Okullar 31 Ağustos'ta açılacak

Kodla Büyü

mnn

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Şimdiden açıklanmasını garip buluyorum... Ağustosta açılmazsa nolucak? Bu tarihe Göre hazırlık yapanlar insanlar bayağı mağdur olacaklar.

Açılmayacak.
Açılamayacak
Şimdiden açıklanmasını garip buluyorum... Ağustosta açılmazsa nolucak? Bu tarihe Göre hazırlık yapanlar insanlar bayağı mağdur olacaklar.

Özel okulları kurtarmak için bu açıklama yapıldı. Yeni kayıt alamayınca zor duruma düştü özel okulların çoğu. Kimse kaydetmiyor haklı olarak ne olacağı belli olmadığı için.

YKS nin 1 ay öne çekilmesinin tek nedeni turizmdi.Bu açıklamanın bu kadar erken yapılmasının tek nedeni özel okullar ve kayıtları.

Daha dün sağlık bakanı kameralar karşısında - okulların açılmasına yakın karar vereceğiz şu anda erken-dedi :)

Okullar bir biçimde açılacak hocam. Hazırlıklar ona göre yapılıyor. Derslerin saatlere göre azaltılıp bir kısmı okulda bir kısmı uzaktan olacak ve ogrenci sayısı dönüşümlü olarak okula gelecek şekilde azaltılarak yüz yüze eğitime başlanacağı konuşuluyor ve planlanıyor. Hayırlısı olur inşaallah

Hastalık kapmak , yoğun bakımlara düşmek , okuldan mikrop kaparak hayatımızın mahvolmasi düşündürüyor beni .. maaş geçiniz , önce sağlık sonra eğitim, sonra sı gelir

24 ağustosta okula tıkılacağız, 6 Eylül okul açılışı

Benim anlamadığım ders saatini azaltinca temas azalıyor mu? Mesela okulda 1 saat dursak bulasmiyor gibi bir hava veriliyor. 1 vaka varken kapanan okullar maalesef 1000 vaka varken acilmaz. Yukarıda @amip33 doğru söylemiş. Özel okulları kurtarma çabası.

Benim anlamadığım ders saatini azaltinca temas azalıyor mu? Mesela okulda 1 saat dursak bulasmiyor gibi bir hava veriliyor. 1 vaka varken kapanan okullar maalesef 1000 vaka varken acilmaz. Yukarıda @amip33 doğru söylemiş. Özel okulları kurtarma çabası.
Hocam bir öğrenciyi bırak, bir öğrencinin velisinde pozitif çıkması 3 gün içinde öğrencinin bulunduğu okulun tamamının virüsü alması demektir. (eğer bize virüsü doğru anlattılarsa) kantin yemekhane sınıf labaratuar Bt sınıfları vs. Vs hepsi ortak alan... Lgs ve yks ye benzemezki bu. Orada 2-3saatlik dikkate bakar. 14milyon öğrenci 1milyon öğretmen en az 1 milyon diğer kişiler(servisçi hizmetli memur vs) hep içiçe olacak.

Ya daha 3 gün önce Salı günü biz okulda olacaktık. 3 gün önce seminerin son günüydü. Meb yine tüm tedbirleri almıştı. Mebbis ten herkes semineri nerede alacağını bile seçmişti. Noldu :)

Bilim kurulu toplanmadı bişey olmadı bugün. Daha dün Sağlık bakanı açık açık daha erken bunun icin okulların acılmasına yakın karar vereceğiz dedi..

Bıgün birden bire tüm ajansardan hemde akşam haberlerinden hemen önce 31 ağustosta okullar açılacak. Ee hani 3 hafta telafi eğitimi olacaktı isteyen öğrenciler gelecekti bakan bey buna hazırız demişti:)

Kimse bu açıklamanın bana iyi niyetli oldugunu inandıramaz

Hocam ders saati azalması şöyle dersin saatinin yarısına okula sınıfın yarısı geliyor diğer yarısına sınıfın diğer yarısı geliyor. Böylece sınıf mevcudu yarıya iniyor ve okula gelmeyen grup uzaktan eğitime tabi oluyor. Bunu ben duyduğum için söylüyorum. Yoksa benim düşündüğüm ve savunduğum bir şey değil yani.
Bir de bu virüs yıllarca varlığını sürdürecek diyorlar. Okul yıllarca açılmayacak mı. Bir şekilde hayatın gerçekleri devreye girip okullar açılacaktır. Bu ben istediğim için değil hayatin gerçekleri öyle gerektirdiği için olacaktır.
Tekrar soyliyeyim ben okullar açılsın virüsten bir şey olmaz demiyorum. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın.

