OKULDAKİ SOSYALCİ FORMATÖR VE BASİRETSİZ MÜDÜRÜM

Kodla Büyü

botebocuu

Aktif Üye
il dışıyla yeni bir okula geldim, hadi bakalım bu defa ne sorunlarla karşılaşacaz diye düşünürken branşıma yine lanetler okudum.. Okula geldim, tarihçi formatör olmuş evi orda, can sıkıntısından geliyor yaz kış ekdersi alıyor, üstüne üstlük bir de formatörlük süresi içinde egzersiz alıyor adam. Benim formatörlüğü almamam için idare dahil her türlü pisliği yapacak tipler.. Formatörlük umrumda değil ders alayım yeter dedim, ders de tam vermediler başka bi okula da görevlendirme gidiyorum full alamıyorum. Hadi neyse ekders peşinde de değilim ne olacak bana karışmasınlar dedim, bu defa da bilgisayar bozuk, yok site güncelle zart zurt.. Anladım ki bunların bi sıkıntısı var. Formatörlük görevlendirmesi çıkar çıkmaz kabul edecem ve 8-5 duracam. En fazla bana yapacakları 8-5 tutmak, onu da yaparız Allah'ın izniyle. Tek sorun okul ilçeye uzak servisle gidip geliniyor, ben kabul etmemeyim diye seni 8-5 tutacaz dediler. Ulan sosyalci 3 den 5 e kadar egzersiz verirken mesai saati dışı oluyor da benim 3 de gitmem mi illegal oluyor? Gerekirse şikayet etmeyi de düşünüyorum. Böyle pisliklerden, para için başkasının hakkını gasbedenlerden, üstüne üstlük bu benim işim değil ben bilgisayarcı değilim deyip bilgisayar namına zerre birşey yapmayıp da yüzsüz yüzsüz sen bilgisayarcısın şuna bak hocam deyip aldığı ekdersi yiyen zavallılarla bizi bu yönetmelik muhattap ediyor ne yapalım? Bizi bu basiretsiz idarecilerin eline bırakıyorlar.. Sonra gel de ders işle, öğretmen ol.. Adamlar babasının malını dağıtır gibi ekders dağıtıyorlar, benim sevkli günümün ekdersini kesmekten zevk duyuyorlar. Ne diyeyim 3 müdürümle kavga ettim olmadı, konuştum olmadı, sustum olmadı, şimdi ne yapayım bu insancıklarla? Nefret ediyorum yaptığım işten de, meb den de, pc lerden de.. Her okul ayrı bir sorun, her gün ayrı bir dert..

yok hocam uymuyor ben de artık oturup onları takip edecem, okul 8.30-14.30 müdür yardımcısı hazretleri 8.30 da geliyor öğlen arası evinde keyif yapıp 14 de geliyor akşam da muhakkak saat 5 e hiç kimse kalmıyordur, beni öyle tutarlarsa kendilerinin canı sıkılacak aslında benim de işim gücüm ne onları takip edip yazarım artık nöbet defterine:S

artık her okul değiştiğimde bu yıl başıma ne gelecek diye düşünmekten o kadar yoruldum ve o kadr mücadele ettim ki bu branş adına, kendimde ne çalışacak ne de insanlara birşey anlatacak enerji bulabiliyorum. Ben kendi hakkımı alamazken, başkasının hakkını rahatça yiyenleri anlayamıyorum anlayamayacağım. Çok yoruldum hocam :cry:

Re: okuldaki tarihçi formatör ve basiretsiz müdürüm

Hocam, sabır gösterin diyeceğim sabırlık bir şey kalmamış ortada. Siz varken o tarihçinin sizin yerinizde ne işi var? Adamlar düzeni kurmuşlar. Varsan o tarihçi müdürle ahbap olmuştur. Bre anlamıyorsun işten ne işin var senin formatörlükte. dahası egzersiz yapıyormuş. allahım sabır ver. Bizde hemde kurs açarken mesai saatleri dışında olacak diye bas bas bağırıyor. Burası Türkiye burada her şey olur. Bakan ne düşünüyor " Sistemin bu hala gelmesinin tek nedeni öğretmenler". Balık baştan kokar misali.

