Okulumuz Panoramik Görüntüsü Sanal Turu Hazır

Kodla Büyü

murat_erg

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuz için uzun süredir uğraştığım; bahçemiz bt sınıfımız ek bina yemekhane anabinamız için hazırladığım sanal tur nispeten bitti arkadaşlar bu süreçte hasari hocamada teşekkür ediyorum program konusunda baya sıkıntı yaşadım yolladığı ilaçlı bir kaç program sürümü işime yaradı...

Öncelikle 360 derece sanal tur için okulumuzun bölümlerinin panoramik fotoğraflarını çektik bir velimiz saolsun tüm ekipmanları vardı.Daha sonra çektiğimiz parçalı panoramik görüntüleri PanoramaStudio programı ile tek görüntü haline 360 derece haline çevirip sanal tur için hazırlanmasını sağladım.Bildiğiniz üzere Okul web sayfalarına dosya yükleyemediğimiz için ücretsiz hosting firmasından aldığım siteye dosyalarımı yükledim ve okulumun menüsüne linkini verdim.Sonuçları takdirlerinize sunuyorum...(Not=Görüntülerin bazılarında çok hafif kayma olduğundan bazı görüntüler hazırlanırken iç içe geçti ilerleyen süreçte net görüntü oluşturacağım ayrıca linleri birbiri içinde vermeyide yani sanal tur okul bahçesinden bt sınıfına bt sınıfından ana binaya vs geçişleri ilerleyen süreçte yapacağım...)
Okulumuzun sayfası :
http://ahilerortaokulu.meb.k12.tr/

Güncelleme....

Merhaba Arkadaşlar Sanal Turumuz tamamen bitirdim bahçe,anabina,bt sınıfı,yemekhane ek binamız arasına linkler koydum tek seferde gezebiliyoruz ufak tefek düzenlemeleri ve okul logomuzu müziği düzenledim tekrardan takdirlerinize sunuyorum....
Haber linki olarakda verdim...
http://ahilerortaokulu.meb.k12.tr/

Son düzenleme:
Elinize sağlık.
Kullandığınız ekipmanlar nedir? Balık gözü lens vs kullandınız mı?

Elinize sağlık.
Kullandığınız ekipmanlar nedir? Balık gözü lens vs kullandınız mı?
Hocam bizim öğrencinin velisinde hepsi mevcuttu ama amatörce bile çekim yapılabilir önemli olan 360 derece boyunca çekeceğin görüntülerde mümkün olduğunca sabit durman yani oynatma yapmaman ama ekipmanın olursa görüntü birleştirme çok daha güzel oluyor hatta google olay de bi kaç uygulamada var işine yarar

Öncelikle elinize sağlık.
Bildiğimiz telefonlardaki panoromik fotoğraflardan farkı nedir tam anlayamadım.

Öncelikle elinize sağlık.
Bildiğimiz telefonlardaki panoromik fotoğraflardan farkı nedir tam anlayamadım.
Telefonlar 180 dereceye kadar çekebiliyor fotoğrafları bunlar 360 derece hadi diyelimki 360 çeksin bunu okul web sayfasında nasıl göstereceksin hocam panoramik fotoğrafı hareketsiz koyduğunda birşey anlamazsınki bu sanal tur hocam çok daha güzel biraz araştırmanı tavsiye ederim...

Telefonlar 180 dereceye kadar çekebiliyor fotoğrafları bunlar 360 derece hadi diyelimki 360 çeksin bunu okul web sayfasında nasıl göstereceksin hocam panoramik fotoğrafı hareketsiz koyduğunda birşey anlamazsınki bu sanal tur hocam çok daha güzel biraz araştırmanı tavsiye ederim...
Bilgilendirme için teşekkürler hocam.

Müziği değiştirdim arkadaşlar eğer buda olmadıysa bende ikilemde kaldım varsa önerileriniz beklerim inşlh

Merhaba Arkadaşlar Sanal Turumuz tamamen bitirdim bahçe,anabina,bt sınıfı,yemekhane ek binamız arasına linkler koydum tek seferde gezebiliyoruz ufak tefek düzenlemeleri ve okul logomuzu müziği düzenledim tekrardan takdirlerinize sunuyorum....

Geri