Okullarda Bilişim teknolojileri destekli eğitim

Kodla Büyü

fgur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar biliyorsunuz bizim asli görevimiz bilgisayar destekli eğitimi sağlamak, bunun için öğretmenlerin gerekli eğitimleri almasından ve Bt nin teknik olarak hazırlanmasından tutun eğitim yazılımlarının organize edilmesine kadar gerekli her türlü iş bizim sorumluluğumuzda. okulunuzda öğretmenler genç ve bu konuda istekli ise işiniz daha kolay ama yaşlı ve Bilgisayar destekli eğitime karşı ise işimiz çok daha zor oluyor. Bende ne yazıkki böyle bir okulda çalışıyorum ve işe nerden başlayacağımı bilemiyorum çünkü öğretmenlerden dönüt alamıyorum. Sizler kendi okulunuzda BT nin derslerde etkin kullanımı için neler yaptınız/yapıyorsunuz bunları paylaşırsak birbirimize yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.
Paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...

hocam diğer öğretmenler böyle şeyleri talep etmezlerse biz ne yapalım? benden şimdiye kadar sadece bozuk bilgisayarlarını tamir etmemi istediler. :(

Bütün sınıflara bilgisayar kurup çalışır hale getirdim. Hemen Hemen bütün dersler için eğitim mataryelleri buldum ve öğretmenlere verdim. Labaratuvardaki öğrenci bilgisayarlarına da yükledim. Bir talepleri olduğunda da ki genelde tamir dışında olmuyr , elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum.

Bir kez olsun bir bde uygulaması için sınıfınıza gelmelerini sağlayın. En iyi performansı alacakları bir ünite/konu seçin. İlk olarak bunu tavsiye edebilirim.

Geri