Hocam ilk seferde formatörlük senin hakkın bunu almaya çalış. İlçeyle olmadı ildeki formatör arkadaşlarla görüşmeni tavsiye ederim.

müdürle kankiler zaten, çok güzel sistem kurmuşlar para geliyor e ben de atanınca adamların işleri bozulacak ne sosyalciymiş arkadaş bu neymiş böyle anlamadım, muhakkak o egzersiz saatlerini mesai saatleri dışında gösteriyorlar, 2 haftadır kafam bi dünya, lanet olsun deyip bıraktım adamlar beni rahat bırakmıyor o yüzden görevlendirme gelir gelmez formatörlüğü alacam, ben atandığımda ilçede formatörlük dönemleri geçmişti ve bu dönem diğerleri devam etsin denildi

İlçeye dilekce verir ve basvuru zamanında basvurursan sen alırsın hocam formatorlugu. Ayrıca sana şuna bak diyemezler cunku okuldayken dersin var dersim var de, tenefuste hocam 5 dk.lık bir iş değil de diğer gunler zaten o zırtapozların yuzunu gormeye okula gitmessin olur biter. Siteyide hocam o formatorun gorevi ben niye onun işini yapayım de olsun bitsin.

durmak yok, yolunu bulmaya devam....
ünlü bir Türk düşünür söylemişti ama kimdi? hatırlamak istemiyorum...
bu arada botebocuu arkadaşımın sorunlarının sorumlularını birilerinin sahiplendiği Tanrıma ücretsiz havale ettim içimde...
saygılar...

hocam şikayetini buraya yazmakla kalma git milli eğitimin gerekli birimlerine durumu anlat. eğer şikayet edemiyorsan o zaman malesef ağlamaya hakkımız yok. dediklerimi yanlış anlama...ben bana kurs vermeyip başka ilçeden gelen bir öğretmene kurs veren halk eğitim müdürünü şikayet ettim. müfettiş adamın yanına gitti uyardı,sonra kurs vermeye başladı bana. demek ki hak verilmez alınır...

Hocam 8-5 egzersiz yapamaz.
Büyük ihtimalle hafta sonu gösteriyor ve istediği zamanlarda yapıp parayı atıyor cebe.
Nasıl geçiyor boğazlarından anlamıyorum.

Ben de egzersiz yapıyorum hem de hafta içi hemde 8-5 ama ücret almak için bir kez aklımdan bile geçirmedim.
Gönüllü yetiştiriyorum. Çağırıyorum çocukları çalıştırıyorum para mara yok. Bu insan olmaya çalışan yaratıkların duyguları alınmış.

Allah yardımcın olsun. Hatta biz de olsak kafa göz dağıtsak şsizleri

derse girip çıkmak haricinde hiç bir şeye dokunmayın.öğretmenlerin işlerini bile yapmayın.siteyi formatör yapsın diyin.ama gıcıklık olsun diye başka bir okulun sitesini yapıverin. :) hatta labda pc bozuluna dilekçeyle müdüre bildirin kaydını yaptırıp formatör yapsın deyin.saat 14:30 dan sonrada yaptırın.eğer o saatte kursum var derse yazılı başvurun.eğer kasıtlı bozarsa pcyi tutanağını tutun.saat 14:30 dan sonra diye mecbur gelecek eğer gelmezse o saatte kursu var ve yapmıyor diye ilçeye dilekçe verin.her türlü çirkefliği yapın onlarda yapıyorsa dediğiniz gibi.isterseniz çektirirsiniz.çokmu asabiyim :)

mehmetersin' Alıntı:
derse girip çıkmak haricinde hiç bir şeye dokunmayın.öğretmenlerin işlerini bile yapmayın.siteyi formatör yapsın diyin.ama gıcıklık olsun diye başka bir okulun sitesini yapıverin. :) hatta labda pc bozuluna dilekçeyle müdüre bildirin kaydını yaptırıp formatör yapsın deyin.saat 14:30 dan sonrada yaptırın.eğer o saatte kursum var derse yazılı başvurun.eğer kasıtlı bozarsa pcyi tutanağını tutun.saat 14:30 dan sonra diye mecbur gelecek eğer gelmezse o saatte kursu var ve yapmıyor diye ilçeye dilekçe verin.her türlü çirkefliği yapın onlarda yapıyorsa dediğiniz gibi.isterseniz çektirirsiniz.çokmu asabiyim :)
Az bile söyledin hocam, az bile...

