Okulda yapılan staj uygulaması nasıl olur

Kodla Büyü

mevzuat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir öğrencimizi işletmeye göndermedik. okulda hafta içi 24 saat ibe dersi alıyor hafta sonlarıda 320 saatlik stajını okulda bitirecek.

bu uygulamada yazılı sınav yapılıyormu.
dosya tutuyormu.
cumartesi ve pazar günleri sekizer saat yapılabiliyormu.
hangi belge ve evrakları düzenlememiz gerek
bilmem gereken başka birşey var mı?

Arkadaşlar ogrencilere okulda staj yaptiriyoruz. Bu öğrencilerin bazıları staja bazı günlerde gelmiyor. İdare bu gelmediği günlerde staj yaptırılacak tamamlattırılacak yıl sonuna kadar telafiyle diyor. Ben gelmeyen öğrenci için telafi yapmak zorunda mıyım. Staj 1 haziranda bitecek. Müdür Yardımcısı yazın gelir staj yapmak zorunda kalırsınız dedi. Öyle bir zorunluluğum var mı. Gelmeyen öğrenci direk stajdan kalmıyor mu.

Staj için 40 iş gününü tamamlaması gerekli öğrencilerin. Telafi yaparak tüm öğrencilerin 40 iş gününü tamamlatın. 1 haziranda staj bitince eksik kalanlar için hafta sonu veya hafta içi akşam staj tamamlama yaparsınız.

Bizde kaynaştırma öğrencilerimiz var bunların staj yapması gerekiyor mu diye il mem e sorduk okula geliyorsa işletmeye de gidecek diyorlar fakat öğrenciyi gören işletme 1-2 hafta sonra ben istemem deyip çocukları çıkartıyor.
Bu kaynaştırma öğrencileri için farklı bir uygulama var mı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Bir öğrencimizi işletmeye göndermedik. okulda hafta içi 24 saat ibe dersi alıyor hafta sonlarıda 320 saatlik stajını okulda bitirecek.

bu uygulamada yazılı sınav yapılıyormu.
dosya tutuyormu.
cumartesi ve pazar günleri sekizer saat yapılabiliyormu.
hangi belge ve evrakları düzenlememiz gerek
bilmem gereken başka birşey var mı?
Neden Sadece bir öğrenci acaba?

Bizde kaynaştırma öğrencilerimiz var bunların staj yapması gerekiyor mu diye il mem e sorduk okula geliyorsa işletmeye de gidecek diyorlar fakat öğrenciyi gören işletme 1-2 hafta sonra ben istemem deyip çocukları çıkartıyor.
Bu kaynaştırma öğrencileri için farklı bir uygulama var mı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
Hocam bu durumdaki ogrencilerin okul dışında halihazırda devam ettikleri özel eğitim kurumları oluyor. Oralarda beceri eğitimi yaptirilabiliyor. Zaten kurumsal yerler ve öğrenci kurumu kurum da öğrenciyi tanıdığı için sorun olmama ihtimali yüksek.

Staj için 40 iş gününü tamamlaması gerekli öğrencilerin. Telafi yaparak tüm öğrencilerin 40 iş gününü tamamlatın. 1 haziranda staj bitince eksik kalanlar için hafta sonu veya hafta içi akşam staj tamamlama yaparsınız.
Mezun olması için tamamlaması şart tabi. Ama öğretmen yapmak zorunda mı öğrencinin mazeretsiz devamsızlığı yüzünden öğretmen yaptırmak zorunda mı? Ben onu öğrenmek istiyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ogrencilere okulda staj yaptiriyoruz. Bu öğrencilerin bazıları staja bazı günlerde gelmiyor. İdare bu gelmediği günlerde staj yaptırılacak tamamlattırılacak yıl sonuna kadar telafiyle diyor. Ben gelmeyen öğrenci için telafi yapmak zorunda mıyım. Staj 1 haziranda bitecek. Müdür Yardımcısı yazın gelir staj yapmak zorunda kalırsınız dedi. Öyle bir zorunluluğum var mı. Gelmeyen öğrenci direk stajdan kalmıyor mu.

okulda staj mı yaptırıyorsunuz yoksa işletmelerde mesleki eğitim dersi mi veriyorsunuz?

Hocam biz resmi kurumlara gönderiyoruz. Onlar anlayışlı oluyorlar.

Geri