Son düzenleme:
Arkadaşlar virüsün tam olarak ne zaman biteceği belli değil belki de yıllarca sürecek ayrıca aşısıda bulunamadı. Okullar bir şekilde değişik önlemlerle açılmalı. Sürekli tatil yapmak ta çocukların geleceği için iyi olmaz.

Son düzenleme:
Okulun yarısı sabah gelecek, yarısı ögleden sonra gelecek gibi bir uygulama yaparlarsa bunun her okulda uygulanabilirliği yok gibi..mesela güçlendirmeye girdiği için bir ilkokul 1 sene boyunca bizim okulda misafir olucak, biz sabahçı onlar öğlenci. Çık çıkabilirsen işin içinden. Bu kadar ani bir karar, genelge vs cıkartmanin mantigi nedir anlayamiyorum, hele ki vakalar artmaya devam ederken.

Açılmayacak.
Açılamayacak

Özel okulları kurtarmak için bu açıklama yapıldı. Yeni kayıt alamayınca zor duruma düştü özel okulların çoğu. Kimse kaydetmiyor haklı olarak ne olacağı belli olmadığı için.

YKS nin 1 ay öne çekilmesinin tek nedeni turizmdi.Bu açıklamanın bu kadar erken yapılmasının tek nedeni özel okullar ve kayıtları.

Daha dün sağlık bakanı kameralar karşısında - okulların açılmasına yakın karar vereceğiz şu anda erken-dedi :)
Nasıl ki özel okulları kurtarmak için 19 haziran kadar online eğitimleri devam ettirdilerse şimdi hocamızın da dediği gibi sırf özel okullar için yapılan bir açıklama.
Keşke açılsa çok istiyorum ama çok zor gibi bugünkü şartlarda...

Arkadaşlar her yıl yapılan bir şey bu planlama.. Salgın sürecindeki zaman kaybından ve telafi eğitimden dolayı 31 Ağustos'ta açılacak şeklinde planlama yapılmış..
Kesin kararı vaka sayısına göre Bilim Kurulu verecek lakin vaka sayısı bu şekilde devam ederse belirlenen tarihte açılacağını sanmıyorum.
İnşallah bu hastalık biter de okulumuza, çocuklarımıza kavuşuruz..

Virüsün artık hayatımızın bir parçası olduğu aşikar. Bunu artık bütün devletler görüyor. Ve malesef hemen hemen hepimiz bu virüse eninde sonunda yakalanacağız ve devlette herkes aynı anda yakalanıp sağlık sistemini çökertmesinler diye bu işi öteleyebildiği kadar ötelemeye çalışıyor ama nereye kadar? Okullar eylül ayında kesinlikle açılacaktır şahsi görüşündeyim. Ha dediğim gibi vaka sayıları havalar soğuyunca afaki ölçülerde artarsa yine hastanelere herkes aynı anda yığılmasın diye kasım gibi yine ara verilecektir eğitime. Çünkü öbür türlü tüm türkiyede aynı anda uygulanabilecek standart bir model bulmakve uygulamak çok çok zor. Kimi ikili eğitimde,kimi tekli eğitmde,kimi taşımalı eğitimde,kimi yiboda,kimi özel okulda gibi gibi

Hesap kitap yapanlar sadece sağlıklı çocuklar için yapıyor sanırım. Böyle bir salgın varken kronik hasta evlatlarımızın çoğunu kaybederiz. Uzaktan eğitime geçmemizin sebeplerinden bir tanesi de buydu.

