Okulumda Fatih Projesi olmadığından Formatör olamıyorum

Kodla Büyü

sivinc

Site Gezgini
BTR yazısından önce formatörlük başvuruları alınmış ve formatör olmamız için Fatih projesi olan 3 okul seçmemiz istenmişti. Ben de sadece kendi okulumu yazmıştım. Bugün aldığım bir habere göre kendi okulumda Fatih projesi olmadığından formatör olamıyormuşum. Başka bir okul seçmem gerekiyormuş. Ben de başka bir okulda çalışimak istemediğimi ve BT rehberliği yazısını hatırlattım. Israrla ona dayanarak başvuru almadıklarını, formatörlük yapamayacağımı söylediler. Bende yapmıyorum o zaman dedim. Her ilde hatta ilçelerde bile farklı uygulamalar var. Ne yapmalıyız arkadaşlar...

hocam Eskisehirde de sadece fatih projesinin olouğu okullara gorevlendirme yapıldı, bi yandan haklılar aksi halde kimse liseleri istemiyor ama biz de haklıyız okullarımızda bu kadar ihtiyac varken biz de okullarımızdan ayrılmak istemiyoruz

Hocamında dediği gibi. Genellikle liselerde Bt öğretmeni normu yoktur ve görevlendirme içinde özellikle fatih projesinden dolayı iş yükü daha ağır olur diye pek kimse tercih etmek istemiyor. İllerde muhtemelen bu okullara görevlendirme yapmak için böyle bir çözüm yoluna gitmeyi tercih etmişler.

Geri