OKULUN WEB SAYFASINI YAPMAM GEREKİYOR LÜTFEN YARDIM !!!

Kodla Büyü

boteningulu_44

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ya arkadaşlar bana okulun web sayfasını yapmam gerektiği söylendi ve inanın ben bu konuda hiç bişey bilmiyorum bana yardımcı olursaanız çok sevinirim şimdiden saolun :( :(
hangi program en kolay ve kullanışlı???

hiç bilmeyen bir kişi için dreamwaver zor gelir bence.daha basit hiç bilmeyenlerinde kullanacağı programlar var

Kullanımı çok kolay...

Web Page Maker

adszjz4mh5.jpg

Klasörde wep page maker in son sürümü, teplate' leri ve türkçe dil dosyası bulunmaktadır...

Rapidshare

4shared

dreamwaver zor olur frontpage kullan bence. hazır okul siteleri var hocam onları frontpage de düzenle okuluna göre sonra filezilla diye bir program var. meb.k12.tr den ftp adresi ve şifresini yazarak bağlanıyorsun hazırladığın şablonları filezilla programıyla siteye aktarıyorsun..

hocam megep modüllerini indir 4 tane dream weawer modülü onları çalışmak toplam 2 gününü alır ondan sonra istediğin gibi yaparsın bir kaç günde diğer programlar işe yaramaz sen beni dinle

1. http://www.meb.k12.tr/ adresine girilir, okul kullanıcı adı ve şifre girilerek açılan sayfadan gerekli ayarlar yapılır(şifre bilirlenir, domain oluşturulur,vs)
2. meb'in verdiği kota 20MB ve desteklediği dil sadece html olduğu için dreamweaver programı site tasarımı için işinizi fazlasıyla görür.

ama

eğer alanınızı kendiniz alacaksanız;
1. http://www.nic.tr/ adresine girilir.
2. k12.tr uzantılı bir alan adı alınır.
3. sizden bazi evrakları fakslamanız istenir.(site sizi yönlendirir zaten..ücreti en son 5 ytl idi)
4.sağlam bir sunucu kiralanır.(asp, php ,vs dil desteği ve veritabanı desteği olan)
Ben php+sql kullandığım için size tavsiyem o yönde olur.php açık kaynak kodlu olduğu için zorlandığınız yerlerde kod bulma sıkıntısı yaşamazsınız...

hOCAM WEB BUİLDER İ TAVSİYE EDERİM.. 4-5 BUTONLA SAYFAYI RAHAT YAPARSIN KODLARA FELAN DA GEREK YOK İNTERNETTEN İNDİREBİLRSİN. kOLAY GELSİN

Arkadaşar öncelikle dreamweverCS3 programı verildi bütün bilişimsınıflarına.onları gidin idareden temin edin..yükleyin türkçe olması büyük avantaj.sonra mebdeb okul şablonları var 20ye yakın renk seçenegiyle onları imdirin dreamweverda açın düzenleyin okulun resimleriyle..hadi olay gelsin

frontpage kullan hemşerim.. eğer dreamweaver in türkçesi varsa elinde onu tavsiye ederim

boteningulu_44' Alıntı:
ya arkadaşlar bana okulun web sayfasını yapmam gerektiği söylendi ve inanın ben bu konuda hiç bişey bilmiyorum bana yardımcı olursaanız çok sevinirim şimdiden saolun :( :(
hangi program en kolay ve kullanışlı???

hocam bilmiyorum bölümünüz nedir ama,bilgisayar bölümü mezunu iseniz nasıl olurda web sayfası tasarımı hakkında hiç birşey bilemezsiniz anlamış degilim..4 yıl boyunca hiçmi merak edip bakmadınız :?

bir bilgisayar öğretmeni bunları bilipte mezun olmicaksa neyi bilecek arkadaşlar...SÖZÜM GENEL OLARAK BİLGİSAYARCI ARKADAŞLARA SADECE SİZE DEĞİL...

kolay gelsin..

tcoalngsau hocam sözününz gerçekten hem çook genel hem çook gereksiz olmuş.benim sözüm o kadar genel olmayacak direk size,madem yardımcı olmayacaksınız neden bir bilgisayar öğretmenin bilmesi gerekenleri sıralayıp.Size sorulmayan bi soruyla muhattab oluyorsunuz.

....bu forumda bu şekilde dikkat çekmeye çalışan insanlar var.sorduğunuz soruya akedemik kariyerini özetledikten sonra dil ucuyala cevap verenler bide bu çeşitler....

kolay gelsin

tcoalngsau
ya inan seninle muhattap olmak istemem ama
inonu bote mezunuysan bilmemen çokta garip karşılanmaz bu konudakendini geliştirmen gerekiyordu ki benim ilgi alanım diildi umarım anlamışsındır

tamam dostlar önemli olan bildiklerimizi paylaşmak..dediğim gibi bir sor bakalım hocam cs3ler gelmemişmi okulna?

Geri