Okulun Google Maps üzerinde güncellenmesi

Kodla Büyü

emrahy17

Üye
Merhabalar. Okulumuz bu yıl yapılan yeni binasına taşınmış durumda. Ancak okul google maps üzerinde hala eski binada olarak görünüyor. okulun web sayfasındaki iletişim kısımlarını vs. düzenledim ancak google'da arama yapıldığı zaman direkt olarak eski bina ve görseller geliyor. Çıkan sonucun sahipliğini almaya çalıştım onay kodu gönderildiğini ve onaylarsam istediğim gibi düzenleme yapabileceğimi söylüyor ancak hangi adrese gönderiyor bilmiyorum. Okula yeni geldim eski müdür vs. ile iletişime geçme şansım yok fetö davasından dolayı meslekten ihraç edilmiş sanırım. okulun e-posta adresine de gelmiyor onu da kontrol ettim. Böyle durumlarda ne yapılır ?

Mebbis bilgileri kısmından ve web sayfası üzerinden güncelleme yapılıyor. Ama Google haritalar bu bilgilere bakarak değişiklik yapar mı emin değilim. En azından we sayfası ve mebbis (tam hangi menüde hatırlmıyorum) kısmını yapın şimdilik.

off of. işlerimiz hep yarım yamalak.
Google+ hesabını kontrol edin hocam. hesap bilgilerini googleden öğrenmeye çalışın.
birileri işlerini düzgün yapmayınca olan sonradan gelip uğraşana oluyor.
Kolay gelsin hocam

Mebbis bilgileri kısmından ve web sayfası üzerinden güncelleme yapılıyor. Ama Google haritalar bu bilgilere bakarak değişiklik yapar mı emin değilim. En azından we sayfası ve mebbis (tam hangi menüde hatırlmıyorum) kısmını yapın şimdilik.
o kısmı düzenledim. google da okul adı ile arama yapan birisi okulun resmini vs. göremez ancak oradan okul web adresine girerse iletişim kısmından düzenlediğim şekilde okulun doğru adresine ulaşabilir.

off of. işlerimiz hep yarım yamalak.
Google+ hesabını kontrol edin hocam. hesap bilgilerini googleden öğrenmeye çalışın.
birileri işlerini düzgün yapmayınca olan sonradan gelip uğraşana oluyor.
Kolay gelsin hocam
o tarz bir bilgiye ulaşamadım malesef. ilginiz için teşekkürler hocalarım.

Adres yanlış diye hata bildirimi yapın Hocam. Bizim okulda kategori olarak üniversite görünüyordu "hata bildir" seçeneği ile çözdük

Google haritalar'da okulu adıyla aratıp, eski yerini gösterecek şekilde bulduktan sonra,
Sol taraftaki menüde;
1) Fotoğraf ekleyebilirsiniz.
2)DÜZENLEME ÖNERİN bağlantısı göreceksiniz, ona basın.
Yeni ekranda, en aşağıda "İşaretçi haritaya yanlış yerleştirilmiş" bölümüyle yeni yerini kaydedin.
3) Adres bölümünü de düzeltin.

Harita konumunun düzelmesi için birilerinin onaylaması gerekiyor. Çevrenizde başkalarının da aynı değişikliği yapması faydalı olabilir.

Not : Düzenleme önerine bastıktan sonra, üstte "kalıcı olarak kapatıldı" düğmesine basınca orada TAŞINDI seçeneği var. O da işe yarayabilir.

Google haritalar'da okulu adıyla aratıp, eski yerini gösterecek şekilde bulduktan sonra,
Sol taraftaki menüde;
1) Fotoğraf ekleyebilirsiniz.
2)DÜZENLEME ÖNERİN bağlantısı göreceksiniz, ona basın.
Yeni ekranda, en aşağıda "İşaretçi haritaya yanlış yerleştirilmiş" bölümüyle yeni yerini kaydedin.
3) Adres bölümünü de düzeltin.

Harita konumunun düzelmesi için birilerinin onaylaması gerekiyor. Çevrenizde başkalarının da aynı değişikliği yapması faydalı olabilir.

Not : Düzenleme önerine bastıktan sonra, üstte "kalıcı olarak kapatıldı" düğmesine basınca orada TAŞINDI seçeneği var. O da işe yarayabilir.
teşekkürler hepsini denedim. Okuldaki hocalardan anlayan olmaz sanırım e-posta adreslerini alıp olmazsa ben yaparım.Bu arada onay kodu göndermesini istedim. Posta olarak 7 gün içerisinde adrese gideceğine dair dönüt geldi umarım işe yarar. Tekrar teşekkürler.

teşekkürler hepsini denedim. Okuldaki hocalardan anlayan olmaz sanırım e-posta adreslerini alıp olmazsa ben yaparım.Bu arada onay kodu göndermesini istedim. Posta olarak 7 gün içerisinde adrese gideceğine dair dönüt geldi umarım işe yarar. Tekrar teşekkürler.
Sen işletmeyi sahiplenme işini yapmışsın, hocam. O da olsun. İşletme sahibi olarak düzenleyeceğin gibi. MaviAteş'in dediği yoldanda yapabilirsin. ;Okul fotolarını ekleyebilirsin.

Geri