Okulların %18'lik kdv inidirimi

Kodla Büyü

her_dem

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
arkadaşlar bu kdv indirimi sadece bilgisayar ürünlerinde mi yoksa okulumuza almak istediğimiz çay kahve makinesi, akülü vidalama vb. gibi aletlerde de olabiliyor mu? birde dün okudum birkaç arkadaş internetten aldıkları ürünlerde kdv indirimi uygulatmışlar. nasıl bir yöntemle bunu yapıyoruz. paylaşırsanız sevinirim. teşekkürler

bilgisayar ve çevre birimlerine kdv indirimi var.Bilgisayarlı Eğitime Destek Kampanyası adı üstünde..yazıcı,tarayıcı vs..olabilir ama çay makinesi olmaz.

bu indirimi nasıl uygulatıyoruz peki. internet üzerinden alışverişlerde

Hocam iyiymiş ama, şahsi alımlarda kullanılması iyi olmaz. Okula ürün alımında kullanılmalı.

Okula çay makinesi almayı planlıyorduk acaba bu indirimden faydalanabilir miyiz dedik ama olmuyormuş.

vatanbilgisayar ın sitesinde var çay makinasnıı faturaya dahil ettirirsen neden olmasın bence burası türkiye kdv indirimiyle herşeyi alan vardır. olabilir

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam iyiymiş ama, şahsi alımlarda kullanılması iyi olmaz. Okula ürün alımında kullanılmalı.

Öğretmen arkadaşlar şahsi alımlarda bunu kullanacak kadar düşmemiştir diye düşünüyorum...

the_korsan' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Öğretmen arkadaşlar şahsi alımlarda bunu kullanacak kadar düşmemiştir diye düşünüyorum...
zaten alımlar için milli eğitim müdürlüğünden onay yazısı almak gerekiyormuş. yani isteselerde yapamazlar. o bakımdan sıkıntı yok. sıkıntı sadece bilgisayar ve donanım ürünlerinde olması. okula bir matkap ya da kırtasiye malzemesi almak istesek yararlanamıyoruz

Arkadaşlar geçen gün vatan Bilgisayar dan access point aldım okul icin kdv indirimi yazımızda vardı ama bunlarda geçerli olmuyor dediler indirim yapmadılar bimekste de aynı şeyi söylemişlerdi. Herşey de geçerli olmuyor herhalde.

the_korsan' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Ne alakası var bu indirimi kullanmakla düşmek arasında ? ihtiyacı olan öğretmen tabiki kullanabilir...

deniz774' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Ne alakası var bu indirimi kullanmakla düşmek arasında ? ihtiyacı olan öğretmen tabiki kullanabilir...

öğretmen nasıl kendi şahsına alır ki. belgede okul aile birliğinin, müdürün imzası falan üstüne ilçe mem. imzalıyor
birde tif e kayıt ediliyor.

bu iş ve işlemler nasıl yürüyor biri anlatabilirmi. okul aile birliği hesabından alabiliyormuyuz.

eemree' Alıntı:
deniz774' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

öğretmen nasıl kendi şahsına alır ki. belgede okul aile birliğinin, müdürün imzası falan üstüne ilçe mem. imzalıyor
birde tif e kayıt ediliyor.

hocam bizim eski okulda yeni atanmıştım müdür kendine bide formatörüne bilgisayar aldı hemde bu kdv indirimi ile el altında imzalattı hayretler içinde kalmıştım bahaneleride zaten eğitim için kullanıyorlarmış

birileri yazışmaları anlatabilirmi? okula bilgisayar donanımları alıcam hazır görmüşken yazıyı yararlanalım..bi haberde 31 aralık 2010 da bu uygulamanın bittiği yazıyor????

deniz774' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
AKADEMİA' Alıntı:

Kullanamaz hocam, kendi şahsi ihtiyacını alıyorsa bu yolla, bu yapılan iş açık net düpedüz ahlaksızlıktır...

Projeksiyon cihazı hariç tüm ürnlerde var hocam. Ayrıca aldığınız malzeme faturalı olacağı için demirbaşa girmek zorundasınız.Şahsi ihtiyaç için almak yakışık alan bişey değil...

Geri