Okullarda BT öğretmenlerinin alabileceği en fazla ders sayıs

Kodla Büyü

redeemthepast

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ben ikili öğretimde görev yapan bt öğretmeniyim. Bana 32 saat ders görünüyor ama bana en fazla 30 saat ders alabilirmişim. Bu doğru mu? Kaç saate ek ders alabiliyorum.

32 saat derse girebilirsiniz. Bunun karşılığında 20 saat ekders alırsınız. Ancak sınıf rehber öğretmenliğ görevi ve kulüp danışmanlığı verilirse(Zaten bu iki görev verilse bile en fazla birini ekders olarak alabilirsiniz. 2 saat olarak) bunlardan ekders ücreti alamazsınız. Çünkü haftalık en fazla 20 saate kadar ekders ücreti alabilirsiniz. Fazlasını alamazsınız.

32 saat girdigimde ek dersim 30 saatten fazla mi olir. Sinif kulup almasam 32 saat girerim desem bu konu ile ilgili mudure verebilecegim resmi yazi var mi

En fazla 30 saat derse girebilirsin(rehberlik Hariç) Okulda kalan sadece 2 saatlik bilişim dersi ise ona da fahri (gönüllü ek ders almadan) girin. o 2 saat dersiin olduğu sınıfı harcamayın derim. SOnuçta devlet memuru olarak devletten gelirimizi sağlıyoruz. Bu öz veride yapılması gerekir diye düşünüyorum

Branş öğretmeni haftalık kaç saat ek ders alır?
30 saat ders artı rehberlik/sosyal etkinliklere giren bir branş öğretmeni
15 saat maaş karşılığına girer
15 saat normal ek ders alır
2 saat öğrenci sosyal ve kişilik hizmetleri görevinden ek ders alır
Fiilen girdiği ders saati 31 olduğu için 3 saat ek dersi planlama ve hazırlık görevinden alır
Toplamda 15+2+3=20 saat ek ders alır

mebk12.meb.gov.tr/.../24113226_branretmenihaftalkkasaatekdersalr.doc... MEB'in bu konuyla ilgili resmi yazısı budur.

Geri