Okuluma ait dijital panoyu beğeninize sunuyorum

Kodla Büyü

ikuru

Aktif Üye
İnternet bağlantılı Tv üzerinden veritabanı bağlantılı hazırlamış olduğum dijital panoyu beğeninize sunuyorum.

Yayın linki sivasweb.net/ekran

Ekli dosyalar

• sivas web dijital pano.jpg
    sivas web dijital pano.jpg
    235.8 KB · Görüntüleme: 2,523
hocam ben çok beğendim. nasıl yaptığınızı detaylı bir şekilde anlatabilirseniz ve örnek dosyaları paylaşabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler..

tv yi internete nasıl bağlıyorz arkadaşlar bende bağlamak istiyorum, okul girişinde büyük ekran bir tv var ve bu sene hiç bişey yayınlamadık onda, böyle bişey harika olurdu!

bilisimci61' Alıntı:
tv yi internete nasıl bağlıyorz arkadaşlar bende bağlamak istiyorum, okul girişinde büyük ekran bir tv var ve bu sene hiç bişey yayınlamadık onda, böyle bişey harika olurdu!
Ya bir bilgisayar bağlarsınız ya da wifi ve tarayıcısı olan bir TV alırsınız.

hocam elinize sağlık. ne kadar güzel olmuş

bunun için ne tür donanımlar kullandınız. hangi programları kullandınız?
kısacası nasıl bir çalışma takip ettiniz anlatabilirmisiniz?
teşekkürler

Hocamın ellerine sağlık. çok güzel bir çalışma olmuş :alkis:
.
ama yorumları okudukça bazen şaşırıyorum bilgisayar öğretmenleri forumundamıyım diye. :scared:
yapan arkadaş demiş ki "İNTERNET BAĞLANTILI" paylaşılan ekran görüntüsünden ve linkten de anlaşılacağı üzere yapı bir WEB SAYFASI formunda ve TARAYICI ile görüntüleniyor.
ya bir tv de tarayıcı (ie - ffox - opera vb..) nasıl görüntülenebilir
1. tarayıcı özelliği olan SMART TV kullanarak
2. bir bilgisayarın vga çıkışı televizyona bağlanarak

bir bilişim öğretmeni bu proje bağlantısını kafasında canlandıramıyorsa bence gerçekten eğitim sistemimizde bir sorun var demektir. :-1:

Öncelikle uygulamayı hazırlayan arkadaşın ellerine sağlık.

yakuphan' Alıntı:
Ya da 100-150 TL'ye android TV denilen android işletim sistemli aparattan alıp, HDMI girişi üzerinden bilgisayara bağlayabilir ve TV'De android keyfi sürebilirsiniz.
http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=android+tv&sra=hpa
adresinde ürün örnekleri var.

Aparatın özellikleri kulağa hoş geliyor. Kullandınız mı? Kullanışlı oluyor mu?

abaki' Alıntı:

yakuphan' Alıntı:
Ya da 100-150 TL'ye android TV denilen android işletim sistemli aparattan alıp, HDMI girişi üzerinden bilgisayara bağlayabilir ve TV'De android keyfi sürebilirsiniz.

http://www.aliexpress.com/ üzerinden alıp, bir süre kullandıktan sonra sattım.
Sorun çıkmaz, özellikle bu amaç için çok uygun bir cihaz.

benim kullandığım buydu.

BaRBaRYaN' Alıntı:
Hocamın ellerine sağlık. çok güzel bir çalışma olmuş :alkis:
.
ama yorumları okudukça bazen şaşırıyorum bilgisayar öğretmenleri forumundamıyım diye. :scared:
yapan arkadaş demiş ki "İNTERNET BAĞLANTILI" paylaşılan ekran görüntüsünden ve linkten de anlaşılacağı üzere yapı bir WEB SAYFASI formunda ve TARAYICI ile görüntüleniyor.
ya bir tv de tarayıcı (ie - ffox - opera vb..) nasıl görüntülenebilir
1. tarayıcı özelliği olan SMART TV kullanarak
2. bir bilgisayarın vga çıkışı televizyona bağlanarak

bir bilişim öğretmeni bu proje bağlantısını kafasında canlandıramıyorsa bence gerçekten eğitim sistemimizde bir sorun var demektir. :-1:

kendi adıma konuşuyorum sayfanın bir web sayfası olduğunu anladım ama bu
web sayfasını tasarlarken php mi asp.net mi html mi kullandığını sormanın neresi garip???
ayrıca donanım olarak hdmi mı yoksa smart tv mi vs... kullandığının da?
tek tek sormak yerine nasıl bir yol takip ettiğini sormuşuz ne var bunda!!!

bende sizin gibilere şaşırıyorum bu forumda bir şeyleri sormak ne zamandan beri sorun oldu?
ayrıca bu foruma sadece bilişim öğretmenleri değil bir çok kişi katılıyor. belki yeni yeni bir şeyler öğrenmeye çalışan, bilişimle ilgilenenler. bizlerde çok basit sorulara cevap veriyoruz ama hiç bir zaman sizin takındığınız tavrı takınmıyoruz!!! amacımız sizin gibi birilerini aşağılamaya kalkmak değil yardımcı olmak. size kolay gibi görünen başkalarına zor gelebilir.
size bir konuda katılıyorum eğitim sisteminde eksiklikler var ama kimisi de kişinin kendisini geliştirmemesinden kaynaklanıyor. bu da sora sora öğrenilir :!:

girdap08' Alıntı:
abaki' Alıntı:

yakuphan' Alıntı:

http://www.aliexpress.com/ üzerinden alıp, bir süre kullandıktan sonra sattım.
Sorun çıkmaz, özellikle bu amaç için çok uygun bir cihaz.

benim kullandığım buydu.

