okuldaki öğretmenlere kurs veren var mı?

Kodla Büyü

hhhh

Aktif Üye
geçen gün müdür tarafından imzalı ama müdr yard. tarafından yazılmış olduğunu düşündüğüm görevlerimi hatırlatan bir yazı elime verildi. belli başlı maddelere yer verilmişti herhalde beni eksik bulmuşl.ar neyse en son madde okuldaki öğretmenlere kurs vermem yöneliğinde olmuş.. bakan a göre kimsenin bilgisayar dersine ihtiyacı yok ama neyse..
kurs için isteyen öğretmen olduğunu sanmıyorum olsa da bir yada iki tanedir..belli bir sayı gerekiyor mu? öğretmenler odasına yazı yazıp isteyen şu saatlerde gelsin desek yeterli mi?..ne yapalım yapmadı demesnler.. wallahi sıkıldım artk

formatörlüğün görevlerinde var bu dönem okuldaki öğretmenlere vermeyi düşünüyorum ama kimsenin saati uymuyor kurs isteyenler var ama okulda da kalmak istemiyorlar. geçen sene excel kursu vermiştim ilk gün 5 öğretmen vardı üçüncü günde kimse kalmadı. istemiyorlarsa nasıl verecez ki :?

okula dilekçe vermedim. öğretmenlere yönelik anket hazırladım hangi kursu istiyorsunuz diye çoğunluk excel istediği için onu açtım. önce 5 günlük plan hazırladım. başlangıç tarihini öğretmenlerle belirledim. sonra derslere başladık dediğim gibi üçüncü güne 1 öğretmen kaldı sonra da gelen olmadı çeşitli bahaneler uydurdular.

ben hersene açıyorum hocam.Çok da verimli oluyor.
office 2007, adobe cs4 kursları açtım şimdiye kadar. Bu sene php ye yoğun ilgi var onu açmayı düşünüyorum.
mesela bu p.tesi okulumda yine kursum var. :)
okulumdan 15 kişi, dışarıdan da 9 kişi geliyor. Bence siz duyurun öğretmenler geliyor.

hie açın. Saat 17:00 dan sonra hem resmş olur gelirler hemde günde 6 saat haftada 30 ek ders alırsınız.
Kendiniz açarsanız 2 güne kimse gelmez moralinizi bozdugunuzla kalırsınız.
hie açmak için bir başvuru dilekcesi ve katılmak isteyenlerin imzalarını (dilekce) alıp hie planına ek acmak istiyorum diyerek il milli eğitime gönderin.

Bence resmiyete dök bir dilekçe yaz müdüre dilekçede bütün bilgiler olsun! okulda kurs vermek istiyorum, toplam kurs saati örneğin:60 saat günde 2 saatten 1,5 ay süresi olsun, katılmak isteyenlerin isimlerini bildirmesini isteyin.
1,5 ay süre, günde 2 saat ve sonucunda sertifika yok! bu şartlarda kursa katılan olmaz hocam

hgx2' Alıntı:
Bence resmiyete dök bir dilekçe yaz müdüre dilekçede bütün bilgiler olsun! okulda kurs vermek istiyorum, toplam kurs saati örneğin:60 saat günde 2 saatten 1,5 ay süresi olsun, katılmak isteyenlerin isimlerini bildirmesini isteyin.
1,5 ay süre, günde 2 saat ve sonucunda sertifika yok! bu şartlarda kursa katılan olmaz hocam

güzel:)

ghulya' Alıntı:
geçen gün müdür tarafından imzalı ama müdr yard. tarafından yazılmış olduğunu düşündüğüm görevlerimi hatırlatan bir yazı elime verildi.

Bana verilen görevleriniz yazısında da böyle bir madde var, ben dene yapsam diye düşünüyordum. En son verilen cevap kesin sonuç getirir. :D

Evet hocam yarıyor benim başıma geldi ve bende en son çare olarak bu yöntemi kullandım. Amacım öğretmenlere kurs vermeyi zorlaştırmak değil!

Müdür gelip arada bir "öğretmenlere kurs vermiyor musun?" sorusunu soruyordu, öğretmenlerden bazıları "şu ...... yı bitürlü beceremiyorum bize bi kurs versen iyi olacak" diyorlardı. herzaman cevabım ben verebilirim ne zaman isterseniz yapalım oluyordu ama olumlu cevap veren olmadı.

son defasında eğitici formatörler geldi öğretmenlere kurs vermemi söylediler, bardağı taşıran son damla bu oldu.
Yukarıda yazdığım gibi bir dilekçe yazdım, müdüre verdim, gerçekten katılmak isteyen 2 kişi çıktı. Onlarda kursun ilk günü bize excelde toplama, ortalama, geçti kaldı (basitçe eğer komutu) nasıl yapılır onu göster dediler, 1 günde gösterdim, kursu bitirdik.

Tüm öğretmenlere kurs vermek için basit bir form hazırladım ve memeura bir üst yazı yazdırarak imza karşılığında dağıttım gelen sonuca göre kurs planı hazırlayacaktım. Karşıma oyle bir sonuç geldiki kurs planı hazırlamama gerek kalmadı cevapların hepsi istemiyorum idi.

Ekli dosyalar

• HİZMETİÇİ EĞİTİM.rar
    12.5 KB · Görüntüleme: 67
Geri