Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

okulumdaki öğretmenler rehberliğer sevindiler.

Konu, 'Her Telden' kısmında blşmblşm tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. blşmblşm

  blşmblşm Aktif Üye

  Kayıt:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  166
  Beğeni:
  0
  arkadaşalr il merkezinde bir okulda çalışıyorum.Formatörlüğün iptali ile sadece derslerime girip çıkıyor kimseyi takmıyor,çantamı alıp çıkıyordum.bozulan bilgisayara,internete,web sitesine kesinlikle karışmıyor,tenefüslerde rahatça çayımı içiyordum.birşey diyen olursada bakamam dersim var diyordum.fakat bt rehberliğin gelmesiyle bizi tamirci zanneden bazı öğretmenler "artık bozulan bilgisayarlara bakacaksın yani dimi" şeklinde bir sevinme gösterdiler.evet bakıcam,ful ekdersin hakkını vermek gerek,bunun öbür dünyasıda var.Ancak üzüldüğüm şu ki; biz öğretmen değiliz.gidişhatta asla olmıcamızı gösteriyor.okulumda 9 saat dersim var ve dersi dinletmek için yapmadığım kalmıyor.bt rehber öğretmenliği şu an için gerçekten çok iyi bi çözüm.fakat bunun yerine dersin notunu getirselerdi en azından 40 dakka ben bunları nasıl susturacam diye kara kara düşünmezdik.öğrenci "ben bu dersi neden dinleyeyimki?" dediğinde verecek bir cevabımız olurdu.aslında devlete değil,kimseye değil,en çok kendime kızıyorum.yanlış tercih,yanlış seçim....zaman...zaman...keşke....
   
 2. mudamet

  mudamet Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  656
  Beğeni:
  25
  ben zamanında öss tercihi yapaken bana sözde rehberlik yapanları hatırlayıp kızıyorum. bana o zamamn teknik eğitim fakültesi ile eğitim fakültesi arasındaki farkı söyleseydiler. tamamdı. yada ben kendime kızmalıyım aslında. o kadar fuzuli şey araştıracağıma bunu araştırsaydım ya keşke
   
 3. mse

  mse Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.113
  Beğeni:
  36
  hocam öğretmenliğin tanımını yapar mısın?
  ya hocam bırak biz senelerce öğretmenlik yaptık ta ne oldu?
  Hayattan zevk almaya bak, kendini hangi kefeye koyarsan koy,
  öğretmenliğ de aynı, btr si de , rehber öğretmenleği, matematik de, sonuçta hepsi rızk kapısı
   
 4. ismailt

  ismailt Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.259
  Beğeni:
  38
  deşmeyin yaramı :(
   
 5. faruk8542

  faruk8542 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  29 Eylül 2009
  Mesajlar:
  1.028
  Beğeni:
  0
  öyle diyorsunda üniversitede okurken bir böteciyle konuştuğumda bizi küçümser tarzda konuşmuştu. sizinkide okulmu ne işim olur tarzında söylemişlerdi. hatta benim yakın arkadaşım tef yerine evine yakın diye böteye gitti bir dönem hiç gitmedi bütün dersler kaldı ertesi sene fantazi yapar gibi hepsini geçti. yani o zamanlardan bu durumu kim kestirebilirki. not: bende tefli ve ilkokuldayım.
   
 6. Enterprise

  Enterprise Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  1.619
  Beğeni:
  39
  Hocam haklısınız aslında birazda biz abartıyoruz çoğu şey bizim elimizde aslında adam beni tamirci sanıyormuş sansın sanan bedenciyse bende bedencileri oyun hocası sanıyorum anasınıfçıysa çocuk bakıcısı sanıyorum ingilizceciyse çevirmen sanıyorum onlar beni nasıl sanarsa bende onları öyle sanıyorum oluyor bitiyor:) Bazende krizi fırsata çevirmeyi bilmek lazım belkide. Bana tamirci diyen erkek öğretmenlere dönüp "kadınlar tamirden anlamaz derler güya ama 80 erkek öğretmen varken tamir bana düşüyor sizinle kıyasladığımda kendimi çok zeki ve becerikli görüyorum" diyorum kapak oluyor dahada sesleri çıkmıyor:))
   
 7. ordinaryus

  ordinaryus Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2011
  Mesajlar:
  802
  Beğeni:
  2
  Aynen yaa.. O kadar puan al ama tercih hatasına kurban git.. :(
   
 8. zeybekd

  zeybekd Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  5 Nisan 2007
  Mesajlar:
  421
  Beğeni:
  7
  Hiç üzülme kardeşim bir TEF li olarak 6 senedir ilköğretimde çalışıyorum meslek liselerine böteler tercih yapamıyor ama neredeyse böteler kadar TEF mezunlarıda ilköğretimde çalışıyor meslek liselerine atama çok az yapılıyor.
   
