Okullarda Öğretmenlerin Nöbet Eylemi

Kodla Büyü

SogukSabah

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Okullarınızda Sendikaların almış olduğu Nöbet Eylemi kararına uyan ve uygulayan öğretmenler var mı? Öğretmen sayınız ve Nöbet tutmayan öğretmen sayılarını paylaşabilir misiniz?
Nöbet tutmayan öğretmenlere yönelik herhangi bir yaptırım uygulanıyor mu?
Nöbet tutulmadığı için okullarda herhangi bir sorun, karmaşa yaşanıyor mu?

Ben kesinlikle nöbet eylemine karşıyım. Nedeni işe oul okul olmadan çıktı yavvv...
Elbette sesimizi duyurmamız lazım ama bence başka bir yol bulanabilir?

bizim okulda 28 öğretmen var. 13 kişi nöbet eylemine katılıyor. dün 6 kişide sendika üyesi oldu. bugünden itibaren 19 kişi nöbet eylemine katılmış oldu :) kargaşa pek olmuyor. çünkü idareciler sürekli koridorda geziyorlar. idareden herhangi bi yaptırım olmadı . bu arada sadece 3 öğretmenin nöbet tutmadığı okulda var , hiç kimsenin nöbet tutmadığı okulda var.

eylemi destekliyorum ama katılmıyorum... Sebebi benimde çocuğum da bir okulda okuyor ve nöbet tutulmayan kontrolsüz bir ortamın içine kendi çocuğumu bırakmak istemem. Ama acele sonuca ulaşması lazım bu eylemin ve yetkililerin bir an önce gerekeni yapması gerekiyor...

"eğitim -iş, eğitim-sen, türk eğtim-sen" . genelde katılım eğitim-sen ve eğitim-iş .

Okulumuzda sadece 6 öğretmen nöbet tutuyor 29 öğretmen nöbet tutmuyor.

eğitim sen ve eğitim-iş nöbet eylemini sürekli yapıyorlar.
Türk eğitim sen ise her ayın ilk haftası nöbet tutmama kararı aldı. Bilginize.

aktif eğitim sen de katıldı diye biliyorum. tek katılmayan sendika yetkili sendika. nasıl bir sendikalık anlayışı varsa artık

bu arada bizim okulda Türk Eğitim Sen in tamamı, Eğitim İş in tamamı, Aktif Eğitim Sen in tamamı Eğitim Sen in yarısı eyleme katılıyor

wes' Alıntı:
eğitim sen ve eğitim-iş nöbet eylemini sürekli yapıyorlar.
Türk eğitim sen ise her ayın ilk haftası nöbet tutmama kararı aldı. Bilginize.

Hocam Türk Eğitim Sen'de nöbet tutmama eylemini genişletti. Evet önceden her ayın ilk haftası idi ama baktılar öyle olmuyor genişletip diğer sendikalar gibi eylem kararı aldı.
13.02.2015 tarih ve 20 sayılı karar ile; 16 Şubat 2015 tarihinden itibaren 2014-2015 öğretim yılı sonuna kadar süresiz “Nöbet Tutmama” eylem kararı alınmıştır.

http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=16411

SogukSabah' Alıntı:
Arkadaşlar Okullarınızda Sendikaların almış olduğu Nöbet Eylemi kararına uyan ve uygulayan öğretmenler var mı? Öğretmen sayınız ve Nöbet tutmayan öğretmen sayılarını paylaşabilir misiniz?

yanlız sizin soruş tarzınızda bir soruşturma havası sezinledim,,sayıları verin,yaptırımlar uygulanıyormu falan filan ne iş ***

okulların çoktan içine ettiler zaten, sonuna kadar destekliyorum bu eylemi, herkes de desteklemeli. Başka türlü ne sesimizi duyan var ne bizimle ilgilenen. Bence uzun zamandır sendikaların birleşip yaptığı en doğru eylem 15 kişi varız okulda, 4-5 kişi nöbet tutuyor, onlar da resmi tutmayız, imza atmayız dediler zaten. öyle kargaşa filan da olmuyor, idarecilerin de çok umrunda değil, odalarında oturuyorlar.

sanki okullar çok düzgündü de nöbet tutmayınca okul olmaktan çıktı.eğitim diye birşey mi kaldı da nöbeti sorunlu görüyorsunuz.yakında 5+3 geri geldiğinde 3-5 yıl daha karma karışık olacak ve herşey daha kötü olacak.daha neler göreceğiz...

pinaraytas' Alıntı:
SogukSabah' Alıntı:

yanlız sizin soruş tarzınızda bir soruşturma havası sezinledim,,sayıları verin,yaptırımlar uygulanıyormu falan filan ne iş ***

Yanlış sezinlemişsiniz ! Soruşturma açmanın yolu, yöntemi ve gerekçeleri bellidir. Soruşturma açılacak kişileri soruşturmak için bilgisayarbilisim.net mi kullanılır. Burada yazılanlardan kimin hangi okulda olduğu, nöbet tuttuğu tutmadığı belli mi olur. Nöbet eylemine ktılan arkadaşlar zaten bu durumu gerekçeleri ile belgelendirerek tutuyorlar. Herkes kendi kararını vermekte özgürdür tutana da tutmayana da saygımız sonsuzdur.
Ben sadece kendi okulumuda ki mevcut durum (nöbet eylemine katılanda, katılmayan da var.) dışında diğer okullarda bu durum nasıl diye herkesin bilgisi olması için açtım bu başlığı.
Size bir meslektaş tavsiyesi soruşturmadan da çekinmenize gerek yok yaptığınız işin hukuki dayanağı varsa ve doğru olduğuna inanıyorsanız cesaretle arkasında durunuz.
Konunun amacı dışına çıkmaması ve polimek haline gelmemesi dileklerimle :)

