okullar tatil İBE stajer öğrencilerin durumu

Kodla Büyü
Buyrun Hocam.

Ara Tatillerde Öğrencilerin İşletmelerde Mesleki Eğitimde Ücretli İzinli Sayılmaları_Sayfa_1.jpg

Ara Tatillerde Öğrencilerin İşletmelerde Mesleki Eğitimde Ücretli İzinli Sayılmaları_Sayfa_2.jpg

Bu yazıyı ben de görmüştüm hocam. Ama ne demek istediğini anlamadım. ilgi d yazıda açıkça ara tatillerde ücretli izinli sayılırlar diyor. Sonrasında ne olacağı konusunda bir bilgi şimdilik yok. (mu)

hocam bu yazı dün geldi ara tatil 6-10 nisan olduğu durum da idi. Şimdi ki durumda virüs nedeniyle staja göndermiyecekmiyiz.

Bu meselede kilidi açacak madde:
OÖKY
Çalışma takvimi MADDE 15: (2) Eğitim ve öğretimi aksatacak nitelikte olağanüstü durum, sel, deprem, hastalık, havanın aşırı sıcak ve soğuk olması gibi nedenlerle il veya ilçe hıfzıssıhha kurulunun kararı ile gerekli gördüğü ve mahalli mülkî idare amirinin onayladığı durumlarda okullarda öğretime ara verilir. Bu gibi durumlarda öğrencilerin derslerinde eksik kalan konularda yetiştirilmesi için okul yönetimleri ve millî eğitim müdürlüklerince gerekli önlemler alınır. (Değişik cümle:RG-28/10/2016-29871) İşletmelerde beceri eğitimi gören öğrenciler de bu fıkra kapsamında değerlendirilir

Tatil hocam. 2 hafta işletmede beceri eğitimi yok. Bunun için yazıya da gerek yok. Tedbirler çok ciddi uygulanıyor.

Böyle bir durumda kimse risk alıp işletmeye öğrenci göndermez. Zaten yönetmeliğin 15. maddesi 2.fıkrasında açık bir şekilde belirtilmiş.

Geri