Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Okulun Google Maps üzerinde güncellenmesi

Konu, 'Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri' kısmında emrahy17 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. emrahy17

emrahy17 Üye

Merhabalar. Okulumuz bu yıl yapılan yeni binasına taşınmış durumda. Ancak okul google maps üzerinde hala eski binada olarak görünüyor. okulun web sayfasındaki iletişim kısımlarını vs. düzenledim ancak google'da arama yapıldığı zaman direkt olarak eski bina ve görseller geliyor. Çıkan sonucun sahipliğini almaya çalıştım onay kodu gönderildiğini ve onaylarsam istediğim gibi düzenleme yapabileceğimi söylüyor ancak hangi adrese gönderiyor bilmiyorum. Okula yeni geldim eski müdür vs. ile iletişime geçme şansım yok fetö davasından dolayı meslekten ihraç edilmiş sanırım. okulun e-posta adresine de gelmiyor onu da kontrol ettim. Böyle durumlarda ne yapılır ?

2. dengem

dengem Süper Üye Süper Üye

3. hiboz

hiboz Seçkin Üye Seçkin Üye

Mebbis bilgileri kısmından ve web sayfası üzerinden güncelleme yapılıyor. Ama Google haritalar bu bilgilere bakarak değişiklik yapar mı emin değilim. En azından we sayfası ve mebbis (tam hangi menüde hatırlmıyorum) kısmını yapın şimdilik.

4. inikat

inikat Süper Üye Süper Üye

off of. işlerimiz hep yarım yamalak.
    Google+ hesabını kontrol edin hocam. hesap bilgilerini googleden öğrenmeye çalışın.
    birileri işlerini düzgün yapmayınca olan sonradan gelip uğraşana oluyor.
    Kolay gelsin hocam

5. emrahy17

emrahy17 Üye

6. emrahy17

emrahy17 Üye

o kısmı düzenledim. google da okul adı ile arama yapan birisi okulun resmini vs. göremez ancak oradan okul web adresine girerse iletişim kısmından düzenlediğim şekilde okulun doğru adresine ulaşabilir.

7. emrahy17

emrahy17 Üye

o tarz bir bilgiye ulaşamadım malesef. ilginiz için teşekkürler hocalarım.

8. erkna

erkna Seçkin Üye Seçkin Üye

Adres yanlış diye hata bildirimi yapın Hocam. Bizim okulda kategori olarak üniversite görünüyordu "hata bildir" seçeneği ile çözdük

9. MaviAteş

MaviAteş Site Gezgini

Google haritalar'da okulu adıyla aratıp, eski yerini gösterecek şekilde bulduktan sonra,
    Sol taraftaki menüde;
    1) Fotoğraf ekleyebilirsiniz.
    2)DÜZENLEME ÖNERİN bağlantısı göreceksiniz, ona basın.
    Yeni ekranda, en aşağıda "İşaretçi haritaya yanlış yerleştirilmiş" bölümüyle yeni yerini kaydedin.
    3) Adres bölümünü de düzeltin.

Harita konumunun düzelmesi için birilerinin onaylaması gerekiyor. Çevrenizde başkalarının da aynı değişikliği yapması faydalı olabilir.

Not : Düzenleme önerine bastıktan sonra, üstte "kalıcı olarak kapatıldı" düğmesine basınca orada TAŞINDI seçeneği var. O da işe yarayabilir.

10. emrahy17

emrahy17 Üye

teşekkürler hepsini denedim. Okuldaki hocalardan anlayan olmaz sanırım e-posta adreslerini alıp olmazsa ben yaparım.Bu arada onay kodu göndermesini istedim. Posta olarak 7 gün içerisinde adrese gideceğine dair dönüt geldi umarım işe yarar. Tekrar teşekkürler.

11. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

Sen işletmeyi sahiplenme işini yapmışsın, hocam. O da olsun. İşletme sahibi olarak düzenleyeceğin gibi. MaviAteş'in dediği yoldanda yapabilirsin. ;Okul fotolarını ekleyebilirsin.

emrahy17 bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal