Okuldaki bilgisayara evden ulaşabilme.

Kodla Büyü
Windows Xp de Uzak Masaüstü özelliğini kullanarak yapabilirsin...

Uzak Masaüstü’ne genel bakış

Windows XP Professional'da Uzak Masaüstü ile, başka bir bilgisayardayken, bilgisayarınızda çalışmakta olan Windows oturumuna erişebilirsiniz. Bu da, örneğin, evinizden iş bilgisayarınıza bağlanmak ve işinizde bilgisayarınızın başında oturuyormuş gibi, tüm uygulamalarınıza, dosyalarınıza ve ağ kaynaklarınıza erişim sağlamak için Uzak Masaüstü'nü kullanabileceğiniz anlamına gelir. İşyerinizde programları çalışır durumda bırakabilir ve evinize vardığınızda, işyerindeki masaüstünüzü, çalışan aynı programlarla ev bilgisayarınızda görüntülenmiş olarak görebilirsiniz.

İşyerindeki bilgisayarınıza bağlandığınızda, Uzak Masaüstü, gitmiş olduğunuz süre içinde kimsenin uygulamalarınıza ve dosyalarınıza erişemeyeceği şekilde, o bilgisayarı otomatik olarak kilitler. İşyerindeki bilgisayarınıza geri döndüğünüzde, CTRL+ALT+DEL yazarak kilidi açabilirsiniz.

Uzak masaüstü, tek bir bilgisayarda birden çok kullanıcıların da etkin oturum açmalarına izin verir. Bu, birden çok kullanıcının uygulamalarını çalışır durumda bırakabilecekleri ve diğerleri oturum açmışken bile Windows oturumlarının durumunu koruyabilecekleri anlamına gelir.

Hızlı Kullanıcı Anahtarlama ile aynı bilgisayarda bir kullanıcıdan diğerine kolaylıkla geçebilirsiniz. Örneğin, evde çalıştığınızı ve bir gider raporunu güncelleştirmek üzere ofisinizdeki bilgisayara oturum açtığınızı varsayalım. Çalıştığınız sırada, önemli bir e-posta iletisini denetlemek üzere, bir aile üyesinin ev bilgisayarınızı kullanması gerekmektedir. Uzak Masaüstü bağlantısını kesebilir, diğer kullanıcının oturum açıp postayı denetlemesine izin verebilir ve sonra gider raporunu tam olarak bıraktığınız şekilde göreceğiniz işyerinizdeki bilgisayarınıza yeniden bağlanabilirsiniz. Hızlı Kullanıcı Anahtarlama, bağımsız bilgisayarlarda ve çalışma gruplarının üyeleri olan bilgisayarlarda çalışır.

Uzak Masaüstü, aşağıdakiler dahil olmak üzere, değişik senaryolara olanak tanır:

Evde çalışma - Tüm yerel ve uzak aygıtlara tam erişim de dahil, evden işyeri bilgisayarınızda yürütülmekte olan çalışmalara erişim.
İşbirliği - Bazı kod hatalarını ayıklamak üzere, masaüstünüzü bir iş arkadaşınızın ofisine getirin, bir Microsoft Powerpoint slayt sunumunu güncelleştirin veya bir belgeyi düzeltin.
Konsol paylaşma - Birden çok kullanıcının, haber istasyonu veya satış masasında olduğu gibi, tek bir bilgisayarda ayrı programları ve yapılandırma oturumlarını korumalarına izin verin.
Uzak Masaüstü'nü kullanmak için aşağıdakilere gereksiniminiz vardır:

Yerel ağ veya Internet bağlantısı olan, Windows XP Professional çalıştıran bir bilgisayar ("uzak" bilgisayar).
Ağ bağlantısı, modem veya Sanal Özel Ağ (VPN) bağlantısı yoluyla yerel ağ erişimi olan ikinci bir bilgisayar ("ev" bilgisayarı). Bu bilgisayarda, önceden Terminal Hizmetleri istemcisi adı verilen, Uzak Masaüstü Bağlantısı yüklü olmalıdır.
Uygun kullanıcı hesapları ve izinleri.

Uzak Masaüstü’nü kullanmak üzere bu bilgisayarı ayarlamak için

Denetim Masası’ndan Sistem’i açın.
Uzak sekmesinden, Kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmasına izin ver onay kutusunu seçin.
Bilgisayarınıza uzaktan bağlanmak üzere uygun izninizin olduğundan emin olun ve Tamam'ı tıklatın. Bilgisayarınızda yönetici veya Uzak Masaüstü Kullanıcıları grubunun bir üyesi olmalısınız. Daha fazla bilgi için, bkz: Diğer kullanıcıların bilgisayarınıza bağlanmasına izin verme.
Notlar

Uzak Masaüstü özelliğini etkinleştirmek için yönetici veya Yöneticiler grubunun bir üyesi olarak oturum açmış olmanız gerekir.
Denetim Masası'ndaki bir öğeyi açmak için Başlat'ı, Denetim Masası'nı ve ilgili simgeyi tıklatın.

Diğer kullanıcıların bilgisayarınıza bağlanmasına izin vermek için
Denetim Masası’ndan Sistem’i açın.
Uzak sekmesini tıklatın.
Uzak Masaüstü alanında, Uzak Kullanıcıları Seç.... düğmesini tıklatın
Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundan, Ekle.... seçeneğini tıklatın.
Konum belirlemek için Kullanıcıları Seç iletişim kutusunda, Konumlar... düğmesini tıklatın.
Aramak istediğiniz nesne türlerini belirtmek için Nesne Türleri....
Seçilecek nesne adlarını girin (örnekler): kutusuna aramak istediğiniz nesnelerin adlarını yazın.
Adları Denetle'yi tıklatın.
Ad bulunduğunda, Tamam'ı tıklatın. Ad artık, Uzak Masaüstü Kullanıcıları iletişim kutusundaki kullanıcılar listesinde görünür.
Notlar

Denetim Masası'ndaki bir öğeyi açmak için Başlat'ı, Denetim Masası'nı ve ilgili simgeyi tıklatın.
Uzak Kullanıcılar Grubu'na kullanıcı eklemek için, yönetici veya Yöneticiler grubu üyesi olarak oturum açmış olmanız gerekir.

Windows Yardım'a girerek daha fazla bilgi edinebilirsni...

ii ama paylaşıma açtığında pc nin ıp adresine dikkat etmelisin birilerinin eline geçerse sıfırlanırsınnnn...

Geri