Okulumuza güvenlik kamera sistemi kurmayı düşünüyoruz.Yardım

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Güvenlik kameraları ve ekipmanları konusunda tecrübesini paylacak arkadaşları bekliyorum
4 kamera istiyor idare
Lab dan bir PC alacağız
4-5 günlük periyotlarla HDD ye kayıt yapsın yeter.

Neler lazım?
Tabiki internetten araştırıyorum ama genede fikirlerinizi bekliyorum.+

Peşinen teşekkürler

10 sony kamera, 16 kanal kayıt cihazı, 1tb hdd,kablolar montaj felan 3500 tl bağladılar.. görüntüler ağ ve internet üzerinden izlenebiliyo..

bence bi firmayla anlaşın..

hocam kolay gelsin, bence firmayla anlaşmana gerek yok kendin kurabilirsin. idareyle konuşursun şirkete vereceği parayı sana işcilik ücreti olarak verirlerse neden yapmayasın. altı üstü bi tane kart takıyosun pc ye kamera kablolarını kartına bağlıyosun oldu bitti. senin ypacağın matkabı eline alıp 3-4 tane delik delcen kabloyu çekecen. idare eğer senin bu çalışmanın karşılığını "para" olarak ödeyecekse yaparsın yok ödemeycekse bırak hangi şirket kazıklıyosa kazıklasın.

Mesaj yazan arkadaşlara teşekürler

gittigidiyordan bir satıcı buldum inceledim . Resimleri fiyatlar kafamda bişiler canlandı
zor bir olay degil .
Okulun maddi durumu pek iyi değil. İdare çok anlayışlı davranıyor saolsunlar iyiler zaten onlarda illa sen yap demiyor bir ilgilen dediler kırmak istemiyorum. Bir iki yerden fiyat almışlar 5 kamera bir kart 1380 tl daha ucuza getirelim diyoruz.

tekrar teşekkürler

hocam ucuz fiyata aldanmayın... Bizim idare bana sormadan gitmiş almış taktırmış kafaasına göre... Geçen gün okulun yan sokağından bi arabanın cd çaları çalmışlar... Polis geldi kamera var die... Var kamera orasıda görüş açısı içerisinde... Ama çözünürlük o kadar kötü ki insan mı hayvan mı o bile belli olmuyor... Rezil bişe... Sadece görüyorsun bişeyler oluyor ama kim yapıyor az yakınlaştıralım diyorsun, cep telefonu kamerası gibi:) tam rezillik... Hiç bir işe yaramadı yani... Bir de bu gündüz, gecesini siz düşünün...

Mümkünse firmayla anlaşın, siz eliniz sürmeyin derim.
Kamera çözünürlüğüne dikkat edin, asla denemeden almayın!!! birde gece görüşü. Harekete duyarlı.. Kartı alırken de tv çıktılı alma şansını varsa iyi olur. Kullanacağınız voltaj düşürücü (ismini bilmiyorum ama kameraları çalıştırmak için 12? Voltluk, bilmem kaç amperlik alet) kaliteli seçinin, zira 7/24 365 gün çalışacak. Birde kullanacağınız bilgisayarda biosdan , güç yönetiminden elektrik gidip gelmelerine karşı ufak bir ayar vereceksiniz.. Kamera açılarına dikkat edin, ölü / karanlık bölge bırakmayın.
Benim anlamadığım, BTS den bilgisayar almak da ne oluyor. ??????

En önemlisi kamera çözünürlüğü ve kalitesi , eğer fiyarlara bamışsanız benzer modeller arasında 300-500 dolar fark bile var..

biz firmadan parçaları aldık kendimiz monte ettik. Hem okula hem pansiyona yaptık. Şimdi çok güzel çalışıyor

dostum fazladan bişey lazım değil.4 kamera ,mesafeye göre kablo, kayıt yapacak makinana 4 lü kart alacaksın ve kayıt yapılacak makinaya ATİ ekran kartı takacaksın(kamera sistemi nedendir anlamadım ama sadece ATİ ler de sorun vermiyor). kendin kurarsan sana taş patlasın 2000 ytl ye mal olur.kolay gelsin. :roll:

Geri