 9. zilal

  zilal Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  6 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.826
  Beğeni:
  2
  tefi bötesi fark etmez. bilgisayardan uzak durmak gerekiyormuş
   
 10. mudamet

  mudamet Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  6 Aralık 2007
  Mesajlar:
  656
  Beğeni:
  25
  geçen yıl meslek lisesinde görevlendirme çalıştım. 2 gün 10 saat dersim vardı. photoshop anlatıyordum. 5 yıllık öğretmenlik hayatımda çok çeşit iş yaptım. kendi okulumda (ilköğretimde) da çok ders anlattım. konferans salonunda mixer başında dj lik yaptım. projeksiyon bilgisayar hoparlör tamir ettim. ağ sistemi döşedim. müdür yardımcığı, memurluk yaptım... ama bu kadar şey arasında tek keyif aldığım o meslek lisesindeki derslerimdi.
  meslek liselerindeki bilg. öğrt. açığını yada fazlalğını bilmiyorum . açık yok derken haklı olabilirsiniz. am tef mezunu olup da ilköğretimde çalışanlara ve meslek liselerine geçmeye çalışmalyanlara öyle şaşırıyorum ki anlatamam. hem branşınıza ihanet ediyorsunuz hem de bizim önümüzü kapatıyorsunuz.
  neyse yaa bu konu çok tartışıldı daha önce de. yine daha önceki gibi çıkmaza girmesin. sadece fikirlerimi ve isteklerimi söyledim. kimseye kişisel olarak bişey yazmadım yanlış anlaşılmasın.
   
 11. tevfikdemir02

  tevfikdemir02 Aktif Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2008
  Mesajlar:
  129
  Beğeni:
  1
  muhtemelen her bötecinin öss puanı matematik öğretmenliğine de yetiyordu. şimdi okulda bi matematikçiye yaklaşıma bakıyorum bide bana olan yaklaşıma, dağlar kadr fark var.mesela bi bilgisayar kursu açmaya çalışın okulda idarenin diğer öğretmenlerin velilerin yaklaşımını daha net görürsünüz.
  çoğumuz tıptan eczacılıktan düşme öğrencilerdik. potansiyel var yani kafası çalışan insanlarız. ama gel gör ki şu anda musluk tamircisi görüntüsündeyiz. (asla hiçbir mesleği küçümsemiyorum) kendimizi tozun, tonerin içinde buluveriyoruz.
  benim dersim varken beni de dinlemiyorlardı. bilgisayar dersi oyun oynama dersiydi çünkü. sınıf düzenini saylayan bi kuralım vardı: dinlemek zorunda değilsiniz ama kimse söz verilmedikçe konuşmayacak. bu şekilde sınıfta ilgisi olan yada evinde bilgisayarı olan diyim bir iki öğrenciye bişeyler öğretebiliyordum. çocuk bilgisayarı labda görmüş internet güvenliğini online alışverişi anlatsan neyine çocuğun..
  bu ülkede bu meslek zor. her bilgisyarcının bağıra bağıra anlatmaya çalıştığı gereklilikler malesef kimsenin umrunda değil. Napalım kader böyleymiş. Google anasayfa değilse "hocam bu bilgisayar internete bağlanmıyor" bilincinde, interneti google zanneden nesillerle devam.
   
 12. tinyamasisurum0

  tinyamasisurum0 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2009
  Mesajlar:
  451
  Beğeni:
  0
  Hocam bozuk bilgisayarlara bakmıyacağım

  Sizin dersi bilgisayar destekli işlemenizde yardımcı olacağım

  diyebilirdiniz.

  Formatörlükte bir şekilde maalesef çoğumuz bakıyorduk ama BT Rehberliğin yeni görev yazısı yeni bir başlangıç için ilk adım olabilir.
   
 13. bote67

  bote67 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  26 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.425
  Beğeni:
  2
  Bozulan bilgisayarlara bakmak ifadesi tam olarak ne anlamda kullanıldı acaba... Önemli olan var olan teknolojiyi etkin,verimli ve düzenli olarak kullanmaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden bilgisayarların bozulmasına sebep olanların tespit edilerek gerekli rehberlik, eğitim ve hatasını düzeltme imkanına kavuşturulmalarının daha önemli olduğu bilincinin yerleştirilmesi uygun olacaktır. Rehberlik daha önemli...
   
 14. designbote

  designbote Üye

  Kayıt:
  3 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.192
  Beğeni:
  56
  karşımızdaki bireylerin birçoğu öğrenme hevesinde değilki. onlara yapıver sonra o kullansın. gerektiğinden avazı çıktığı kadar bağırsın yanında ol. tamam hocam hallederiz de, en sevdikleri bu işte. ama hocam şu şu şu konuları size okuldan sonra hergun yarım saat anlatsam çok kısa sürede anlarsınız de bakalım ne olacak. hemen büyük bir çoğunluğun işi çıkar, bilgisayar işlt. sertifikası falan olduğunu duyarsın.

  bu tip bireylere rehberlik falan yaramaz.
   
 15. grandmasterb

  grandmasterb Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  667
  Beğeni:
  0
  ben şunu anlamıyorum bizi tamirci olarak görüyorlar dedikten sonra tüm işleri yapanları anlamıyorum toner doldurmak,projeksiyon monte etmek nedir anlamış değilim.
  hizmetli olarak görüyor olsalardı temizliği de yapar mıydınız?(sözüm hem şikayet edip hem o ayak işlerini yapanlara)

  yani öğretmenlerin yada idarenin bizi nasıl gördüğüne göre hareket edersek işimiz zor.

  hazır isim değişmişken bırakalım şu tamir işlerini
   
 16. sanalomer

  sanalomer Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  13 Eylül 2007
  Mesajlar:
  947
  Beğeni:
  15
  Tam isabet. Tam düşündüğüme dile getirmişsiniz. Ülkemizde bu alanda bu öğretmenler kadar şu an fedakarlık yapan bir meslek grubu daha çok nadirdir. Değerimiz bilinmese de yine de vatan sağolsun diyerek elimizden geldiği kadar işimize devam etmeye çalışıyoruz.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal