkadaşlarla konuştum ellerinden geldiğince internetten çıktı alacak şekilde ödev vermemeleri konusunda uyardım. Ama ne kadar faydası olur bu durumun tartışılır. :sleep:

Geri