SogukSabah' Alıntı:
pinaraytas' Alıntı:
SogukSabah' Alıntı:

Yanlış sezinlemişsiniz ! Soruşturma açmanın yolu, yöntemi ve gerekçeleri bellidir. Soruşturma açılacak kişileri soruşturmak için bilgisayarbilisim.net mi kullanılır. Burada yazılanlardan kimin hangi okulda olduğu, nöbet tuttuğu tutmadığı belli mi olur. Nöbet eylemine ktılan arkadaşlar zaten bu durumu gerekçeleri ile belgelendirerek tutuyorlar. Herkes kendi kararını vermekte özgürdür tutana da tutmayana da saygımız sonsuzdur.
Ben sadece kendi okulumuda ki mevcut durum (nöbet eylemine katılanda, katılmayan da var.) dışında diğer okullarda bu durum nasıl diye herkesin bilgisi olması için açtım bu başlığı.
Size bir meslektaş tavsiyesi soruşturmadan da çekinmenize gerek yok yaptığınız işin hukuki dayanağı varsa ve doğru olduğuna inanıyorsanız cesaretle arkasında durunuz.
Konunun amacı dışına çıkmaması ve polimek haline gelmemesi dileklerimle :)

saygıdeğer hocam;
nöbet tutmayarak,durumunu belgelendirip eyleme katılanlardan biri de benim,,
"soruşturmadan" kastım resmiyetteki soruştrma değildi elbette,
cümlemi yanlış yorumladığınız su götürmez bir gerçek,
soruşturma derken,,cevap yazacaklardan öğreneceklerinizde bir soru sorarak öğrenme şeklidir.resmi olmasına gerek yokki

12 öğretmen. nöbet eylemine katılan yok. zaten köy okulu ve merkeze hatta ilçeye uzak. tutulmasa da kimsenin haberi
olmaz zaten. ama geçen bir yazı geldi "nöbet tutmayan öğretmene, özürsüz olarak derse girmeyen öğretmene uygulanan yaptırım uygulanır" diyordu. uyarma, kınama, aylıktan kesme diye gidiyor yanlış hatırlamıyorsam...

Sendikalı olmak şart değil. Eğitim -SEN in kararını gerekçe gösterip sizde tutmayabilirsiniz. Sendikadan özel form hazırlamışlar sendikalı olmayanlar için o formu alıp nöbet tutmayabilirsiniz.

patoo' Alıntı:
Sendikalı olmak şart değil. Eğitim -SEN in kararını gerekçe gösterip sizde tutmayabilirsiniz. Sendikadan özel form hazırlamışlar sendikalı olmayanlar için o formu alıp nöbet tutmayabilirsiniz.
Sendika yoksa eylem yapmak yasal olmaz. Sendikaya üye olarak eyleme katılın.

akrep026' Alıntı:
12 öğretmen. nöbet eylemine katılan yok. zaten köy okulu ve merkeze hatta ilçeye uzak. tutulmasa da kimsenin haberi
olmaz zaten. ama geçen bir yazı geldi "nöbet tutmayan öğretmene, özürsüz olarak derse girmeyen öğretmene uygulanan yaptırım uygulanır" diyordu. uyarma, kınama, aylıktan kesme diye gidiyor yanlış hatırlamıyorsam...

B.k uygulanır. Soruşturma açılırsa, sendikaların hazırladığı şablon şeklinde savunmalar var, verilir, hiç bişey yapılamayacağı için müdür tarafından soruşturma kapatılır..

nöbet eylemini biz yapıyoruz hükümet sağlık çalışanların nöbet parasını %50 artırma kararı alıyor.

akrep026' Alıntı:
olmaz zaten
. ama geçen bir yazı geldi "nöbet tutmayan öğretmene, özürsüz olarak derse girmeyen öğretmene uygulanan yaptırım uygulanır" diyordu. uyarma, kınama, aylıktan kesme diye gidiyor yanlış hatırlamıyorsam...
Kimsenin haberi olmazmı?
Şundan emin olasın, her okuldaki personel sayısı ve nöbet eylemi için dilekçe verenlerin sayısı bunların sendikal durumları, yani detay istatistikler çoktan il merkezindedir.Yani bizi unutmuşlardır ya da kimsenin haberi yok. :mrgreen: .İllede gelip İlçe MEM müdürünün seni ziyaret etmesi mi gerek?
Şimdi istatistiğe bakalar diyordur;
Bu Köy okulunda işler tıkırt ve müdürleri otoriter. Yani Haklarına razı Tüm Türkiye öğretmenleri.
Demek oluyor ki razısınız ve demek oluyor ki hepimiz bedava nöbete razıyız.Sağ olun.

Türk eğitim senliyim Nöbet eylemine katılıyorum Angarya bir görev olduğunu düşünüyorum.
İlgili sendikalardan olupta eyleme katılmayan arkadaşlarada çok kızıyorum.
Anayasal hakkımız olduğu halde eylem yapmaktan çekinen arkadaşlarımız var..
Nöbet eylemini desteklemeyen arkadaşlarımın lütfen eylem sonucunda alacağımız ücreti istemediğini belirten dilekçelerinide bağlı bulundukları okul müdürlüklerine vermelerini rica ediyorum madem desteklemiyorlar; iş nöbet karşılığında ücret almaya geldiğinde de bir zahmet bu dik duruşu sergilesinler..

Geri