Okulumuza Akıllı tahta takılıyor. Nelere dikkat etmeliyim?

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar
Okulumuza Akıllı tahta takılıyor. Nelere dikkat etmeliyim?

Bence hiç kasma kendini hocam. Nasıl olsa kabul edeceksiniz tahtalari öyle veya böyle... Sadece alt yapı kurulurken açıkta elektrik kablosu birakmadiklarini öğrencilerin açısından kontrol et yeterli.

bts de biraz yükseğe takalım tahtayı dedim ama en yükseği bu dediler. öğretmen bilgisayarı engel oluyor tahtanın altını göremez sanki çocuklar siz nasıl yaptınız arkadaşlar

bizim okula da takılıyor yalnız bir şey dikkatimi çekti kitapçığın içinde hdmi kablosu yazıyor fakat poşetin içinden çıkmadı poşetlerde açık bilgisi olan varmı

Arkadaslar bizim siniflarda kablo kanallarinin sonunda veri giriş alanlari birakilmamis. Sizlerde de oylemi acaba?

Merhaba arkadaşlar. Etkileşimli tahtalar okula gelirken, hangi firma getiriyor? Horoz lojistik diye duydum ama emin değilim. Tahtaları kuran şirketi değil, getiren firmayı soruyorum. Teşekkürler...

Bize de gelmiş yaz tatilinde. Yönetici şifresi ne bunların? İdareye mi verilmiş

yarın bizede gelecekmiş arkadaşlar önerileriniz nelerdir
birde ben altyapıyı bi kontrol edeyim dedim 10 sınıfın prizi felan çalışmıyo nolacak acaba

Altyapıyı yeniden döşeyecekler hocam o prizler kullanılmayacak yani , bizimkilerin çoğu tahtaların arkasında kaldı mesela,

il veya ilçe koordinatörünün sorumluluğunda hocam sizlik birşey yok. En azından benim çalıştığım ilde her şeyiyle il koordinatörü ilgilenmişti.

Eğer kullanıma hemen açılacaksa ve BT Rehberi iseniz;
Öncelikle Wordde ya da kağıda tüm sınıflarınızın listesini yapın ve notlar alın.
1- İlk önce tüm ET'ları kontrol edip etkinleştirin. (İnternete bağlı bir ağ kablosu ile ya da kendi cepten internetinizi internete bağlayıp paylaşarak) Dokunmatiği çalışmayan, görüntü gelmeyen, açılmayan, usb girişleri arızalı olan ya da başka arızaları olan tahtaları idare ile görüşerek servisi arayıp kayıt açtırarak bildirin.
2- ET'lara ATAK kurun ve Öğretmenlere tüm kurulumlar bitip tahtalar hazır olduğunda ATAK flaşlarını dağıtın. Google Chrome ve Adobe Reader kurun. Bunları Güncelleştirin. Antropiyi güncelleştirin. Windows Update ile pc yi güncelleştirin ve En son ToolTime Freeze kurun.
3- ET'lar teneffüslerde kilitli kalsın. Bu önemli. Yoksa kablolar, antenler mutlaka kaybolur.
4- Öğretmenlere kısaca bilgilendirme toplantısı yapın.
5- Öğretmenlere virüsler konusunda daha dikkatli olmalarını söyleyin.
6- Öğretmenleri ve sınıf başkanlarını tahtanın ve kabloların sağlığı konusunda ciddi bir dille uyarın.
7- Vestel servis numarasını ve ilgili kişiyi kaydedin.
8- İsterseniz tüm kurulumlar bitince kimse virüs bulaştırmadan temiz bir imaj hazırlayın. İsterseniz eba daki İmaj ı 32 gb lık bir flaşa atın. Hazırda dursun.

Tahtaların çalışması için kırmızı prizler takılacak, onların topraklaması ölçülüyor teslim alınırken ama çalışıp çalışmadığını kontrol etmediler. O yüzden elinizde bi cep telefonu şarj aleti olsun kırmızı prizlerin hepsini tek tek kontrol edin çalışıyor mu diye görevlilerin yanında iken.

mahonyhacettepe' Alıntı:
Eğer kullanıma hemen açılacaksa ve BT Rehberi iseniz;
Öncelikle Wordde ya da kağıda tüm sınıflarınızın listesini yapın ve notlar alın.
1- İlk önce tüm ET'ları kontrol edip etkinleştirin. (İnternete bağlı bir ağ kablosu ile ya da kendi cepten internetinizi internete bağlayıp paylaşarak) Dokunmatiği çalışmayan, görüntü gelmeyen, açılmayan, usb girişleri arızalı olan ya da başka arızaları olan tahtaları idare ile görüşerek servisi arayıp kayıt açtırarak bildirin.
2- ET'lara ATAK kurun ve Öğretmenlere tüm kurulumlar bitip tahtalar hazır olduğunda ATAK flaşlarını dağıtın. Google Chrome ve Adobe Reader kurun. Bunları Güncelleştirin. Antropiyi güncelleştirin. Windows Update ile pc yi güncelleştirin ve En son ToolTime Freeze kurun.
3- ET'lar teneffüslerde kilitli kalsın. Bu önemli. Yoksa kablolar, antenler mutlaka kaybolur.
4- Öğretmenlere kısaca bilgilendirme toplantısı yapın.
5- Öğretmenlere virüsler konusunda daha dikkatli olmalarını söyleyin.
6- Öğretmenleri ve sınıf başkanlarını tahtanın ve kabloların sağlığı konusunda ciddi bir dille uyarın.
7- Vestel servis numarasını ve ilgili kişiyi kaydedin.
8- İsterseniz tüm kurulumlar bitince kimse virüs bulaştırmadan temiz bir imaj hazırlayın. İsterseniz eba daki İmaj ı 32 gb lık bir flaşa atın. Hazırda dursun.

Çok teşekkürler hocam
ATAK yazılımında bu anahtar flash ları her tahta için ayrı ayrı yapmamıza gerek yok heralde demi
yani bir öğretmendeki tek flash okuldaki tüm tahtaları açar ? teşekkürler

mayhem' Alıntı:
Çok teşekkürler hocam
ATAK yazılımında bu anahtar flash ları her tahta için ayrı ayrı yapmamıza gerek yok heralde demi
yani bir öğretmendeki tek flash okuldaki tüm tahtaları açar ? teşekkürler
Evet öğretmenlerdeki atak ile hazırlanmış flaş tüm tahtaları açar.

hocam atak kurmayı düşünmüyordum. sizce gerekli mi zaten anahtarla açılacak ve kilitlenecek sonuçta

Bizim tahtalar da çarşamba günü geliyor. Kurulum da sanırım 1-2 hafta içinde olur. Hayırlısı bakalım...

Geri