Okullara dağıtılan adobe cs3 serisi hatası...

Kodla Büyü

agahyildiz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuza gelen adobe cs3 serisini kurarken hata alıyorum. sizde de aynı sorun var mı?

HOCAM BENDE DE AYNI SORUN OLDU. MİLLİ EĞİTİME TUTANAKLA DVD'NİN BOZUK OLDUĞUNU BİLDİREN BİR YAZI İLE DEĞİŞİMİNİ YAPIN

hocam ben de kurdum fakat herhengi bi problem yaşamadım...hanifi hocama katılıyorum,milli eğitime tutanakla bildirip değiştirmek gerekir

en az 1024 mb ram istediği için öğrenci bilgisayarlarına kuramadım. sadece öğretmen bilgisayarına kurdum. bilgisayarlar exper

Herşeyden önce 1-2 dvd ye yedek alın. Sonuçta orjinal cd nin yedeğini almak kadar doğal birşey yok. Ben öyle yaptım. Tabii bu durumu tutanakla milli eğitime bildirmeye gerek yok.

adobe cs3 kurulum hataları ve çözümleri

Merhaba arkadaslar. Bu yazida benimde karsilastigim, son 2 gundur Adobe CS3 yazilimlarini kurmaya calisirken cikan sorunlarin cozumlerine yer vermeye calistim. Cunku gordugum kadariyla ne ulkemizde ne de yabanci kaynaklarda tam bir cozum veya anlatim bulunmuyordu. Bildiginiz gibi Adobe’un son gozdesi CS3 ailesinden ozellikle Photoshop ve Flash, isi internet ve web olanlar icin hayat kurtarici yazilimlardan.

Gorunen o ki Adobe CS3′nin setuplarinda onceki surumlerde oldugundan farkli metodlar denemis ve bu bazen bilgisayariniza ilgili yazilimi hic kuramamak gibi sorunlarla size yapisabiliyor.
Eger CS3 ailesinden her hangi bir bir programin kurulumunda “Please Insert Photoshop to Continue Installation” veya yukleme sonunda “Component Install Failed” gibi hata mesajlari aliyor ve kurulumu gerceklestiremiyorsaniz okumaya devam edin.

Cozumu uygulamadan once bu yazinin tamamini okumanizi oneriyorum. Eger sormak istediginiz bir yer olursa yorum yapmaktan cekinmeyin.

Oncelikle tabiki kendi cozumlerinizi deneyebilirsiniz, programi kaldirip tekrar yuklemeyi denemek, bilgisayarinizi yeniden baslatmak, farkli bir kullanici ile oturum acip yuklemeyi denemek, setup cdsinin veya dvdsinin icerigini bilgisayariniza kopyalayip ordan kurulumu denemekte bir cozum saglayabilir. Internette son 2 gundur bu konunun cozumlerini ararken buldugum yazilarda (hatta tercume hizmetlerini kullanip Ispanyolca sitelerde bile karsima cikan cozumlerde) gordugum kadariyla; cozum herkes icin farkli olabiliyor.

Sorunun olasi nedenleri:

Bilgisayariniza onceden CS3 icin BETA asamada bir yazilimi kurmus olabilirsiniz.
Bu kurulumu kaldirmak etkili olmamis olabilir.
Firewall veya anti-virus yaziliminizin mudahalesi olabilir.
Onceden kurdugunuz CS2 ailesinden hatta Macromedia doneminden bir yazilimla veya uninstall sonrasi geride kalan parcaciklardan bir cakisma meydana geliyor olabilir.
Adobe Flash 9 Plugin’in cesitli sorunlar yarattigi biliniyor. Ozellikle Flash CS3 kurmaya calisiyorsaniz, onceden yuklenmis Flash 9 Plugin’i size sorun cikariyor olabilir.
Bonjour servisiyle bir cakisma yasaniyor olabilir.
Kurmaya calistiginiz CS3 setup dosyasi zarar gormus veya artik kabul edilmeyen bir surum teskil ediyor olabilir.
(Her zaman en guncel surumleri Adobe resmi sitesinden indirin, ivir zivir yerlerden bulduklarinizi degil)
Isin ilginc yani bende oldugu gibi hic yokken, yeni formatlanmis bir makinede bu sorunu yasiyor olabilirsiniz :)
Bu ve bunun gibi sebeplerden oturu, kurulumu yapamiyor olabilirsiniz. Cozum icin Adobe Tech Support hattini telefonla arayarak profesyonel yardim almanizi kesinlikle oneriyorum, eger boyle bir imkaniniz varsa degerlendirin. Ayrica Adobe tarafindan yayinlanmis resmi kurulum hatalari dokumantasyonu Adobe Technotes sayfasini da incelediginizden emin olun.

