Okulda Face, Twitter, Youtube hepsi açılıyor!

Kodla Büyü
Saklıyı gizliyi düğün evinde söyle hesabı yazın olup bitenleri buraya peşinden tekrardan kapatsınlar :puhaha:

kapatsınlar tabi. zaten zar zor ders yapıyoruz bi de başımıza o çıkmasın :sleep:

ders için gerekli tüm siteler açık. torrent uygulamaları, yetişkin içerikli siteler güvenlik engeline halen takılıyor. bence sadece youtube ve cloud sitelerinin açık kalması sosyal ağların engellenmesi daha uygun olur.

düzenleme : sertifika yüklü olmayan cihazlarda hala siteler engelli.

çıldıracağım. benim öğrencilerim de keşfetti... gözler fal taşı gibi, sabah sabah bütün okul duyacak :verymad: :verymad:

hani youtube açılıyordu zalımlar :( biran gerçekten umut ettim.

yalnız youtube kesinlikle açık olmalı en azından öğretmene, burdaki kadar eğitim materyali hiçbir yerde yok. özellikle hatalarla vs. karşılaşınca çok yararlı oluyor.

pointer' Alıntı:
hani youtube açılıyordu zalımlar :( biran gerçekten umut ettim.

yalnız youtube kesinlikle açık olmalı en azından öğretmene, burdaki kadar eğitim materyali hiçbir yerde yok. özellikle hatalarla vs. karşılaşınca çok yararlı oluyor.

Şu an öğrencilerle akıllı tahtadan youtube ile Mercedes S Class fabrika üretim videsonu izliyoruz. Bu almanlar harika dostum! :)

Önemli birine lazım olmuştur. O işini halledene kadar açıvermişlerdir. O işini bitirince kapatırlar tekrar. :D

bence guncelleme vs. yapmak için devre dışı bıraktılar şimdi daha az açığı kalmıştır engeli almanın :verymad:

Salın insanları girsinler nereye gireceklerse.İşin özünde zaten engellersen daha çok kurcalamalarına sebebiyet verirsin. :alkis:

Bence bu engelleme öğretmenler ve öğrencilerin bilişim konusunda özelliklede VPN-RDS-DNS-PROXY bilimum uzaktan bağlantı-özel ağ konularında kendilerini geliştirmeleri için gizli bir projeydi :puhaha:

Konuya mevzu olan kişilerin belirtilen konularda yeterli seviyeye geldiklerine inanılarak proje sonlandırılmıştır. :puhaha:

peki izin vermeli mi öğrencilere ayarını tutturabilirler mi bu özgürlüğün?

çok yerinde bir karar ve inşallah kapamazlar. Özgür interneti sonuna kadar destekliyorum. Kırmak zorunda kalmıcaz artık.

elf.krc' Alıntı:

Cidden bu kısıtlamalar var diye öğrencilerin girmediğini mi düşünüyorsunuz.Bal gibi hepside telefonlarından özgürce,rahatça giriyorlar zaten.Net paket kampanyalarını var alıyorlar facebook,twitter vs her neyse işte giriyorlar.Mağdur olan burada öğrenci değil.Okulda ki öğretmen ve personeldir.

HamzaReis' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:

Cidden bu kısıtlamalar var diye öğrencilerin girmediğini mi düşünüyorsunuz.Bal gibi hepside telefonlarından özgürce,rahatça giriyorlar zaten.Net paket kampanyalarını var alıyorlar facebook,twitter vs her neyse işte giriyorlar.Mağdur olan burada öğrenci değil.Okulda ki öğretmen ve personeldir.

hocam okulda kullanımı için düşünüyorum aslında, okul dışında tabi ki benden çok kullanıyorlar biliyorum da bakalım deneyelim ve görelim
(ayrıca ben ortaokuldayım ve maddi olarak sıkıntılı bir bölge cep telefonları yok öğrencilerin o yüzden öğrenciler aç lar bu siteleri kullanmaya)

meilcese' Alıntı:
Konu ile ilgilenilmektedir.

İlgilenmeyin bırakın şu insanları.Dünyanın en saçma sistemi zaten.Uğraşacak milyonalrca işiniz varken buna mı kaldınız anlayamıyorum.Her haltı düzelttiniz internet engeli kalmıştı bir tek onu kurcalayıp duruyorsunuz.Çatır çatır giriliyor meb hattını sınırlamak çözüm değil bunu hala anlayamamış olmanız garip yani.

meilcese' Alıntı:

Sayın arkadaşım bakanlıktan olduğunuz anlaşılıyor 2 yıllık uzatan eğitim çanakkalede okuyorum comu işletmede yav el insaf devletin sitesini devletin üniversitesini yasaklamışsınız çok mu görüyorsunuz ders izlemeyi bize oradan korkmayın illegal hiç bir şey yapmıyorum, 25 senesini bu kuruma veren birisi olarak herhalde oradan ders izlemeyi bana çok görmezsiniz sizin insiyatifinize bırakıyorum...

Ne kadar kısıtlama o kadar merak doğurur. Özgür bırakın insanları . Emin olun o zaman daha az kullanım olur. Şimdi girmek için binbir türlü yol deniyoruz :+1:

sinek101' Alıntı:
meilcese' Alıntı:

Sayın arkadaşım bakanlıktan olduğunuz anlaşılıyor 2 yıllık uzatan eğitim çanakkalede okuyorum comu işletmede yav el insaf devletin sitesini devletin üniversitesini yasaklamışsınız çok mu görüyorsunuz ders izlemeyi bize oradan korkmayın illegal hiç bir şey yapmıyorum, 25 senesini bu kuruma veren birisi olarak herhalde oradan ders izlemeyi bana çok görmezsiniz sizin insiyatifinize bırakıyorum...

yardım masasından destek veriyorlar sanırım.bende sizin gibiyim.daha önce başıma geldiği için belirttim

Son düzenleme:
netman' Alıntı:
Bence bu engelleme öğretmenler ve öğrencilerin bilişim konusunda özelliklede VPN-RDS-DNS-PROXY bilimum uzaktan bağlantı-özel ağ konularında kendilerini geliştirmeleri için gizli bir projeydi :puhaha:

Konuya mevzu olan kişilerin belirtilen konularda yeterli seviyeye geldiklerine inanılarak proje sonlandırılmıştır. :puhaha:
:puhaha:

Geri