OKULDA İNTERNET YOK ACİL YARDIM

Kodla Büyü

evrensel38

Site Gezgini
Arkadaşlar okulum da internet vardı ama yazın ne olduysa geldiğimfde internet yok.Bu hat hem bt sınıfını hemde öğretmenler odasındaki pcler bağlı.Modem değiştirdim soru çözülmedi.Öğretmenler odasında windows7 kurulu onda tanımlanmayan ağ yazıyo.Bt sınıfında xp kurulu onda bişey yazmıyor. Ne yapmam lazım acil yardım lütfen çıldıraçam yoksa.Ayrıca modemden direk pc de internet vardır.

hocam önce ttnet den adsl hattında bir sorun olup olmadığını sor.daha sonra telefon hattının modem e bağlı olup olmadığını kontrol et dsl ışığı yanıyormu ona bak bütün modem deki ışıkların yandığından emin ol.daha sonra internet kablosunun switch e bağlı olup olmadığını kontrol et.

Hocam modeme internet var.Direk modemden bilgisayara bağlandığında var ama switchden geldiğinde internet yok

switchi değiştirmeyi denedinizmi sorun onda olabilir. elektrik gidip gelme olaylarında arızalanabiliyor.

switch te elektrik var mı.switch modem arasındaki kablo çalışıyor mu.modem de ethernet ışığı yanıyor mu.kablo uçlarını test edin veya başka kablo ile deneyin

Hocam modem de bi dorun yok.herşeye bakıyorum.switchden yukarı bi kablo var ve oradan dağılıyo amma ben öğretmenler odasına taktıktığımda tamam çalışıyo bt ye taktığın hiçbirşey yok çıldırıçam ya anlatamıyonda bunu :verymad: idareyede anlatamıyom hadi ahyırlısı

swicth te bir çakışma vardır. kabloları çıkarıp sırayla takın sorun hangi kablodaysa o bilgisayar çakışma yapırordur. bana olmuştu.

Hocam switche takılı kablolarda loop olabilir yani switche aynı kablonun iki ucuda takılı olabilir bunu kontrol etmenizi öneririm.
bunun dışında switchle dağılırken başka bir switch daha varsa aynı durum orada da olabilir.

Geri