Okullar akşamları da artık cıvıl cıvıl olacak

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçen aylarda başlattığı Okullar Hayat Olsun Projesi’yle, okullar akşam saatlerinde de ışığı yanan, mahalle toplantılarının yapıldığı, insanların eşofmanını giyerek spor yapmaya gideceği yerler haline gelecek.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Kemal Biçerli, Milli Eğitim Bakanlığı’nın Türkiye’nin her yerinde büyük bir fiziksel kapasitesi olduğunu belirterek projede yer alan okullarda, örgün öğretim saatleri dışında, dil, mesleki eğitim, hobi kursu açabileceklerini belirtti. Projenin halkla okulu buluşturma noktasında çok önemli olduğuna dikkati çeken Biçerli, şöyle dedi: “Yüksek duvarlarla çevrilen okullar, mahalleliye çok bir şey ifade etmiyor. Halbuki bu okullar halkın vergileriyle yapılıyor. Bu projeyle duvarlar belki fiziksel manada yıkılmıyor ama subjektif manada yıkılıyor. Cıvıl cıvıl, akşam saatlerinde de ışığı yanan, güvenliği sağlanmış, insanların eşofmanını giyerek, hava soğuksa spor salonunda tur atabileceği, muhtarlık bir toplantı yapacaksa okulun salonunun açılıverdiği, elektronik ortamda kütüphane hizmeti verildiği, bilgisayar laboratuvarlarıyla birleştirildiği, internetten bir şey merak edenin girip okuldan o konuda çalışma yapabileceği, çocukların güvenle ödev yapması için gönderildiği, aklınıza gelebilecek envaiçeşitte faaliyetin yapılabileceği çok önemli bir proje.” http://www.memurlar.net/haber/234864/

yeminle salak bunlar, nerede yaşıyor bunlar bi anlasam...

- yapılsın, ama okulların bütçeye ihtiyacı var. Bunun için okullara bütçe ayrılmalı.
- yunanistan oluruz.
- o zaman yapmalım.
- hayır yapılacak.
- para nerde.
- yunanistan.
- proje?
- yapılacak.
- para?
- yunanistan.

diye gider

Lan oğlum

bence adliyeler de hayat olsun, sağlık ocakları da, kaymakamlık binası, belediye binası, il ilçe tarım müdürlüğü binaları, bunların bahçeleri, boş odaları

Mesela hep merak etmişimdir, adliye binası akşamları neden boş boş durur da cıvıldamaz, bir duruşma salonunda konferans ve seminer verilebilir vatandaşlara, veya kaymakamlık bahçesinde koşu yapılabilir, belediyenin yemekhanesinde hat kursu veya ebru kursu verilebilir, ilçe tarım müdürlüklerinin bahçeleri mesire alanı olarak kullanılabilir, hatta evcil hayvanlar getirilip sergilenebilir buralarda.

Buraların yüksek duvarları belki gerçekten yıkılmaz bu şekilde ama subjektif manada yıkılıp vatandaşın hizmetine sunulabilir.

Bir sürü memur odası var, buralarda bilgisayarlar var, halkımız bu kurumlarda bu bilgisayarları akşamları kullanıp internete girip sosyal medyanın nimetlerinden faydalanabilirler. Farm ville'de en yüksek puan yapan kişi o ertesi gün kaymakamın, 2. yüksek puan yapan kişi de ertesi gün belediye başkanının bilgisayarını kullanabilir.

İnternetle dünyaya açılan halkımız görgüsünü ve kültürünü ve bilgisini bu şekilde artırabilir. Bu arada kaymakam ve belediye başkanının ve memurların odaları da hayat bulur cıvıl cıvıl olur kımıl kımıl kımıldar. Akşamları boş boş durmuş olmaz. Yüksek duvarları ile soğuk bir görüntü değil de sıcak bir görüntü verir halkımıza.

Elbette okullarımız da aynı şekilde hayat bulur diğer kamu binaları ile birlikte.

Bu arada ne gerek var parklara, bahçelere bir sürü kamu binasının bahçesi boş boş dururken değil mi ama.

Ayrıca bir de her türlü devlet kurumuna özellikle askeriye, adliye, vs. vs. vs. bunlara ait sosyal tesisler de vatandaşın vergileri ile yapılıyor, buralar da hayat bulsun.

Öğretmen evleri zaten hayat bulmuş durumda değil mi? Tüm herkes yararlanıyor. Zaten hiçbir imkan da sunmuyor öğretmenlere. Neden adı öğretmen evi ki? İzbe olanlar öğretmenlere hizmet veriyor, eline yüzüne bakılacaklara ise öğretmen maaşı ile yaklaşmak biraz zor. O parayı verecek olsam gider zaten aynı ayarda herhangi bir otelde de kalırım.

Bizim milli eğitimimizin yöneticileri neden herkese hayat olma konusunda bu kadar hevesli iken kendi personeline hayat veremiyor.

Hepiniz hatasınız.

