Okulda Youtube açılmıyor.

Kodla Büyü
girmesin zaten, idareciler internet yavaşladı diye bizi bulur sonra.

İdarecilere açtılar desek adamlar müzik dinleyemediler ne yapacaklardı Youtube'da. Ne güzel bir sürü kaynağa erişim elde ettik diyordum, okulların ilk günü rüya gördüğümü tekrar anladım.

Büyük bir hevesle Pardus videoları indirmek için girdim. Girdim ve gördüm...

Youtube neredeyse komple tüm içerikleriyle erişime açıktı. 1 aya kalmaz tüm Türkiye televizyonları okullarda izlenen müstehcen videolar ile ilgili haberlerle çalkalanırdı. Kapanmasını sonuna kadar destekliyorum. Erişime açılma sebebi de haziran ayında EBA canlı yayınlarının youtube üzerinden canlı yayınlanmak zorunda kalınması idi.

Bu arada ben bana lazım olan youtube videolarını direkt olarak bilgisayara indirebiliyorum. Sadece gerçekten lazımsa bu illegal yolu kullanıyorum.

iyi de EBA videolarını youtube a yüklemişler, EBA daki videolar da açılmıyor

YouTube un açılma sebebi meb in seminer döneminde sorunsuz bir şekilde canlı yayın yapabilmeleri içindi diye düşünüyorum. Nitekim uzem.eba dan çok sağlıklı verim alınamamıştı.

Youtube neredeyse komple tüm içerikleriyle erişime açıktı. 1 aya kalmaz tüm Türkiye televizyonları okullarda izlenen müstehcen videolar ile ilgili haberlerle çalkalanırdı. Kapanmasını sonuna kadar destekliyorum. Erişime açılma sebebi de haziran ayında EBA canlı yayınlarının youtube üzerinden canlı yayınlanmak zorunda kalınması idi.

Bu arada ben bana lazım olan youtube videolarını direkt olarak bilgisayara indirebiliyorum. Sadece gerçekten lazımsa bu illegal yolu kullanıyorum.
Evden mi indiriyorsun hocam?

Tüm üyelerimize bbnet medya kanalına eğitim içerikli video yükleme imkanı sunuyoruz. Bu çerçevede, telif hakkı içermeyeceğini düşündüğünüz kamu yararı gözeten eğitim videolarını youtube üzerinden indirin, bbnet medya kanalına yükleyin. okulda rahatça kullanın, tüm hocalarımızda yararlanmış olur.

Arkadaşlar daha önce de ifade ettiğimiz gibi;

okulda youtube engeli nedeniyle erişim sağlayamadığınız ve her zaman elinizin altında bulunmasını istediğiniz eğitim teknoloji videolarını indirip, bbnet medya kanalına yükleyebilirsiniz. Kontrol edildikten sonra hemen yayına alıyoruz. Ancak ricamız, bu videolar birilerinin özel olarak hazırladığı telif içerebilecek videolar olmasın. Diğer türlü ordan burdan birleştirilmiş, genel ifadeler içeren veya kamu yararı gözetilerek üretilmiş videoları yükleyebilirsiniz. Mümkünse 720p ve altında bir çözünürlükte yüklemeniz tercimizdir.

Geri