okulda hangi virüs programını kullanıyorsunuz...

Kodla Büyü

bote09

Aktif Üye
idare ve öğretmenler odası için 3 kullanıcılı bir virüs programı alalım artık "bi zahmet " dedi de idare siz ne kullanıyorsunuz

Re: okulda virüs programı kullanıyorsunuz...

Ücretsizlerde yeter ama Avast veya AVG güzel.

Security essentials. Hem yormuyor, hem de ücretsiz.

bütün idare bilgisayarlarında kasper yüklü. her sene lisans alınıp yenileniyor.

bote09' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Ücretsizlerde yeter ama Avast veya AVG güzel.

ücretsizde de mi avast avg kullanıyorsunuz hocam
"Avira" başlangıçta bilgisayarı biraz kasıyor bunun yerine okulda ANAPC' de "AVG" kullanıyorum ücretsiz. Evde bir bilgisayarımda "Avast" diğerinden "Security essentials" kullanıyorum. Benimki biraz harmanlama oldu ama yazılımlar arasında devasa farklar yok içinize sineni alın.

Avira:
guvenlik-antivirus-spyware-vs-f48/avira-katilimsiz-virus-programi-kuramayanlar-icin-t53614.html

Öğretmenlerde genel kanı "Eset" tir ama ben öyle düşünmüyorum.

Uzun süredir Avira Free kullanıyordum yeni kurduğum makinalara AVG Free yüklüyorum. Yanına USB Disc security kurunca pek sıkıntı çıkmıyor.

Microsoft Security Essentials da fena değil. Kurulunca Otomatik Güncellemeleri açtığı için lisanslı olmayan sistemleri yakalatabiliyor

5271_10151531058334248_1266130848_n.jpg

avast kullanıyorum sereal girince tamam oluyor güncelleme falan hepsini yapıyor

daha iyi ve avast dan daha az pc yoran varsa onu kullanabilirim

benim labda drive vaccine kurulu olduğu halde c ye virüs bulaşmış nasıl oluyor bu? avg ile tarattım yerel disk c de virüsler var... çocukların yaptıkları açılıp kapanınca siliniyor ama virüs kalıcı olmuş :eek: acaba bilgisayar açılınca ağdan bulaşıyor ve program da onu mu buluyor.. ????

çocukların usb belleklerine bulaşıyor haliyle..

Okulda avast kullanıyoruz. Formatladığım bilgisayarlara da avast yüklüyorum.
Lab'daki bilgisayarlarda Avast ve deepfreeze yüklü. Bilgisayarlara 2.5 yıldır format atılmadı, herhangi bir kronik virüs ya da çökme durumu yaşanmadı.
Öğrenciler USB bellekleriyle virüs getiriyor ama, bilgisayarları kapatıp, açınca sorun ortadan kalkıyor. USB virüslerine karşı ne yazık ki antivirüsler yeterli gelmiyor. İlla ki biri aşıyor. Öğrenciler de bilinçsiz olunca, antivirüsün yapabileceği bir şey kalmıyor.

öğrenci bilgisayarlarında ve öğretmenler odasında USB Disc security+ deepfreeze
kendi pc imde avg free+USB Disc security kullanıyorum
şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım

Bütün okul bilgisayarlarında eset5 kullanıyorum. Özellikleri vestel promega BT bilgisayarları 512 ramli Celeron, başka antivirüsle çok ağır çalışıyor.

hocam deepfreeze i çak geçsin. kaydedeceklerini de D: sürücüsüne kaydetsinler. öğretmenler odasındaki masaüstü arkaplanına da öyle bir yazı yaz öyle yapsınlar.

ben öğretmenler odasındaki bilgisayara bakım yapıyordum. kimse kullanmasın diye yazdım kimse kullanmamış onu geçtim 1 hafta boyunca unutmuşum orada o yazıyı 1 hafta boyunca kimse kullanmamış :D

Geri