Yazimin basinda da belirttigim gibi sadece Photoshop ve Flash icin degil CS3 ailesinden herhangi bir program icin alttaki goruntulerdekine benzer sorunlar aliyorsaniz, sizin icin bu yazi umarim cozum saglar.
NOT: Bu yazida uygulayacaklarinizdan oturu bilgisayarinizda olusabilecek hic bir hatadan sorumlu olmadigimi hatirlatmak isterim. Eger hicbir adimi atlamaz ve eksiksiz yerine getirirseniz %80 ise yarayacagini umuyorum, cunku bu islemi test edebilmek icin 2 kez Windows XP Professional ve 1 kez de Vista x64 surumlerinde denedim.

Adobe gibi dunya devleri arasindaki bir firmadan hic beklenilmeyecek turde abidik-kubidik bir hata oyle degil mi?

Sorunun ustesinden gelemediyseniz:

Bilgisayarimiza yuklu tum Adobe programlari ve bilesenlerinden kurtulmamiz gerekiyor.
Bunu dogru durust yapabilmek icin oncelikle su adresten Windows Installer CleanUP Utility programini indirip kurun.
Adobe tarafindan yayinlanmis CS3 clean up script programini bilgisayariniza indirin.
Flash Player 9 Plugin’ini kaldirmak sandigimizdan zor olabilir veya kaldirilamayabilir bunun icinse flash player uninstaller yazilimini indirin.
Windows kayit yoneticisi ile calismak herkes icin basit degil bu yuzden Registry kayitlarinin temizlendiginden emin olmak ve silinmediyse silebilmek icin RegCleaner yazilimini ucretsiz edinin.
Baslarken:

Bilgisayarimizda cakisma yaratabilecek yazilimlari pasifize edebilmek icin, sirayla Start’a ve Run ‘a tiklayin gelen pencerede msconfig yazip onaylayin. System Configuration penceresinde Services kartina gecis yapin. Burda “Hide All Microsoft Services” secenegini isretleyin ve geriye kalan tum servisleri “Disable All” secenegi ile etkisiz hale getirin. Bu pasifize yontemi CS3′nin basarili kurumuna degin devam etsin, degistirmeyin. Bu islemi uygulamanizin ardindan bilgisayarinizi yeniden baslatmaniz gerekiyor! Yeniden basladiktan sonra msconfig penceresi tekrar acilacaktir ve size bir uyari verir. Bunda siradisi bir sey yok. Butun calismamiz boyunca msconfig penceresi acik kalabilir.
CS3 clean up script yazilimini calistirin. Burda basit de olsa bir sekilde Ingilizce’den anliyor olmaniz gerekiyor. Size “kaldirma turu” numaralar ile gosterilir ve “emin misiniz”, “kayit defterini yedekleyecekmisiniz”, “cs3 kurulumunu orjinal dizine mi yoksa farkli dizine mi yaptiniz” gibi sorular sorulur. Bunlari durumunuza gore klavyenizden Y(es) ve N(o) tuslarina tiklayarak ilerleyin.
Evet karsinizda silme islemi icin 1. ve 2. opsiyonu goruyorsaniz dogru asamadasiniz. CS3 clean up script‘in 2 tane daha silme opsiyonu var eger 3 tiklatirsaniz bilgisayarinizdaki CS2 surumleri dahil silme islemi baslatabilirsiniz. 4. secenek ki ben size bunu oneriyorum, Macromedia doneminden kalma yazilimlarida temizleyecektir. Eger tatmin olmadiysaniz CS3 clean up script yazilimini once 3. secenekle calistirin, ardindan 4. secenekle tekrar calistirin.
flash player uninstaller yazilimini calistirip Flash Player 9 Plugin veya onceki surum icin kaldirma islemini yaptirin.
Simdi Windows Installer CleanUP Utility yazilimini calistirin. Adobe icin gorunen tum yazilimlari bu program araciligi ile kaldirin.
Artik geride kalan artik dosyalari ve registry kayitlarini temizlememiz gerekiyor.
Sirasiyla su dizinlere ulasin ve Adobe adindaki tum klasorleri ve icerigini silin.
C:\Program Files\Adobe
C:\Program Files\Common Files\Adobe
C:\Documents and Settings\kullanici adiniz\Local Settings\Application Data\Adobe
(Sizin kullanici adinizi tasiyan dizine ulasin. Local Settings klasorunu gorebilmek icin bilgisayarinizda gizli dosyalari goster secenegi aktif olmalidir! [Start>Control Panel>Folder Options>View>Show hidden files and folders])
C:\Documents and Settings\kullanici adiniz\Application Data\Adobe
Dip Not: Bu dizinlerde Macromedia adinda bir klasor gorurseniz ayni islemi uygulayin.
Sira geldi artik registry kayitlarini silmeye. RegCleaner yazilimini calistirin, Software kartinda Adobe adindaki tum kayitlari isaretleyin ve sag alttan remove tiklatin. Bu islem biraz uzun surebilir sabirli olun. Daha sonra Uninstall kartina gecin ve Adobe icin yer alan tum kayitlari isaretleyip sag alttan Remove tiklatin. Son olarak StartUp list kartina gecin ve Adobe icin bir kayit bulunmadigindan emin olun. Bazi durumlarda Photoshop ve Acrobat icin sistem baslangicinda bazi yazilimlarin yer alabildigini biliyoruz.
Simdi derin bir nefes alin! :) .. Gulumseyin ve bilgisayarinizi yeniden baslatin.
Artik CS3′nin kurulumuna baslayabilirsiniz. Mumkunse bu islemi CD veya DVD’nin icerigini bilgisayariniza kopyalayip ordan calistirin.
Eger operasyon tamamsa msconfig aracinin General kartina gecin ve Normal Boot secenegini isaretleyip uygulayin. Sonra makinenizi tekrar yeniden baslatin.
Hepinize kolay gelsin.
Emre CAN
ANREhosting Internet Servisleri
www.anrehosting.com

