Okulunuzda Dyned çalışmaları nasıl gidiyor ?

Kodla Büyü

amytis

Aktif Üye
Şu dyned nerde çıktı bilmiyorum ama büyük bir sıkıntı bizim okulda. 4 tane ingilizce öğretmeni var ve sıra ancak 1 er ay arayla 1 hafta geliyor. bayramdı seyrandı derkende öğrenciler giremiyor dyned e. Müfettişler inatla rapor istiyorlar ve her rapor 0 puanla gidiyor nerdeyse. Bakalım ilerleyen vakitlerde neler olacak.

gitmiyor bizde.Sene başında ben programı kurdum pclere fakat hala ingilizce öğretmenine il meb den şifre yollanmamış.

valla bende geçen dönem kurmuştum ama ingilizce öğretmenleri gelipte çalışıyomu demediler. kimsenin ilgilendiği yok. öğrenciler deniyolar arasıra ama onlarda şifre soruyolar.

bizde toplam 14 sınıf var hepsi haftada 1 saat gelip kullanıyolar.ingilizce öğretmenleri her sınıf için 1 saati buna ayırdılar. takır takır işliyo sistem bizde...

Bense Dyned yüzünden kendi derslerimin aksamasından rahatsızım. BT sınıfını İnglizce öğretmenleriyle dönüşümlü kullanıyoruz.Onların kullandığı hafta ben çoğu dersimi sınıfta yapıyorum.Onlar malesef BT sınıfı konusunda bizim kadar dikkatli değil.Sınıflarımız da çok kalabalık.Hergün değişik bir arıza ile karşılaşıyorum, çok zor durumdayım yani...

İlk başladığından beri çok güzel tıkır tıkır işliyor, öğle aralarında öğrencilere lab'ı açıyorum onun dışındaki zamanlarda ise haftallık lab kullanım programını hazırladım özellikle bu sene sadece dyned programı doldurmaya yetti de arttı

1 er şube olduğundan dolayı sorunsuz bir şekilde işliyor. öğle araları ve ders çıkışında 1 ders saati serbest kullanım zamanlarında da öğrenciler kullanabiliyorlar.
Şube sayısı 2 olanlarda da işleyebilir ama daha fazla olan okullarda dyned biraz sıkıntı oluyor. Ders programında bt dersi ve ingilizce dyned saatlerinin çakıştırılmaması lazım.

Bir önceki sene formatörken her sınıf düzeyinde öğrencinin çalışabilmesi için haftalık pogram hazırlayıp Dyned kullandırdım.Ancak hem okul mevcudunun fazla olması (yaklaşık 4400 öğrenci ve her sınıfta 12'şer şube) ve Dyned serverlarda yaşanan problemler nedeniyle çok sıkıntı yaşadım ve fazla verim alamadım.
Okulda 2 BT ve 60 saat BT dersi var.İngilizce derslerinde de adaletli olarak kullandıramayacağım için bu sene Dyned işine hiç bulaşmadım.

Valla ben kurdum pclere öğrencilerede duyuru yaptım herkes kulaklığını getirsin diye getiren çalışıyor. Getirmeyen bakıyor.

Dyned arada bağlanma problemi yaşatıyor. Onu bi aşabilse SERVER ondan sonra sıkıntı olmaz. Biz sistemimizi oturttuk sayılır. Çocuklara cdleri kopyaladık. imi evinden giriyor. Kimi okuldan. Az problemle sürdürmeye çalışıyoruz...

hocam müfettişler rapor istiyor demişsiniz ya bizim burda hiç öyle bir şey isteyen olmadı daha, geçen yılda istemediler bu yılda. acaba müfettişlere gönderdiğiniz raporun bir örneğini buraya ekleyebilrmisiniz olurd isterlerse neler yazdığınıza bakabilrmiyim.
teşekkür ederim.

ben de kurdum ama ingilizce öğretmeni hiç getirmiyor. Müdürde bana soruyor dyned noldu hiç kimse girmiyo diye.

hocam bu dynedden formatörler mi sorumlu bilgisayar öğretmenleri dyned ile igileniyorlar mı? Ben formatör değilim dyned falan da kurmadım bir sorun olur mu acaba?

kisnorbo' Alıntı:
bizde toplam 14 sınıf var hepsi haftada 1 saat gelip kullanıyolar.ingilizce öğretmenleri her sınıf için 1 saati buna ayırdılar. takır takır işliyo sistem bizde...
aynen bende de durum bu şekilde. 15 sınıf var şu ana kadar bi sorun olmadı. bir iki kulaklık bozuldu sadece, o kadar da olur artık. :)

Bu hafta 11 bilgisayarıma dyned güncellesi yaptım 11 tanesi de çalışıyor geriye 8 bilgisayarım kaldı onları da haftaya güncellemeyi düşünüyorum... İngilizce öğretmeni ile programı yaptık haftaya başlayacaklar sorun olacağını sanmıyorum...Drive maccihine programı çok işime yaradı deep freetze den kurtuldum ya en büyürk kolaylık bu oldu benim için... Yalnız kulak lık sorunumuz var bakalım nasıl çözeceğiz... :++:

