Okulumuzdaki bilgisayarlar otomatik ıp almıyor

Kodla Büyü

Öğretmen27

Aktif Üye
Okulumuzdaki bilgisayarlar otomatik ıp almıyor elle ıp verince internete bağlanabiliyoruz. Kablolu veya kablosuz fark etmiyor. 3 gün önce nette sorun oldu modemi sıfırladık kullanıcı adı şifreyi girdik ancak elle ıp verince bağlanabiliyoruz.
Modemde DHCP etkin otomatik ıp etkin.
Neler yapabiliriz?
Modem: Zyxel
Model: P-660HN-T1A_IPv6

hocam ayarlarda DHCP yerine yanlışlıkla DHCP relay seçmiş olabilir misiniz?

Başkada aklıma gelen birşey yok, gerekirse resetleyin cihazı hiç beklemeyin. Ürün sayfasına baktım üretimi durdurulmuş yazıyor, eski bir modem. ..

Soyle birsey farkettik.
Okulumuzda tum bilgisayarlar otomatik ip aliyor bir bilgisayar almiyor.
Eger sorunlu bilgisayara elle ile ıp verdigimizde internete baglaniyor bu sefer diger bilgisayarlar otomatik ip almiyor ancak diger bilgisayarlara da elle ip verdigimizde internete baglaniyor.
Sorunlu bilgisayarda virus problemi olabilir mi ıp atandiginda diger pc lerin otomatik ip almasini etkiliyor.
Butun pc lere elle ip verdigimizde zaten sorun yok.

Arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunlu pc ye format attım düzelmedi.
Sonra 3 katta da accens pointler vardı. 2. katın accesn pointini devre dısı bıraktım bir baktım otomatik ıp alıyor. Ya kabloda ya da accens pointte sorun var. Yarın tekrar dönerim.

1. Mo0demin IP aralığı 15-20 pc'lik olabilir onu 1-99 veya daha fazla sayıda açın hocam düzelebilir.
2. Biz bir ara bilgisayar Lab.'da axcess point kullanıyorduk kablonun iki ucunuda axcess point'e takmışız sürekli internetimiz kesilip duruyordu çok uğraştık. Aklınızda olsun bu çözümler hocam

1. Mo0demin IP aralığı 15-20 pc'lik olabilir onu 1-99 veya daha fazla sayıda açın hocam düzelebilir.
2. Biz bir ara bilgisayar Lab.'da axcess point kullanıyorduk kablonun iki ucunuda axcess point'e takmışız sürekli internetimiz kesilip duruyordu çok uğraştık. Aklınızda olsun bu çözümler hocam
Hocam bu ikisini de kontrol etmiştim. Sorun tam olarak kablosuz routerde tekrarlayıcı modu açıktı ondan böyle olmus.
Bu tür durumlarda ne varsa resetlenip tekrar bilgilerin girilmesi taraftarıyım.

Geri