Okuldaki bilgisayara format atıyorum tekrar çöküyor

Kodla Büyü

ahmetucarkus

Site Gezgini
Okuldaki bilgisayara format atıyorum bir iki sonra tekrar çöküyor ne yapmam lazım format atmayla bu iş olmayacak galiba başka bir çözüm lazım problem başka bir yerde ama çözemiyorum var mı bir bilgisi olan teşekkürler.

tekrar çöküyor derken yani ne oluyor? deepfrezee ve benzeri programlardan kurmuyormusunuz?

yok bu labın bilgisayarı değil müdürün odasındaki bilgisayar format atıyorum bir iki gün sonra müdür geliyor hocam yine çöktü diyor. bende şaşırdım ne yapacağımı.

ram hatası vardır. başka ram tak arkadaşım kontrol et.. bi ahtimal bad sector vardır. harddiski bölümle.. ayrı bölümlere kur. daha olmazsa uzman teknik servise gösterirsin...

Donanımsal veya yazılımsal bir çok sebebi olabilir.
Önce yazılımsal olabilecekleri düşünelim.
Müdürün bilgisayarına sürekli flash bellekler takılıyorsa aynı gün de göçebilir. Makinanın RAM i 1GB ve yukarı ise mutlaka windows 7 yükleyin.
Ram daha düşük ise SP3 lü XP yükleyin ve kurarken hızlı biçimlendirme değil de tam biçimlendirme yapın. Önemli belge yoksa Diğer sürücüleri de biçimlendirin. Diğer sürücülerdeki virüs trojan kalıntıları da çökmeye sebep olabilir.

Güvenlik için Avira + USB Disc Security ve Panda USB Vaccine programlarını kurmanızı tavsiye ediyorum.

hocam aklınızda bulunsun diye yazıyorum.
işlemciyi ram i ve harici hangi kartlar varsa anakart üzerinde hepsini sök.
elektrikli süpürge veya kompresör hangisine ulaşabilirsen tüm yuvaları tozdan arındırmayı dene.
sorun hala devam ederse farklı harddisk dene.

Aynı CD ve yazılımları kullanmandan kaynaklanıyor olabilir veya HDD badsector vardır. Format atarken tüm bölümleri silip öyle kurulum yaparsan temiz bir sistem oluşturursun.

Flash disk kullanılıyorsa , virüs ihtimalini de değerlendirmenizi öneririm

scandisk yap. eğer disk scandisk i geçiyorsa yani tamamlıyorsa o zaman yazılımsal derim. yok tamamlamıyorsa HDD badsector olmuştur büyük ihtimalle. ben de yaşadım aynı sorunu. ikincisi diske format atıyorsunuz. formatı acronis yada paragon gibi programlarla windows'u kurmadan önce başka bir yazılımla atın. biçimlendirdiğiniz diske yüklemeye çalışın.

Geri