Okullar 31 Ağustos'ta açılacak

Kodla Büyü
Herkesin özel aracı yok 1 milyona yakın öğretmenin toplu ulaşımla görev yerlerine gidecek olması; pandeminin 1. dalgasını atlatıp 100'lü rakamların altına inmiş olsaydık bile ikinci dalgayı başlatırdı. Yani bu seminer dönemi dolayısıyla birçok öğretmen virüsü kapsa ne olacak ikinci döneme rahatlıkla başlayacak eğitim döneminin 1 yılı gider. Öğretmen yatıyor diye algı kasan trolleri bakanlık ciddiye almamalı.

Gider okulumuzda oturup çayımızı kahvemizi içer, arkadaşları görürüz bizim için sıkıntı yok ama vakaların yükselmesiyle ikinci bir karantina dönemi yaşarsak sonuçları ülkemiz için kötü olur.

1 milyon öğretmen yer değiştirmeyecek bütün öğretmenleri türkiyeye farklı illere dağılmış gibi göstermeyin lütfen.

Herkesin özel aracı yok 1 milyona yakın öğretmenin toplu ulaşımla görev yerlerine gidecek olması; pandeminin 1. dalgasını atlatıp 100'lü rakamların altına inmiş olsaydık bile ikinci dalgayı başlatırdı. Yani bu seminer dönemi dolayısıyla birçok öğretmen virüsü kapsa ne olacak ikinci döneme rahatlıkla başlayacak eğitim döneminin 1 yılı gider. Öğretmen yatıyor diye algı kasan trolleri bakanlık ciddiye almamalı.

Gider okulumuzda oturup çayımızı kahvemizi içer, arkadaşları görürüz bizim için sıkıntı yok ama vakaların yükselmesiyle ikinci bir karantina dönemi yaşarsak sonuçları ülkemiz için kötü olur.
geçen sene 4 tane yeni atanan öğretmenimizden sadece birinin kendi aracı yoktu, diğerlerinin de kendi aracı olmayan öğretmen yok.

Benim de aracım yok. Okulum 32 km evime. Abuk sabuk konuşmazsak sevinirim. Yıl olmuş 2020...

Son düzenleme:
neyi planlamış meb ? koskoca mart ayından beri megep te ve eba da meslek liseleri ile işgili hiç bir gelişme görmüş değilim. hala 2 sene önce müfredatı değişen 10 sınıfların modülleri eksik, 11 sınıfların neredeyse hiç yok.

Küçük bir ilçede yaşıyorum bugün karantina listesi göndermiş okul müdürü o listeye bakılırsa sokağa dahi çıkmamak lazım da.. Yine de açacaklar. Köy okullarında çalışan öğretmenleri de bizim okula vermişler. Minimum 40 öğretmen olacağız. Hayırlısı bakalım.

Muhtemelen çoğu hocamın dikkatinden kaçmamıştır lakin yine de yazmakta fayda var.
1. Meb in yazısında 31 ağustosta eksik konu ve kazanımlara yönelik uzaktan eğitim verilecek
2. 21 eylülde ise 2020-2021 ders yılına ilişkin öğretim programlarının işlenmesine başlanacak.
3. Buna göre yıllık planlar 21 Eylül itibariyle olacak
4. 31 ağustos - 21 Eylül arası ekdersin kaç saat olacağı muamma.

Muhtemelen çoğu hocamın dikkatinden kaçmamıştır lakin yine de yazmakta fayda var.
1. Meb in yazısında 31 ağustosta eksik konu ve kazanımlara yönelik uzaktan eğitim verilecek
2. 21 eylülde ise 2020-2021 ders yılına ilişkin öğretim programlarının işlenmesine başlanacak.
3. Buna göre yıllık planlar 21 Eylül itibariyle olacak
4. 31 ağustos - 21 Eylül arası ekdersin kaç saat olacağı muamma.
seminerler 18 eylule kdar devam edecek dıye yazı cıkmıs (okulda dıye ozellıkle belırtılmıs)

Okullar hijyeni nasıl sağlayacak hala meraktayım. Bugün bir okul paylaşınca gördüm, kurallar sıralanmış.

Sınıflarda öğrenciler birer metre arayla ve çapraz oturacak, öğretmen damlacık oluşmasın diye bağırmayacak, kitap kalem silgi paylaşımı yapılmayacak, salgın hastalık belirtisi gösteren öğrenci boş odada bekletilecek, tenefüste sosyal mesafe uygulanacak... Vs sürüp gidiyor. Bunu yazan okulun sınıf mevcutları 40-45 arası.

İsminin sonuna öğretmen ekleyerek algı kasan yetkililerin ne kadar öğretmen dostu olduğunu da görmüş olduk böylece. Bir haftalık seminerin bile uzaktan eğitimle olmamaması için sebep yokken, 21 Eylül'e kadar uzattılar işi yüz yüze olarak.

Geçen cuma okula gittim canlı yayın için ses sistemini vs kontrol etmeye, hijyen mijyen çalışması hak getire, müdürle hizmetli karşılıklı oturup Türk kahvesi içiyorlardı...

Okulumun bulunduğu mahallenin Covid-19 haritası.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200824-072926.png
    Screenshot_20200824-072926.png
    592 KB · Görüntüleme: 92
Geri