Komple ogretmenevleri kapatilsin.
ilksan kapatilsin
hizmetici egt enst kapatilsin
tum sendikalar kapatilsin
tum dershane etut evleri kapatilsin
tum kutuphaneler kapatilsin
OKULLAR HAYAT BULSUNU KABUL EDIYORUM.

40 yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim :)
tüm bu araştırmaları projeleri yapan adamlar acaba kaç kere bir okula gidip çevre şartlarını incelemişler..

bız yazın kurs acıcaz okula bıtısık hem var kursları bızde acıcak ve kurtulacaz projeden işallah bende kadın velılere yonelık bır kurs acıcam ama tek sorun velıler gelmezse malum ramazan var evde koca yemek bekler :)= :puhaha: seltıfıka ıcın gelen olur ama yeterlı kısı olmaz dıye dusunuyorum

abı ıyıden ıyıye yalancı olduk hayırlısı bakım halk egıtımın kurslarını bıle bız uslenır olduk sonumuz ıyı degıl

yaptıkta noldu laba raf yaptık kitap dizdik öğrenciye veliye duyurduk 3 ay oldu ne gelen var ne giden boş boş bekliyoruz okulu :/

Bu hayat bulsun uydurması

okulda kurs vermek için ise bu projeden ÖNCE DE okulda kurs açma imkanı vardı
HEM'de zaten açılıyordu
BT labından yararlanma ise zaten yararlanılabiliyordu mesai saatleri içinde, mesai saatinden sonra da yemeğini yapsın bayanlar, ne olacak çok büyük bir atılım mı olacak saat 21:00'e kadar labı açık tutunca
Bahçede çocuklar top depiklesin diye ise zaten çocuklar depikliyor, bu işi resmiyete döktün diyelim, randevu sistemi kurdun diyelim, çok mu büyük bir atılım olacak, bahçede top oynama işini de formaliteye boğacaksın, bürokrasiye bağlayacaksın, bu mu duvarları yıkmak

Böyle lüzumsuz adamlar böyle lüzumsuz projeler üretir ancak, çok matah birşey yapmışlar gibi de kendileri ile gurur duyarlar.

gunun birinde bu ulkeye aklı bsaında eğitimden anlayan ve eğitimcinin yanında olan mantıklı faat ve ihtiyacları beklentileri karsılayan bir bakan gelirse eger kıyamet yakındır demektir...ben artık umudumu yıtırdım...

Okullarda gündüz güvenlik adam akıllı sağlanabildi de bir de akşamları kaldı sanki.

eskisehir' Alıntı:
- yapılsın, ama okulların bütçeye ihtiyacı var. Bunun için okullara bütçe ayrılmalı.
- yunanistan oluruz.
- o zaman yapmalım.
- hayır yapılacak.
- para nerde.
- yunanistan.
- proje?
- yapılacak.
- para?
- yunanistan.

diye gider

bu konuda yunanistan olmayız. Çünkü bu proje hayatımıza ya yeni nur topu gibi dolar milyarderleri katacak yada hali hazırdakileri dünya sıralamasında daha üst basamaklara taşıyacak. Bunun çevre düzenlemesi var, okulların restorasyonu var, var oğlu var. Gerisini söylememe gerek yok zaten. Biz ancak memura zam yaparken Yunanistan oluruz. Zengine vergi indirimi yaparken, teşvik adı altında borç silerken, bizim vergilerimiz kuruşu kuruşuna kesiliyor zaten ödemeyen zenginlere af vergi barışı adı atında af getirirken, vs yunanistan olmayız.

yanlış bir proje...daha elle tutulur işler yapılması lazım..bizi yöneten beyinlere selam olsun...

çok güzel olurdu.. hayal işte.. belki bir gün gerçek olur..

Bu adama birisi tiner eroin birşeyler içirsinde kafası normale dönsün uçmuş bu adam ya :shock:

Bir kerede gerçekçi bir proje hazırlayın ya 4 senedir ilk kez okula gelen veliler, kaza yapan öğretmenine işallah ölmüştür ders yapmayız diyen öğrencilerin ne işi olur okulda istediği kadar cıvıl cıvıl olsun bari spor kültür vs kompleksleri falan yapın..

milli eğitimin zaten içi dışı cıvıl cıvıl nereye el atsan orası cıvıl cıvıl. şimid 4+4+4 sonra asıl cıvıltılara bakın

cesur yürek2' Alıntı:
milli eğitimin zaten içi dışı cıvıl cıvıl nereye el atsan orası cıvıl cıvıl. şimid 4+4+4 sonra asıl cıvıltılara bakın
son 4 teki durumu düşünemiyorum Allah yar ve yardımcımız olsun.

dobra1979' Alıntı:
cesur yürek2' Alıntı:
son 4 teki durumu düşünemiyorum Allah yar ve yardımcımız olsun.

Son 4'teki cıvıltılar için akşamlara gerek yok gündüzleri olan örnekler yeter..

Geri