Benim anlamadığım formtör varken size niye bilgisayar bozuldu ya da site yapılacak diye birşey söyleyebiliyorlar. Ben olsam formatör değilim derim ve asla elimi bile sürmem.. Herkes yolunu bulmuş gidiyor valla.. :x

Şikayet et hocam, onlar sana her türlü pisliği yapacak tiplerse sende bu yaptıklarını yanlarına bırakma. Sende ne bilgisayar tamir et nede site yap, bunlar formatörün görevi de çık işin içinden. Ayrıca adam formatör gibi ek ders alırken 3-5 de egzersiz yapıyorsa bu yasal değil ve eleman bundan da ek ders alıyorsa müdür ve müdür yardımcısı senin şikayetinle olay kanıtlanırsa açığa bile alınır... Biz böyle olaylara pabuç bırakırsak tabi kesilmez bunların ardı arkası...

bu ne biçim iş yaa :( biz ne zaman rahata ereceğiz acaba. ne bu eli fare tutan öğretmen bozuntularından çektiğimiz. hocam bırakmayın peşini dilekçe şikayet ne varsa artık. açıklarını gözleyin devamlı, siz öyle ya da böyle üzülüyorsunuz zaten, birazda onlar üzülsün. olanları okurken kahrımdan çatladım yaa :(

Arkadaşım, sen hiç kötü olma değmez.Bir dahaki görevlendirmede zaten senin hakkın sen olacaksın, bu dönem sen yokken o olmuş olabilir, sen idareyle kötü olma sakın, çünkü formatör olunca her zaman muhatap olacaksın, iyi ol ki işin olduğunda da onlar da senin saatlerinde sana yardımcı olurlar. Bu işler kızgınlıkla yürümüyor hocam. Valla bu sistem böyle, değişene kadar da idare etmek bizim işimiz.

İnsanlar ne kadar kolay başkalarının haklarını ellerinden alabiliyorlar.
Herkes zorba olmuş bu ulkede

Vay arkadaş yaa bu nedir böyle !?? Yani anlamakta güçlük çekiyorum... Arkadaş ben sabır edemem yahu ... Öncelikle sabrın için tebrikler hocam.

Ama hakkını mutlaka aramalısın görev yerin hangi il, mutlaka ilde yada ilçede senin dilinden anlayanlar vardır... Git anlat hocam , laftan anlamayan bir müdürün varsa, usulüyle anlatmak şarttır diye düşünüyorum.

HOCAM BENDE İL DIŞINDAN GELDİM.VE BURADA SOSYALCİ FORMATÖR BEN GELİNCEDE İŞLERİ BOZULDU..BENİM ARKAMDAN ŞUBE MÜDÜRLERİYLE KONUSTU DAHA 2.GÜN ŞUBE MÜDÜRÜNÜN YANINA GİDİP YA SENİ GÖNDERECEZ YADA SOSYALCİ ADAMI DEDİ...BEN BİR BAYAN OLARAK ÇOK BOZULDUM. ADAMLAR MÜDÜRLE İYİ KANKİ EV ZİYARETLERİNE BİLE GİDİYORLARMIŞ ARAŞTIRDIM.BU YÜZDEN SİNİR OLARAK BAŞKA OKULA GİTMEYİ KABUL ETTİM.ALLAHA ŞÜKÜR İYİKİDE GELMİŞ BU OKULU ÇOK SEVDİM...EVLİLİK HAZIRLIGIDA YAPACAĞIMDAN DOLAYI İHŞALLAH SENEYE EŞ DURUMUNDAN TAYİN OLURUMDA BU DURUMDAN KURTULURUM.YOKSA SENEYE O OKULDA DİRETECEM. HEM DERSİM İÇİN HEMDE FORMATÖRLÜK İÇİN EĞER GENE O ADAM FORMATÖR OLURSA VALİYE VEYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE BİLE ÇIKACAM..

Hocam bence formatörlüğü kabul etme..Sosyalci formatör olsun..Eğer 8-5 okulda durmazsa +egzersiz alırsa hem müdürünü hemde öğretmeni şikayet et..büyük ihtimalle ikiside sağlam cezalar alır..Ayrıca da sadece derse girip çık, madem formatör olacak kadar kendine güveniyor..tüm pc işlerini de o yapsın :sleep:

Arkadaşlar anlıyorum hepimizi çok geriyorlar ama, bu kadar da yapmayın.. Ne gerek var canım, bir daha ki görevlendirmede formatör olur, kimse de birşey diyemez yani..

mevali' Alıntı:
Arkadaşlar anlıyorum hepimizi çok geriyorlar ama, bu kadar da yapmayın.. Ne gerek var canım, bir daha ki görevlendirmede formatör olur, kimse de birşey diyemez yani..