Okullarla beraber hastaneleri de açsınlar ve hatta okullara da solunum cihazları göndersinler.
Küçük bir pilot denemesini kafamda yapıyorum herkes virüs kapıyor
Kaçış yok 1000 kişide 1 kişi asemptomatik olsa okulda ki çocuklarda bu şekil seyir gösteriyor bırakın okuldaki 1000 kişi ve çalışanları o mahallede takibi imkansız bir hal alacağından ve Türkiye'de 45 bin civarındaki okulun ilk 1 aylık açık kalması bile ülkece geri dönüşü olmayan bir kaosa sürüklenmesine yol açacağını düşünüyorum kendi düşüncem bu tabi ki

31 ağustosta açılması zor ihtimal bence.
Aşı bulunmadan eğitim kolay kolay eski düzenine giremez

Okulların açılacağı yok. Uzaktan eğitim devam eder. Sağlık bakanı ne dedi. Salgın başlayınca En İlk aldigimiz kearlarlar ve önlemler en son kaldırılacak olanlar. Geriye doğru bir rahatlama olacak. İlk alınan önlem ise okulları kapatmak olmuştu. Tahminim uzaktan eğitime devam olacaktır . Yapılan açıklama ise mecburen bir planlama yapılması olduğu için bir tarih verildi

WhatsApp Image 2020-07-04 at 17.10.55.jpeg

Şu anda yapılan hazırlıklar dikkate alınırsa Bence okullar açılacak ama ilerleyen zamanda kışın gelmesi ve gribal hastalıkların başlaması ile birlikte bir daha ara verilecek. Okul açıldığında da aynı anda okula gelen öğrenci sayısını azaltan bir tedbir uygulanacak.
Virüs tamamen ortadan kalksın diye beklenirse bir kaç yıl okulun açılmaması lazım. O da pek mümkün değil.

Bakanlık bu sene için velilere sınıf dondurma hakkı versin. Ben dahil pek çok veli çocuğunu okula göndermez. Böylelikle yoğunluk azalır. Ayrıca kronik rahatsızlığı olan öğrencilerde ayrıca korunmuş olur. Hak kaybı yaşanmaz.

Bakanlık bu sene için velilere sınıf dondurma hakkı versin. Ben dahil pek çok veli çocuğunu okula göndermez. Böylelikle yoğunluk azalır. Ayrıca kronik rahatsızlığı olan öğrencilerde ayrıca korunmuş olur. Hak kaybı yaşanmaz.
Bugün açıklanan tedbirlere eklenebilecek güzel bir öneri. Fikrinize sağlık hocam.

Bir kaç yıl önce sınav olduğu bir gün bir öğrencim gelmemişti. Normalde yapmayacağı bir şey. Neyse telefon ettik ulaşamadık. Arkadaşlarından birinden annesinin telefonunu bulduk. Aradık, sabah çıkmıştır dedi, kapattık. 10 dakika sonra annesi geri aradı, öğrenci yatağında yatıyormuş, uyanamamış. Bu da böyle bir anım.
Şimdi böyle veliler, sabah öğrencisinin ateşini ölçecek, ateşi varsa göndermeyecek. İnsan hayret ediyor doğrusu.
Haydi onu da geçtim, ateşi olduğunu bilmesine rağmen gönderdi ve çocuk tüm sınıfa bulaştırdı. Bunun sorumlusu kim olacak? Okul mu yoksa veli mi? Hoş ateş olmadan önce bulaşıcılığı başlayan bir virüs.
Diğer açıklanan tedbirlerle ilgili bir şey diyemiyorum bile, o kadar ütopikler ki.

İl dışı 11 Ağustos'ta, eş durumu da 24 Ağustos gibi sonuçlanacak.. Bu öğretmenler hangi ara yeni evine, şehrine, okuluna gidecek de göreve başlayacak???
Seminerler 24 Ağustos başlıyor bir de..
Yani yine birbiri üstüne binmiş tarihler..
Şu da bir gerçek ki, belirtilen tarihlere uyulacak mı bilmiyorum.. Çünkü salgın devam ediyor!.. Hakkımızda hayırlısı olsun..

Geri