Okulumuz için hazırladığım banner yorumlarsanız sevinirim...

Kodla Büyü

ahmetyuksel

Site Gezgini

Ekli dosyalar

• banner.jpg
    banner.jpg
    230.3 KB · Görüntüleme: 1,294
Hep söylüyorum ama bir türlü dikkate alınmıyor. Arkadaşlar çalınma korkusu olmaksızın çalışmalarınızın psd vb. hallerini de paylaşırsanız bu çalışmalarınızın başkalarına da faydası olmasını sağlar ve gerçek bir paylaşım yapmış olursunuz. yoksa iş ben senden daha iyisini yapıyorum gibisinden bir ...... yarışına dönüyor. Lütfen bu işe biraz daha ciddiyetle bakalım.

fikir olarak üretici olmak çok güzel eleştiriye açıksanız gözüme çarpanlar
- fotograf geçişleri yumuşak olmalı
- meb logosunun yeri ve boyutu iyi olmamış
- yazı okul adı hem resimlerin üzerine taşmış hemde çevresindeki beyazlık rahatsz edici
- bannerde yanlış bilmiyosam TC Milli Eğitim Bakanlığı da yazmalı

Yazı fontu-rengi-biçimi-yeri daha iyi olabilirdi
Ortaki şerit renkleri resimlere yakın renklerde olabilirdi.
Alttaki kesik resimler yok edilebilirdi

Yinede güzel bir çalışma...

- Atatürk resmini renkli kullanabilirsin
- Bakanlığın logosu küçük olmuş (gerçi bakanlık bizim için bi şey yapmıyo o ayrı ama :D)
- Arkadaşları dediği gibi T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ifadesi yok
- Geçişlerde öğrenciler vücutlarını kesmezsen daha güzel görünür kanımca ve şeriti geçişe uygun renk yapabilirsin vektörse şerit zaten kolay iş.

Yine güzel çalışma olmuş emeğine sağlık

Bir öneri de benden : "Aspect Radio" ingilizce teriminin dilimizde karşılığı en-boy oranının korunması sanırım. Atatürk grafiğinin boyu biraz sündürülmüş gibi geldi bana, sanki orantıya sadık kalınsa daha iyi olur gibi.

hocam güzel olmuş eline sağlık

gözüme çarpan iki şey oldu:
-yazılar mavi olsa sanki daha hoş olurmuş
-bir de öğrenci resimlerini birbirinden ayıracak bişey yapsanız daha hoş olabilirmiş çerçeve yada geçiş efektleri gibi

Hocam daha iyisini yaparım diye iddia etmiyorum ama bannerlar hep birbirine benziyor. Beyaz bulutlar :S Birçok Cengiz Topel ilkokulu var ve bunlardan sadece bir tanesi ana konuyu anlamış.

"8 Ağustos 1964 yılında Rumlar'ı Türk Halkı'na karşı işledikleri insanlık dışı eylemlerden caydırmak için Eskişehir'den Kıbrıs'a, 4'lü Filo Komutanı olarak gönderilen Cengiz Topel’in uçağı, uçuş esnasında yerden isabet alarak düşürüldü. Cengiz Topel, paraşütle atlamayı başardı fakat esir alındığı Rumlar tarafından şehit edildi."

http://www.tayyareci.com/arsiv/cengiztopel.asp

Bannerda buna da değinseniz güzel olabilir mi?

Geri