Bu kadar yapılması gerekiyor, ben olsam dakika durmam PC tamiri ve Okul sitesi ile ilgili çekerim restimi, sosyalci madem formatör olmuş yapsın işi ne... Egzersiz olayını da Formatör çalışma saatleri içinde yaptığını kanıtlar ve Milli Eğitime şikayet ederim... Niye hep biz haklı olduğumuz durumlarda bile mağdur taraf oluyoruz, çünkü boşver deyip durup hiç birşey yapmadığımız için... Biz böyle durdukça semer vuran çok olacaktır...
Ya hakkınızı arayacaksızın ya da Hakkınız olan semere razı olacaksınız...

aman arayınca ne oluyor ki?hak mı buluyoruz? kaç yıldır düzenliyorlar bizim durumumuzu, yok mail atıyoruz yok eylem yapıyoruz... ne oldu ki? oyalıyorlar resmen, ve gün geçtikçe kötüye gidiyor durum. Amirinle kötü olmaya değer mi? Eninde sonunda formatör oluyorsun. Yalan mı? 6 saat dersle ne yapacaksın? Amaaannn sıkıldım artık düşünmekten

mevali' Alıntı:
aman arayınca ne oluyor ki?hak mı buluyoruz? kaç yıldır düzenliyorlar bizim durumumuzu, yok mail atıyoruz yok eylem yapıyoruz... ne oldu ki? oyalıyorlar resmen, ve gün geçtikçe kötüye gidiyor durum. Amirinle kötü olmaya değer mi? Eninde sonunda formatör oluyorsun. Yalan mı? 6 saat dersle ne yapacaksın? Amaaannn sıkıldım artık düşünmekten

Biz hep o düşünmede takılı kalıyoruz. Düşünmeyeksin işte hocam yapacaksın... Sana değer vermeyen idareye sende gerekeni yapacaksın... İdare seni önemsemiyorsa iyi olsanda kötü olsanda durum aynı oluyor zaten...

ben olsam elimi sürmem hiçbir şeye dersime girer çıkarım formatör varken bana mı düşer
gerçi bunu senden istemesi bile yüzsüz bir davranış
bence sessiz kalma sen yüz verdikçe tepene çıkarlar gibime geliyor.

öğretmenlik hayatım boyunca idare ile kanka olmak veya yaranmak için uğraşıp gruplaşan ve diğer öğretmenlere tepeden bakıp sanki 2. sınıf insanmış muamelesi yapan öğretmen müsveddelerine kıl olmuşumdur. her okulda da var bu tiplerden ne yazık ki. insanın enerjisini kaçırıyorlar ya :-1:

hocam hepimiz çok doluyuz bu konuda ama sen uygun bir dille bilgisayar tamir ve websitesinin güncelleştirmesi vs. gibi işlerin formatörün işi olduğunu söyle.Ayrıca sonraki görevlendirme dönemindede formatörlüğe başvur , baktın ki yokuş yapıorlar şikayet kartını oynarsın.

Cevaplayan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Hakkınızı arayın demişsiniz de şimdiye kadar hakkımı arayıp bütün müdürlerle kavga ettim sonunda bi halt olmadı. İt iti satmaz ya derler ya o hesap.. Bu adam egzersiz değil de kurs veriyormuş, verdiği kurs bilgisayar adına olması gerekirken de kendi branşında. Müdür de okul başarısının peşinde(milli eğitim müdürlüğüne oynuyor galiba). Ödü kopuyor adam kurs vermeyecek diye.. Hafta içi yapmış ama arada sırada hafta sonu da yapmış. Resmi olarak bi açıkları yok. Yine her zamanki gibi bunu ispat edip şikayet etsem idareyle kötü olduğumla kalıp otururum yerime ki daha önce yaşadım. Ayrıca site işini ya da bilgisayar işlerini geçiştiriyorum. Hem yapmıyorum hem de reddetmiyorum. Çünkü bu adam müdürün gözünde herşeyi gönüllü yapan, sadece çocuklara faydalı olabilme adına formatör olup kurs veren yüce gönüllü bir şahsiyet.. Adam hem full ekders hem de kurs ücreti alıyor. %1 icraat yapıp %99 reklam yapıyor.. E kendi branşında bunu yapamaz. 2 haftadır formatörlük gidecek diye ne yapacağını şaşırdı.. Bugün de bana bir teklif daha geldi; başka bir okulda müdür yardımcılığı vekilliği :) Harıl harıl beni pes ettirme planları yapıyorlar. Ama formatörlüğü alacam, ne yazık ki bu yönetmelikle 8-5 çalışacam. Ama bt sınıfından başka iş yapmayacam. Çatlasın dursunlar. Tek sıkıntım okul evime uzak yolda belki buzlanma filan olur ama arabayla hidip gelecem mecbur.

Geri