Okulda Kamera Güvenlik Sistemi.

Kodla Büyü

Merhoom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuza kamera sistemi kurulacak. Daha önce okuluna kurulmuş olan veya bu konuda fikri olan varsa nasıl bir sistem hangi marka veya firmaları önerebilirler. Gece görüş ve kayıt sistemi olacak. 4 ve 5 kameralık iki ayrı sistem olacak (okul+pansiyon). Ben bulunduğum yerde bu işleri yapan bir bilgisayar firmasına sordum ve bana 2250 lira gibi bir fiyat çıkardılar. Fiyat nasıl daha uygun yapılabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum..

bizim okula 8 kameralı bir sistem kuruldu 2250 tl (işçilik dahil) ödedik. ben 3-4 firmadan teklif almıştım. bizim kameralar v-guard. 400 mt. kablo harcandı onu da belirteyim çünkü fiyatta önemli fark yaratıyor kablo uzunluğu.

Arkadaşım aynı sistemi bizde okulumuzda düşündük 10 tane bina içi 2 tanede bina dışına gece görüş özellikli sony lensli kameralardan olacak şekilde 2 adet dvr kayıt için 8'li olanlardan ve 250 metre kablo olmak üzre 1950 lira malzeme parası çıkardılar. Firma izmirde güvenlik malzemleri satan bir işyeriydi. Bu işlerde en güzeli eğer elektrik elektronik bilginizde varsa sistemi kendiniz kurmanız...

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aslında en mantıklısı sistemi alıp kendimiz kurmak ama kamera sistemi için ihale yapacağız zaten, yapmışken kurulumuda içine koyalım diye düşünüyorum. Birde Teknik servis muamelesi görmeyelim idareden.

merhaba arkdaşlar okulumuzun üç binasınada kamera sistemi kurulacak okullarınızda kurulu sistemler hakkında bilgi verebilirmisiniz nereden aldınız nelere dikaat etmeliyiz

Bizim okula kendimiz kurduk işçiliğide kendimiz yaptık 8 kameralı bir sistemi 1100 tl 'na malettik.

girdap08' Alıntı:
Bizim okula kendimiz kurduk işçiliğide kendimiz yaptık 8 kameralı bir sistemi 1100 tl 'na malettik.
Hocam peki Güvenlik kameralarını Dvr kartı takılı olmayan ve aynı ağda bulunan diğer pc lerde izlemek için ne yapmalıyız? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

girdap08' Alıntı:
hocam hazır sistem mi aldınız yoksa tek tek siz mi topladınız malzemeleri. hangi marka kamera ve nerden aldınız bizde pazartesi alacaz iyi birşey olsun istiyoruz

pegasus777' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
hocam hazır sistem mi aldınız yoksa tek tek siz mi topladınız malzemeleri. hangi marka kamera ve nerden aldınız bizde pazartesi alacaz iyi birşey olsun istiyoruz
Kendim uygulamasını yapmadım hocam ama DVR'ın bağlı olduğu bilgisayar ağa bağlıysa aşağıda anlatılan yolu izleyebilirsiniz.
http://forum.donanimhaber.com/m_44902696/tm.htm

pegasus777' Alıntı:
pegasus777' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

:?:
Hocam http://www.izmirmarket.com sitesinden aldık ancak arkadaş izmirli olduğundan bizzat firmaya kendisi gitti ve okula alacağımızı bildirdiğinden fiyatta filan çok yardımcı olmuşlardı. İsterseniz arayıp durumu bir anlatın yardımcı olacaklardır. Pazarlar İOO'nu da referans gösterebilirsiniz.

girdap08' Alıntı:
pegasus777' Alıntı:
pegasus777' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

:?:
Hocam http://www.izmirmarket.com sitesinden aldık ancak arkadaş izmirli olduğundan bizzat firmaya kendisi gitti ve okula alacağımızı bildirdiğinden fiyatta filan çok yardımcı olmuşlardı. İsterseniz arayıp durumu bir anlatın yardımcı olacaklardır. Pazarlar İOO'nu da referans gösterebilirsiniz.

izmirde rahatlıkla bulabilirsiniz.

arkadaşlar
ucuz fiyat veren bazı firmalar 2. el ( çıkma ) kamera kullanıyor ve bunu size kesinlikle söylemiyorlar.
Bilginize . . .

çin malı kameralardan uzak durun..
hd kamera ve özellikle dış alan için gece görüşü mutlaka olsun bence..

Geri