alıntıdır...

valla arkadaşlar bence tek sorun dvd lerin arızalı olması
benim ilk dvd hiç bir programı kurmuyodu
değiştirdim
ikinci dvd acrobat haricini kuruyodu, ne yaptımsa acrobat kurmadı
değiştirdim
ve 3. dvd çok şükür hiç sorunsuz hepsini kurdu
ben başka bi çözüm aramanıza gerek yok diyorum naçizane...

ACİLLLLLL!arkadaşlar soru sordum ama cevap yok, biri cevap verebilir mi. CS3 u vestel haricinde evinizdeki kendi bilg.ınıza ya da laptop unuza kurabiliyor musunuz?

arkadaslar ben ücretsiz telefon hattını aradım sadece 2 bilgisayara kurulacak dedeiler.lisans 2 bilgisayar için geçerliymiş

processor' Alıntı:
ACİLLLLLL!arkadaşlar soru sordum ama cevap yok, biri cevap verebilir mi. CS3 u vestel haricinde evinizdeki kendi bilg.ınıza ya da laptop unuza kurabiliyor musunuz?

evde kurdum laptopa. fakat bir hafta sonra uyarı verdi. kaldırdım. tekrar kurmaya çalışıyorum fakat yüklemebaşarısız diyor.....

ben bazı arkadaşlara katılıyorum öğretmen pc çalışıyor ama tutanağa gerek yok yardımlaşarak olur zaten :idea:

ben bazı arkadaşlara katılıyorum öğretmen pc çalışıyor ama tutanağa gerek yok yardımlaşarak olur zaten :idea:

evet sayın hocalarım. konuyu ben açmıştım benim problem halloldu. Bize gelen dvd ler bozuk. başka bir okulunkini aldım. Öğrenci, Öğretmen, İdare, Evdeki Kendi Bilgisayarım, İdaredeki Müdürlerimin Evindeki Bilgisayarlar... gerçekten her yere kurduk. bizim lisans bayağı dağıldı anlaşılan. Heryerde her çeşit bilgisayarda çalışıyor. Sadece hiçbirinde kayıt yaptırmadım o kadar...

hocam şifre her okula özel olarak geliyor. şimdi size şifreyi verirsek problemler yaşayabiliriz. şifre yoksa il yada ilçe mutlaka sizin okul için bir tane ayarlayacaktır. onlarla görüşürseniz daha iyi olur...

en az 1024 mb ram istediği için öğrenci bilgisayarlarından birinin ram ını 1024 yaptım ve imaj alarak diğer bilgisayarlarada yükledim.(bilgisayarlar Vestel) hepsinde gayet yi çalışıyor.

ali1971' Alıntı:
en az 1024 mb ram istediği için öğrenci bilgisayarlarından birinin ram ını 1024 yaptım ve imaj alarak diğer bilgisayarlarada yükledim.(bilgisayarlar Vestel) hepsinde gayet yi çalışıyor.

ben evdeki bilgisayarıma da kurdum. 512 mb ram var. Hiç yükseltmeden ramini program kuruldu, her tarafı çalışıyor.. Öğrenci bilgisayarlarını denemedim lazım olmaz diye ama 1024 mb ram altına da kurulabiliniyor.

Geri