okulumda rehber yada formatör öğretmen değilim site sorunu

Kodla Büyü

delibote

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar benim size acil bi sodum olacak. belki bu konuda yazı yazılmıştır ama acil bi durum olduğu için soruyorum. ben okulda formatör ya da rehber öğretmen değilim. okulumda 6 saat dersim var. bir gün okulumda diğer 4 gün diğer iki okuldayım( meslek lisesi). yani toplam 3 okul. çok ya yorucu. kendi okulumdaki müdürüm okul sitesi yenilenecek dedi. ben de benim görevim değil dedim. anlaşılan resmi yazıyla söyliycez dedi. ve bugün elime tutuşturdu. okul sitesi yenilinecek dedi ama ortada site falan yok. resmen yenidin yap dedi ve üslubu tahmin edersiniz. yapacak olan kişi de yapmayacak yani.
velhasıl benim bildiğim yanlış mı ben bu siteyi yapmak zorundamıyım. bu konuda yapabileceğim birşey var mı?
bi de 3 okul gerçektin zor ve yapacak olsam dahi çok zorlanıcam ve çok zaman alacak. ve adam 7 aralık demiş yazıda.
çok uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinirim.

kadronuz o okuldaysa sizi web yayın ekibibde görevlendirebilir resmi yazıyla

hocam size vermiş oldıuğu yazıya istinaden sizde bir yazı yazın ve durumunuzu açıkca belirtin. eğer ders saatinizi maaş karşılığınız kadar dolduruyorsanız diğer öğretmenlerden hiçbir farkınızın olmadığını da belirtin. Bunun adı "ANGARYA" dır ve anayasada belirtilmiş olup "YASAKTIR"... bunları bildiğinizi anlarsa zaten size birdaha elleşmeyecektir :)

kesinlikle yapmak zorunda değilsiniz resmi yazı ile geldiyse imzalayın gitsin 1günlük işi 1ayda yapın yada sizde okula dilekçe yazın işin angarya olduğunu belirtin. Birde okul web ekibinden bahsetmeyin yarın öbür gün şikayet olursa web ekibi kurmadı dersiniz

pneuma_ex' Alıntı:
kesinlikle yapmak zorunda değilsiniz resmi yazı ile geldiyse imzalayın gitsin 1günlük işi 1ayda yapın yada sizde okula dilekçe yazın işin angarya olduğunu belirtin
Hocamı yanlış bilgilendirmeyin.
Okul web sayfası için web yayın ekibi kurulur. Bu ekipte görevlendirilirse yapar. Formatörlük veya BT Rehberliği ile bir alakası yok.

hocam http hocamın da dediği gibi, sizi web yayın komisyonunda görevlendirebilir. siz de müdürden bu komisyonu kurmasını isteyin. bu sadece sizin göreviniz değil.

üstelik artık şu mebin yeni şablonuna geçilecek. onu güncellemek için pek de html bilgisine gerek yok. diğer komisyondakilere de öğretirsiniz güncellerler. Hepsini sen yapacaksın diye bir şey yok. müdür sözlü demenizden bir şey yapmazsa, siz de dilekçe verin. olumlu cevap alamazsanız ilçe mem'e başvurursunuz.

ben ustte düzeltmeyi yaptım zaten siz yazarken web yayın ekibi seciliyorda sanki bir haltmı yapıyor diğer öğretmenler hiç bahsetmesin daha iyi sorumluluk müdüre ait olsun kötü bir durumda

Web yayın ekibi olayı hikaye. Herşeyi sen yapacaksın. Sitemizi web yayın ekibi güncelliyor diyecekler. Hem fotoğraf vs için yayın ekibinin peşinde koşacam hem de onlara laf anlatacam. Oturur kendim güncellerim siteyi. Hem de kimse benim yaptığım işten pay çıkaramaz.

hocam bilemedim benim bu işi yapabilecek zamanım gerçekten yok. okul web ekibinde değilim SANIRIM :) şablondan da haberi olmayan siteyi güncelle diyor. yani baştan yapılacak. o zaman dediğiniz gibi bir komisyondan bahsederim. yazıyı aldım, hiçbirşey yapmadan beklersem de olmaz sanırım

okul müdürleri gönülsüz işin nasıl yapıldığını çok iyi bilir gönülsüz türkçe öğretmeninin hzırladığı tören ile hazırlamayan arasında ne kadar fark olduğunu çok çok çok iyi bilirler. bunu hatırlatmaya ne dersiniz?

önce web yayın ekibi kurulmasını isteyin ki sorumluluk sizden çıksın içerikler ilgili. o ekip 7 aralığa kadar toplanıp doğru düzgün içerik hazırlasın önce.

sonra resim vermediler, yazı yazmadılar diye savunmanız olur.

ardından siteyi idareten yapın bir kaç saatte yaparsınız. resimler düzenlenmemiş uluorta yerde yazılar hatalarla dolu olur ister istemez bu kadar yoğunken. her seferinde size dönmek durumunda kalırlar. olsun böyle olsun

web yayın ekibi aracılığıyla size bunu görev olarak verebilir. ancak sizde web yayın ekibinin kurulmasını türkçe öğretmeninden paylaşılacak yazıları diğer bir öğretmenden paylaşılacak fotoğrafları isteyin. onlar bana dökümanı verdikleri an bende güncellemeye başlıyacam dersin. materyallerde gelince atarsınız.

Geri