şahsen ben bu cihazı yeni duydum be birşey sormak istiyorum
hocam android de ki tarayıcılar bazı uygulamaları çalıştırmıyor veya sorun çıkarıyor ( flash uygulamaları gibi) biz bu cihazı alsak android deki programlar yapmış oldugumuz web sayfasındaki tüm eklentileri sorunsuz çalıştırır mı? yani alıp da elimizde patlamasın sonra :)

Sayın hocam, özelliklerinde flash desteği var görünüyorsa, flash animasyonlarını falan da çalıştırabilir.
Aslında keşke android ile program yazabilsek keşke, böyle bir aparatla harikalar yaratılabilir. Bu cihaz piyasadaki çin işi tabletlerin, ekransız hali diyebiliriz. Kablosuz klavye fare takılarak da çoğu fare klavye ile kontrol edilebilir. Hatta bazıları yanında hem airmouse hem de klavye olarak kullanılan aparatıyla da beraber satılıyor. Gittigidiyorda ürünü aratırsanız farklı modellerini bulabilirsiniz.
Zaman problemi olmayanlar yurtdışından da getirtebilir. aliexpress, buyincoins falan ile ücretsiz kargoyla getirtmek mümkün. Tercih sizin.

Sayın hocam, özelliklerinde flash desteği var görünüyorsa, flash animasyonlarını falan da çalıştırabilir.
Aslında keşke android ile program yazabilsek keşke, böyle bir aparatla harikalar yaratılabilir. Bu cihaz piyasadaki çin işi tabletlerin, ekransız hali diyebiliriz. Kablosuz klavye fare takılarak da çoğu fare klavye ile kontrol edilebilir. Hatta bazıları yanında hem airmouse hem de klavye olarak kullanılan aparatıyla da beraber satılıyor. Gittigidiyorda ürünü aratırsanız farklı modellerini bulabilirsiniz.
Zaman problemi olmayanlar yurtdışından da getirtebilir. aliexpress, buyincoins falan ile ücretsiz kargoyla getirtmek mümkün. Tercih sizin.

yakuphan' Alıntı:

anladım hocam. bir digital pano çok istiyorum ama okulumun bütçesi mağlum. bende en ucuza nasıl mâl edebilirim diye bakıyorum fakat bazı arkadaşlardan garip "bu nasıl bilgisayar öğretmeni" gibisinden tepki alıyorum :)
android ile program yazma işine bende meraklıyım aslında bi araştırmak istiyorum. bir sürü program var, bunları yazan çok anlaşılan (hepsi bilgisayar profesörü değildir herhalde:) bizde bir şeyler yapabiliriz belki ne iyi olur. bir şeyler düşünürseniz ben de varım bu işte :)

kct06' Alıntı:
anladım hocam. bir digital pano çok istiyorum ama okulumun bütçesi mağlum. bende en ucuza nasıl mâl edebilirim diye bakıyorum fakat bazı arkadaşlardan garip "bu nasıl bilgisayar öğretmeni" gibisinden tepki alıyorum :)
android ile program yazma işine bende meraklıyım aslında bi araştırmak istiyorum. bir sürü program var, bunları yazan çok anlaşılan (hepsi bilgisayar profesörü değildir herhalde:) bizde bir şeyler yapabiliriz belki ne iyi olur. bir şeyler düşünürseniz ben de varım bu işte :)
Ne yazık ki android ile biraz ilgilendim ama tembellik ve zaman yokluğu nedeniyle devam edemedim.
Aslında bu kadar zahmete gerek yok diye düşünüyorum. Okulda eğer USB flash bellek içerisindeki resimleri slayt şeklinde gösteren bir LCD televizyon varsa, her gün için bir klasör oluşturulur. Klasör içerisine o güne ait bilgiler resim olarak kaydedilir. Hocamızın ekran görüntüsüne benzer bir resim oluşturulur, nöbetçi öğretmen, duyurular vs. resme eklenir. Sonuçta her okulda öyle her hafta önemli olay olmaz. Olursa da usb'ye eklenir. Sabah TV açıldığında o klasördeki resimler slayt olarak gösterilir. Eğer resimleri slayt olarak gösterme olayı yoksa, resimler videoya dönüştürülüp, o şekilde de gösterilebilir. İki flash bellek kullanılırsa, birinde değişiklik yapılırken diğer TV'de kullanılır, hafta başında gerekli resimler ayarlanırsa, hafta sonuna kadar kafanız rahat olur. Zaten bir kere resimleri düzgün bir şekilde ayarladıktan sonra elinizde belirli bir şablon olacağından ilerleyen zamanlarda 10 dakikada gerekli değişiklikler yapıp, panoda görüntüleyebilirsiniz.
Şahsen dijital pano yapma gibi bir düşüncem olsaydı, en ucuz ve en pratik olarak bu yöntemi kullanırdım.

evet aklıma o da geldi slayt veya film yapmak. ama sanırım önce bir tv bulmam lazım. teşekkürler hocam :++:

Geri