Okulun son haftası koordinatörlüğü iptal edip ücreti kesmek!

Kodla Büyü
bu koordinatörlük evraklarının resmi kaynağı nerde bilen var mı? ben bulamadım da...
misal günlük form hangi yönetmeliğin genelgenin vs ekidir.
aylık ve devamsızlık formları da keza öyle... dediğim gibi bi ara aradım
günlük
aylık
ve devamsızlığı bulamadım...

Ho
bu koordinatörlük evraklarının resmi kaynağı nerde bilen var mı? ben bulamadım da...
misal günlük form hangi yönetmeliğin genelgenin vs ekidir.
aylık ve devamsızlık formları da keza öyle... dediğim gibi bi ara aradım
günlük
aylık
ve devamsızlığı bulamadım...
Hocam yürürlükten kalkan mesleki teknik eğitim yönetmeliği ekinde yayınlandı. Yıllarca kullanıldı. Daha sonra bu yönetmelik yürürlükten kalkıp ortaöğretim kurumları yönetmeliği çıkınca yeni formlar yayınlanana kadar bu formlar geçerli diye geçici madde koyuldu. Sonra da yeni formlar yayımlanmayınca bu formlar halen geçerli oldu.

Ben olması gerekeni yazdım, ama yazdıklarımın hiç birisi uygulanmıyor, uygulansa bile bir iki okulu geçmez. Burada mesele tavşanın suyunun suyu. Nedense para işleri olunca (Özlük hakları vb haklardan bahsetmiyorum.) incelemediğiniz hak hukuk kalmıyor. Ayrıca 25 yıllık öğretmenim, öyle cambazlar gördüm ki, öyle suistimaller gördüm ki... Ne desek boş..
İşini doğru yapanlara selam olsun.....

Resmi olarak işlem yapmak istiyorsanız paylaştığınız yönetmeliğe ilgi tutup önce idareye sonuç alamazsanız ilçeye dilekçe yazın, yönetmelikte varsa sıkıysa ödemesinler bakalım.

gaspin yada hak aramanin tecrubesimi olur kanun neyse herkes yararlanir kimse kimseye ogretmencilik oynamasin,karar yazilari ve yonetmeliklerle isler yurur,is keyfiyete kalirsa gucu gucune yetene is yaptirir yapar ben bu konunun nedem bu kadar uzadigini da anlamadim acikcasi odenecek baska yolu var mi

Benim söylemek istediğim şu; okulun son haftası koordinatörlük olmaz diyorum. Beceri sınavları oluyor, 12.Sınıf öğrencileri okulda, sen devamsızlık veya notları zamanında almamışsın, şimdi diyorsun ki, ben son hafta koordinatörlük yapacağım devamsızlık ve notları alacağım. Sen devamszılık ve notları alacaksın bu rakamlar sisteme girecek ve karne ve diğer evraklar ne zaman çıkacak.....Bizim okulda tüm meslek öğretmenleri mayıs ayının son haftası gidip aldı not ve devamsızlıkları....

İşletmelerde beceri eğitimi ortaöğretim kurumlar yönetmeliğine göre karne gününe kadar devam eder. Öğrencilerin sınavları işletmede olacakları 3 gün boyunca sürmeyebilir, bu durumda öğrenci işletmeye gidecektir. Öğrenci işletmeye gitmek zorunda olduğu için koordinatörünün de görevini yapması gerekir. Son hafta koordinatörlük olmaz diye bir şey yok, bunun kararını ne idareci ne de öğretmen karar verebilir, mevzuat açıktır. Arkadaşların da paylaştığı yazıya istinaden öğrenci sadece sınavının olduğu gün izinli sayılıp, okula gelir, diğer günler için işletmesine gider, koordinatör de görevini yapar ücretini alır.
Biz okulumuzda sınavları 12 haziran çarşamba günü tüm öğrencilerin işletmede olduğu tek bir günde yapıyoruz. Bizim alanın öğrencileri çarşamba, perşembe, cuma işletmeye gidiyorlar. Çarşamba hariç diğer günler için öğretmenlerimize koordinatörlük ücretini ödeyeceğiz.

Okulun Son haftası Koordinatörlük görevi olmaz, Beceri sınavları olur...
Okul idaresi normalde koordinatörlük olduğu günün sabahında evrakları çıkarır. Sen ogün evrağını alırsın, o akşam bırakırsın, eğer okul idaresi insaflıysa o hafta içinde bırakırsın...... Evrak teslimi yapmayana ücret ödenmez..
Şurada bazen yazılanları okuyorumda.. Soru ve cevapların ana fikri şu.. Okul idaresi kötü, ilçe il memler kötü ve hatta bakanlık ve birimleri daha kötü.. Ama öğretmenler mükemmel.

Böyle bir ibare doğru değildir. Konuya tam hakim olmadan kulaktan dolma bilgilerle cevap vermeyelim.

Öğrencilerin sigortaları yattığı sürece öğretmen görevlendirilir. Beceri sınavı son hafta çarşamba,perşembe ve cuma gününe sarkmadığı sürece Koordinatörlük ek ders ödenmek zorundadır.

Kaynak:
https://www.eba.gov.tr/haber/1496441091

Ayrıca ücretin son hafta ödenmesi ile ilgili okullara DYS üzerinden yazı gönderilmiştir.

Al sana bir problem daha: Beceri sınavında görevim yok, ama öğrenci sınavda, işletmeye gitmedi diye ücret ödenmeyecek. Öğrenci işletmeye gitmediği herhangi bir zaman ücret kesilmiyor koordinatör öğretmenden ama sınavı varsa ücret kesiliyor bakanlık yazısına göre. Ama benim beceri sınavında görevim yok. Yani diyeceğim, koordinatörlük aynen devam ediyor yönetmeliğe göre, e sen o zaman çakışanlar için hangisi fazla ise onu ver (daha önce uygulandı), çakışmayanlara da (koordinatörlük sadece öğrenci kontrolü değildir, en basitinden ay sonu olduğu için devamsızlık alıyorsun) normal ücretini ver.

Beceri sınavı ile çakışmayan günlerde ücreti ödenir. İlgili resmi yazı ekte.

Ekli dosyalar

• kOORDİNATÖRLÜK ÜCRETİ.rar
    645.4 KB · Görüntüleme: 77
Geri