okulumuzda sürekli internet bağlantısı gidip geliyor

Kodla Büyü

saimserin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda sürekli internet bağlantısı gidip gidip geliyor.Modemi değiştirmemize rağmen sorun devam ediyor.Reset atıyoruz internet geliyor,yalnız bir müddet sonra tekrar kesilmeler oluyor.Bu bir
İkinci olarak modem kendi kullanıcı ayarlarını sıfırlıyor.Her seferinde ayarları girmek gerekiyor.Bu sorunda yeni baş gösterdi.Bu konuda değerli bilgilerinizi esirgemezseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler....

ya birinci soru için bilgisayarlara modemin ip adresi dağıtamıyor. modem alırken kalitelisini aldırın deyiverin müdürüm paraya kıy ya :D sen onlara statik ip ver bağlanır hemen!!!

Hocam bugünlerde aynı sorun bizim okulda da başladı, sanırım telekom hatları ile ilgili..Hatta 2 gündür evdede aynı şekilde 10 dak. aralıklarla kopmalar oluyor.

Telekomda ya bir arıza var yada sistemde değişiklik yapıyorlar.Ancak bu daha fazla devam etmemeli..

tamamen telekomla alakalı arkadaşlar bizim okulda bu dönem problem yok hızlarıda 1024e çektiler enazından rahatlama yaşandı ama bu sefer aynı sorun ilçe milli eğitimin başında hic birşey yokken durduk yere bağlantıları kesilip kesilip geliyor telekoma başvurun yada hatta bir parazit olabilir... splitterden önce paralel hat çekili olmamasına özen gösterin birde modeminizin ara yüzündünden ip adresi alıp alamadığnı kontrol edin

Bizim internet bağlantımızda da aynı sıkıntı var. Sürekli internet gidip geliyor. İnternet gidince modemi resetliyoruz, bağlantı geliyo sonra hemen gidiyo. İntenrette hiç bişey yapamıyoruz. Çok sıkıntı oluyo.. :S

Teşekkür ederim hocam bi deneyim.. Çok bunalttı internet bizi. Daha önce de böyle sıkıntı vardı modemi değiştridik, hala devam ediyo :(

modem değiştirmenize rağmen sorun devam ediyorsa firmware değil bence sorun.
önce modeme sadece bir tane pc bağlayıp net gidiyormu izleyin belli bir süre. gitmiyorsa sonraki aşamada switchi bağlayıp tek tek makineleri ekleyin. belki aradaki dağıtıcı belkide kısa devre yapan ağdaki başka bir pc de buna sebebiyet veriyor olabilir.
kolay gelsin

seyma' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam bi deneyim.. Çok bunalttı internet bizi. Daha önce de böyle sıkıntı vardı modemi değiştridik, hala devam ediyo :(
Benim söylediğim modemin ayarlarını sıfırlaması ile ilgili.
router dan direk internete açılan pc de kopmalar yaşanıyor mu hocam?Ağda kopmalar switch den sonra mı?

Ana bilgisayar internete modemden direkt bağlanıyo. Diğerleri switcle bağlanıyo. Bütün hepsinde kopma yaşıyoruz.

Hocam en az 8 madde yazabiliri, bende de aynı problem vardı, modemi açıp kapatınca düzeliyor sonra bir kaç saat sonra yeniden bozuluyordu...
Problemler bilgisayarcı mantığı dışında düşündüm ve çözümü buldum aslında çözüm ayağıma geldi, müdür yard. odasına gelen hat oradaki ankastre yada sektreter cihazı mı ne diyorlar oradan okula dağılıyor bir gün kuvvetli yağmur ve elektrik tesisatında meydana gelen hata ile o cihazı iptal ettik artık müdüre bağlanmak için Nöbetçi öğrenci :mrgreen: kullanıyoruz ancak çözüm kesin olmadı. arıza günde bir iki kez olurken bir kaç günde bir olmaya başladı, yine iyi olacak hastanın doktoru ayağına geldi Telekomda bir çalışan tesadüf okula geldi müdürün arkadaşıymış gelmişken anlattım,
Telefon hattı Splitter'a gidene kadar kontrol ettim, sonra oradan modeme kadar... sorun Splitterdan modeme giden bina için telefon kablosunda çıktı; yaklaşık 1 aydanfazla zamandır tek bir problem yok...Bazen en basiti düşünmek gerek ama ben bunları denedikten sonra oldu;
1.Farklı 3 modem denedim; hatta 3 yıldır kullandığım ve daha kesinti nedir bilmediğim modemimi de denedim..
2.440375 den farklı bir IP vermelerini istedim
3.Firmware güncellemesi denedim
4.Telekoma gidip Prot değiştirtdim
5.Modemi kapatıp açınca geliyordu internet, bunun için modem teknik servisi aradım...vs
6.Modemin olduğu yerden kaynaklanan ısınma problemi mi diye de düşündüm..
7.splitter dan kaynaklanabilirmi diye onuda değiştirdim..
8.Ağ kablolarını değiitirdim.
Bence önce en basit olanı splitter modem arasındaki kabloyu değiştirin...

telekoma başvurun hocam. ben de antakyada bir beldede çalışıyorum. benden önce aynı sorunu yaşıyorlarmış sürekli. telekoma başvurmuşlar, sorun onlarla alakalıymış ve düzeltilmiş. üstelik engelleri de kaldırmışlar. okulumuzun bağlantısı meb.den ama hiçbir engel yok, tüm sitelere rahatlıkla giriyoruz:)

bizmde meb interneti hiç açılmıyordu.. hattı takip edip bi önceki bağlantı noktasından modemi bağladım.. bu bu seferde hat var ama net yoktu.. 444... yı aradım.. böle böle dedim.. baktıla hat hat bi gelio bi gidio gibi görünüyor dediler.. modem bağlı halde bıraktım ertesi güne sorun çözüldü.. yeni bi tel. kablosu alıp modemi eski yerine taşıdım..

Teşekkür ederim hepinize. İnş. Deneyeceğim. Demişsiniz ya bağlantı 2 saatte bir gidiyodu diye bizim bağlantı 2 dakika bile durmuyo :shock: bi siteyi açıyoruz o sayfada bi linke tıklayınca bağlantı gidiyo hemen.. İnternette hiç bi işimizi yapamıyoruz. İnş. yarın bi bakıyım söylediklerinize göre..

Bizim internetin sorunu çocukların bilgisayarlarında virüs olmasından kaynaklanıyomuş. Onların bilgisayarları kapalıyken veya bilgisayarlara dağılan kabloyu çektiğimde internette gitme sorunu gibi bişey olmuyo. Şimdi hepsini formatlayacağım..

arkadaşlar bizim okulda da aynı sorun var. iki ay önce başladı bu modem kapatıp açınca internetin gelmesi sorunu. yapmadığım şey kalmadı.

1. switchi aradan çıkarıp bilgisayara bağlayıp denedimm.
2. tüm bilgisayarlara format attım.
3. modemi değiştirdim.
4. iki hattımız var diğerine takıp bağlandığımda bir problem yok mebin hattında problem çıkıyor.

2 aydır kafayı yicem. ttneti arıyorum hattınızdan sinyal alıyoruz diyor. yapabileceğimizz bir şey yok. bu durumda ben nereye başvurucam???

'bu durumda ben nereye başvurucam???' cümlesi isyan değil, bir soru cümlesi :) yanıtlarınızı bekliyorum.

Geri