Okulunuza öğretmenler sivil mi resmi mi geliyor?

Kodla Büyü
Bizim müdür kıyafete pek sesini çıkarmıyor ama sakal konusunda pek rahat değil.Kirli sakaldan bile rahatsız oluyor...

Bu tip valilerin boş vakti çok galiba. Yapacak iş bulamayınca öğretmene sariyorlar.

Sendikam hiç olmadı.. Okul başladıktan bir ay kadar klasik kumaş+gömlekle gidip geldim. Sonra bir baktım kendim rahatsız oldum.. Şu anda eski düzen takım elbise+kravat+gömlekle geliyorum. Böyle bana daha iyi yakıştığını düşünüyorum. Tabi herkesin bakış açısı farklı olabilir.

Bizim okulda da herkes sivil geliyor. Sadece ben ve zümremin sendikası olmadığı için takım elbise ile geliyoruz.

Sendikam yok, kumaş pantolon, gömlek ile gidiyor, önlük giyiyorum. Ceket ve kravat takmıyorum. Şu ana kadar bir şey diyen olmadı, diyen olursa da sendikanın birine sırf bunun için geçerim olur biter.
Bakan, dahi öğretmenlerimiz kendine yakışanı giymeyi bilir dedikten sonra valiye, kaymakama bal yemek düşer, söz düşmez.

denizli valisi gereksiz olaylara girmiş, müdürler ne yapacak öğretmene, ancak soruşturma açıyor, sendikanın hazır şablon dilekçesi var, onu idareye veriyorsun iş bitiyor. Öğrenci öğrencilikten çoktan çıkmış zaten. Öğretmenler arasında da sakalla, gelenler, başı kapalı gelenler, son derece açık giyinip gelenler varken, bu ortamda hiç uğraşamam takım elbiseyle kravatla filan, o iş bitti artık, siviliz...

sendikam yok şimdilik sivil resmi karışık takılıyorum. kot siyah harici giymiyorum,kazak giyince üzerine çeket yada önlük giyiyorum ki önlük bence süper bi icat haftada bir traş oluyorum. bence bu konuda bayanlar sınır tanımıyor. ama birgün müdür niye böyle geliyorsun derse ne derim onuda bilmiyorum. kesinlikle korktuğum için değil böyle bişey yüzünde kim olursa olsun kelime duymak zoruma gider. ama bu takım elbise işi bence çok saçma eskiden di öğrencinin öğretmeni örnek aldığı zamanlar illa örnek alacaksa başka davranışları örnek alsınlar

beyazgolge' Alıntı:
sendikam yok şimdilik sivil resmi karışık takılıyorum. kot siyah harici giymiyorum,kazak giyince üzerine çeket yada önlük giyiyorum ki önlük bence süper bi icat haftada bir traş oluyorum. bence bu konuda bayanlar sınır tanımıyor. ama birgün müdür niye böyle geliyorsun derse ne derim onuda bilmiyorum. kesinlikle korktuğum için değil böyle bişey yüzünde kim olursa olsun kelime duymak zoruma gider. ama bu takım elbise işi bence çok saçma eskiden di öğrencinin öğretmeni örnek aldığı zamanlar illa örnek alacaksa başka davranışları örnek alsınlar
:alkis:

bu yazıyı daktilo eden veya yazdıran takım elbise kıravatla gelse ne olur, kuruma hiç gelmese ne olur. düzeltmeler inş. gerektiği yere ulaşır :). ne zaman şekile değilde kişinin ne bildiğine ne yapabildiğine bakacaklar artık.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
bu yazıyı daktilo eden veya yazdıran takım elbise kıravatla gelse ne olur, kuruma hiç gelmese ne olur. düzeltmeler inş. gerektiği yere ulaşır :). ne zaman şekile değilde kişinin ne bildiğine ne yapabildiğine bakacaklar artık.

olayı çok güzel özetlemişsiniz.Tebrikler :alkis: :alkis: :alkis:

İllere göre değişiyor garip ve uzun süredir bu şekilde. Yeni bir düzenleme bu kadar zor mu? Ya sivildir ya resmidir ya da kriterleri her neyse uygularsın. Doğuda biraz daha sıkı tutuluyor galiba. İki okulda görev yapıyorum ve ikisinde de sivil gelen öğretmen yok.

Sivil geliyoruz. İsteyen yine takımla geliyo, böyle güzel oluyo devam ettiği yere kadar artık.

Geri