hulya08' Alıntı:
hocam bu dynedden formatörler mi sorumlu bilgisayar öğretmenleri dyned ile igileniyorlar mı? Ben formatör değilim dyned falan da kurmadım bir sorun olur mu acaba?
hocam bu dynedden bu sene bir ingilizce birde bilgisayar sorumlusu istediler bilgisayar sorumlusu formatör varsa o oluyor yoksa bilgisayar öğretmeni. bizim ilçede böle resmi olarak adlarımız gitti. sizde böle bir durum yoksa uğraşmayın sıkıntı olmaz idar esölemedi bana dersinzi olur biter size duyururlarsada o yazıın tarihini alın gfotokopi çekip koyun ne zaman haberiniz olduğunun kanıtı olarak.
bende kurdum ingilizce öğretmenimzi getirip işliyor arada ama hersınıf giremiyor doğal olarak kendi ders saatimde ben varım benden kalan zamanlarda onlar işliyor ama benim pc 2 defadır onlar dynede girdikten sonra açılmadı güvenlik kartı bölümü geliyor oryaı geçiyor siyah ekranda kalıyor böle bir sorunla karşılaşan oldumu. formatla düzelttim ve canımı sıktı bu iş, öğretmenimzi hocam sadece dyned kullandık diyor ama dynedden dolayı da böle bişi olacağı aklıma gelmiyor:S

bir bilgisayarda güncelleme problemim var onun dişinda okulda net olduğu sürece bağlanirlar.
önümüzdeki hafta başliyorlar... 16 sınıf.. bir kısmı sabahcı bir kısmı öğleci. öğlen grubunda sıkıntı yok ama sabah grubundaki derslerin bir kısmı çakiştiği için bir hafta sınıfta bir hafta labda ders işlemek zorunda bırakldım. itiraz etmeme rağmen dyned de dyned nolcak bakalim.. sınıfta ne yaptırcan ki çocuklara.. işkenceden başka bişi değil valla.
yeni kulaklık aldirdilar ama ben max 1 hadi bilemedim 2 ay zaman biçiyorum dayanmalari için.
Zimmetleme olayını dile getirdim idareye.hafta içi de ing. öğretmenlerine söyleyeceğim. hangi sinıfta bozulduysa parasini alirim dedim:)
Dyned out bence..

iyi bi şey bu dyned. en azından bizim araçlarımızı derste daha yaygın kullanıyorlar. bizim okulda 2 senedir iyi işliyor. tabi can sıkan yönleri de yok değil, iki de bir çalışmıyor diye beni arıyor müdür ve ing öğretmeni. geçen mikrofonun kablosu çıkmış evden çağırdılar, niye çalışmıyor diye. olsun ama öğrenciler için değer..

2 Yıldır takır takır işliyor okulda sistemimiz.Elbette kulaklıklar kırılıyor mouselar bozuluyor,sistem arıza verebiliyor.Tabi bunlar kolay yollarla aşılabiliyor.Geçen yıl nerdeyse tüm öğrencilerimiz sistemi haftada en az 3 gün kullanıyordu.+8.1 e kadar çıkmıştık.Ama bu sene nolur bilinmez:)

faz 1 labaratuarı olupta dyned kurabilen varmı acaba? ben sistem gereksinimleri yetersiz diye kestirip atmıştım. :) gerçi öğrencilere dyned programı ve şifreler dağıtıldı. isteyen evde gidip çalışsın. :)

naz' Alıntı:
ben de kurdum ama ingilizce öğretmeni hiç getirmiyor. Müdürde bana soruyor dyned noldu hiç kimse girmiyo diye.

Hocam siz DynEd'i bilgisayarlara kurdunuz ve BT sınıfını kullanıma hazır tutuyorsanız iş sizden çıkmış demektir. DynEd'in uygulanmasında okul müdürü yada görevlendireceği bir müdür yardımcısı sorumludur. Sizin göreviniz sadece istendiği zaman bilgisayar sınıfını kullanıma hazır tutmak.

hulya08' Alıntı:

Formatörde BT öğretmenide DynEd'den sorumlu değildir. Formatörün görevi BT sınıfında DynEd programını kurmak ve kulaklık-internet gibi altyapıları oluşturmak. Gerisi okulların dyned sorumluları ile ingilizce öğretmenleri arasında bir olay.

KeRASuS_28' Alıntı:
hocam bizde iki üç haftada bir bilgisayar dersilerin son 10 dakikasında giriyorlar hepsi....
Dyned programına 15 gün girilmediği zaman öğrencilerin puanları çok düşüyor. O yüzden mümkünse ara 15 günü kesinlikle geçmesin hocam.

the_myth' Alıntı:
faz 1 labaratuarı olupta dyned kurabilen varmı acaba? ben sistem gereksinimleri yetersiz diye kestirip atmıştım. :) gerçi öğrencilere dyned programı ve şifreler dağıtıldı. isteyen evde gidip çalışsın. :)

Dyned için benim bildiğim çok bi sistem gereksinimi yok. Bilgisayarlarda ses kartı ve internet varsa biraz sıkıntılı olsada dyned kurulması ve kullanılmasına engel bi durum değildir.

KöfteHoRr' Alıntı:
the_myth' Alıntı:

Dyned için benim bildiğim çok bi sistem gereksinimi yok. Bilgisayarlarda ses kartı ve internet varsa biraz sıkıntılı olsada dyned kurulması ve kullanılmasına engel bi durum değildir.

faz1 ler sistem gereksinimlerini kesinlikle karşılamıyor, hocam sanırım sen hiç 64mb ramli 5gb hard diskli faz1 labda çalışmadın,dyned in kurulabilmesi için en az 256mb ram gerekiyor. Hocam sen sistem gereksinimlerini laboratuarın karşılamadığına dair bir yazı çıkartıp idareye imzalattır, dosyana da koy, isterlerse ingilizce öğretmenlerine de birer fotokopi ver, aksini idda eden varsa gelsin kursun

dynedi kurdum sınıfları oluşturdum ingilizce öğretmenine kullanmak istediğiniz saatleri yazıp verin dedim. vermedi ve bikaç gün sonra kullanmak istedi ama ders çakışması oldu. direk müdür yardımcısına koşup bana yardımcı olmuyor demiş. Allah biliyor ya dedim. kime ne anlatacaksın.

Geri