Okuldaki bilgisayarlara Fenerbahçe Yandex Kuracam

Kodla Büyü

keyloger

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba Arkadaşlar, Yandex ile Fenerbahçenin yapmış olduğu anlaşma gereği her YandexFenerbahçe' den yapılan her arama için kulübümüz para kazanacak. Bu yüzden okuldaki bt sınıfı, idari bilgisayarlar, öğretmenler odası gibi yerlere kurmayı düşünüyorum. Fenerbahçeli arkadaşları bu kampanyaya destek olmaya çağırıyorum...

Hocam okul sizin ticaret yuvaniz mi..
boyle kucuk hesap pesinde kosmak da neyin nesi

Ben görsem yazılı şikayette bulunurdum. Devlet kurumunun imkanlarını ticari amaçlarla kullandırmanız uygun değil.

Abartılacak bir durum değil. Yandex in parası bir Türk kulübüne geliyor nede olsa. Şahsi bir durum yok :)

btogretmeni34' Alıntı:
Su forumda o kadar sacma sey gordum ama bu bambaskaymis.
Katılıyorum. Aziz Yıldırım bir taş atıyor, ki günlerdir televizyonlarda reklam yapıyor, hepsi peşinden gidiyor. Evet gidin takımınıza para kazandırın onlar da gitsin Avrupa'da 5 para etmeyen miadını doldurmuş futbolculara dünya yıldızı diyerek milyon eurolar ödeyerek getirsinler. Böyle ülkeyi nerede bulacaklar, ne güzel adamlar o kadar para alıyor vergi bile vermiyorlar. İspanya gibi futbolun en tepesindeki ülkede oyuncuların ne kadar vergi verdikleri sanırım çoğumuzun malumudur. Siz de gidin bunları bir de devletin imkânlarını kullanarak zengin edin :-1:
Futbolumuzun Avrupa'da 5 para verilmeyen ve gönderilmek istenen eski yıldızlara milyon eurolar ödenerek gelişmeyeceğini, aksine alt yapıya milyon eurolar yatırıp eğitimli futbolcular yetiştirerek gelişeceğini düşünüyorum. O zaman gidin sonuna kadar destek olun takımınıza.

Galatasaray'ın şampiyonluğunun ertesi günü okuldaki zilleri GS Marşı olarak değiştirdim ve tüm gün onlar çaldı. ( ticari bir beklenti yok ) ona rağmen akşam üzeri baya bir tepki ile karşılaştım ki, siz fenerbahçe temalı yandex i tüm pc lere kuracağınızı söylüyorsunuz ( herkes açtığında fenerbahçe görecek :-1: ). Kurduğunuz gün kaldırtırlar, hiç uğraşmayın.

Bence de abartılacak bir durum yok.Hatta ileride fenerbahçeden bir yardım bile isteyebilirsiniz.Ben Microsofttan fare altlığı posterler istemiştim yollamışlardı.Her yere Bill Gatesin resimlerini yapıştırmıştım.Şu anda sınıfımda kapının üstünde türk büyüklerinden(pardon yabancı büyüklerden) mark zückerberg ve steave jobsun resimleri asılı.Çocuklara diyorum okuyun bu adamlar gibi olun. :mrgreen:

Duyduğum en saçma işlerden biri. Okula müdür olsanız; öğrenci üniformalarını da lisanslı fenerium kıyafetleri olacak şekilde zorunlu tutarsınız siz. :puhaha: Bu ne holiganizm böyle.

Ayrıca okuldaki 1 pc'ye kurmanızla 150 pc'ye kurmanız arasında zerre kadar fark yok. Aynı ip'den beslenen tarayıcıya yandex tek pc gözüyle bakacak.

zaten hepsi tek ip olacağı için siz en iyisi bu işi sadece kendi pcnize uygulayın
:-1:

Tek pc ye kurmakla 150 pc ye kurmak arasinda fark yok demissiniz ancak cok fark var..
yandex baglanti basina para odemeyecek arama basina odeme yapacak..
yani ayni pc de olsa farkli da olsa kac defa arama yapildigina bakacak

Bence doğru bir davranış olur. Arkadaş burda ticaret yapmıyor keşke her kulup böyle para kazansa

Tek ip ile çıkıştan bahsetmiş arkadaşlar, ama yanlış düşünce arama sayısı artması önemli olan. Ha bu arada okul idaresi zaten yüklemiş benden önce davranıp bilgisayarlarına, bt sınıfı var yüklemediğim bir de öğretmenler odası onlara da sen yükleyiver dediler :)
Yurt dışı sermayesinin parası ülkemize geliyor daha ne istiyorsunuz? Saçma bulanlar yüklemeyebilir :mrgreen:

Müdür, muhtarları topla, onlarda halka anlatsınlar bu ulvi ve vatansever hareketini :)
Bu ülkedeki insanların anlayamadığı şey: "Uluslararası şirketler,para babaları öpmeyeceği adama yem atmaz."
Delinin biri kuyuya birşey atıyor, Binakıllı çıkaramıyor böyle:)

Hocam hergün çocuklar fenerbahçenin sitesine girsinler, reklam filan varsa tıklasınlar, ordan da para kazansın takım.

Tek sorum var bu konuda sorun yok diyenlere, evinizdeki bilgisayarlarda arama yaparken yandex i mi kullanıyorsunuz? Google varken sırf birileri para kazansın diye yandex kullanmak :-1:

yahu kardeşim siz nasıl öğretmensiniz okul ortamına taşınabilecek bir konu mu bu? iyi bari arama başına da puan verin çocuklara da tam olsun.. yok arkadaş ya bu takımın da taraftarın da çivisi çıkmış bir fenerbahçeli olarak utandım şu an :-1:

Fenerbahçe haricinde başka bir kurum, dernek vs var mı acaba Yandex le böyle bir anlaşma yapan ?

Şahsen bence kurulsa da problem değil, yani yandexten beleş aramak yerine birkaç kuruşta olsa ülkedeki bir kulübü gidecekmiş para.. alternatifleri olursa (kulüp haricisi başka dernekler, stklar) herkes kullanabilir aslında.
Devlet zarara mı uğruyor sanki...
Google kullandık diye bize ödül mü veriyorlar.
valla meb de bir anlaşma yapsın madem yandex le, meb yandex kullanalım okullara üç beş birşeyler gelir belki..

ctrl+alt+delete' Alıntı:
keyloger' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
yetkili olsam seni müdür yapardım.boş işler müdürü
Yetkili olmadığın için sorun yok o zaman, zaten de olmazsın bu yorum zekası ile...
zekadan bahsedecek kadar zekan yok o yüzden girme bu konulara
Yetkin yok dimi, o zmn müdür de yapamazsın... Zeka konusuna sen hiç girme rezil olursun, istemiyorsan yüklemezsin yandex :mrgreen:

keyloger' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
keyloger' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
yetkili olsam seni müdür yapardım.boş işler müdürü
Yetkili olmadığın için sorun yok o zaman, zaten de olmazsın bu yorum zekası ile...
zekadan bahsedecek kadar zekan yok o yüzden girme bu konulara
Yetkin yok dimi, o zmn müdür de yapamazsın... Zeka konusuna sen hiç girme rezil olursun, istemiyorsan yüklemezsin yandex :mrgreen:

açtığın konu ve aldığın yorumlar.çok zekice! bir iş yapmışsın buna rağmen hala zekadan bahsediyorsun.

Geri