Okulda BTR olacağım sorularım var cevaplar mısınız? Lütfen acil

Kodla Büyü

ahmetsyr55

Site Gezgini
İmam Hatip lisesindeyim. Lab yok. Tek bilişimciyim. Müdür seneye Btr olursun dedi. Sorularım ise Şunlar
1- Btr olduğumuzda full ekders mi alınır yoksa haftalık 30 tamamlamak için ne yapılmalı?
2- Seneye okulumu kız-erkek ayrılacak iki okuldada BTR görevlendirme olabilirmiyim? olursa derse girilecekmi?
3- Btr konusunda şikayetleriniz varmı?
Cevaplar için teşekkür ederim şimdiden :)

Kadronuzun bulunduğu okulda BTR olacaksanız;
- Ders saati ne kadarsa o kadar derse girersiniz..
-18 saat ek ders alırsınız..
-Sistemini düzenini kurarsan rahat edersin..
-Teknik konuda pratik bilgin varsa sıkıntın olmaz..
-Liselerde ders saati genel de az olur, BR olmak daha mantıklıdır..
-Okul web sitesi, video hazırlama, ses düzeni, lcd pana düzenleme, ofis işlemleri ve ve en önemlisi tamircilik için hazır ol..
Kolay gelsin..

yani anladığım kadarıyla BTR GÖREVİ 18 ekderse kaarşılık geliyor. peki iki okuldada btr olarak görevlendirilme gibi bir şansım varmı? Eğer ki varsa o zaman 18+18 saat mi olmuş olacak. Merak ettiğim konu bu?

yani anladığım kadarıyla BTR GÖREVİ 18 ekderse kaarşılık geliyor. peki iki okuldada btr olarak görevlendirilme gibi bir şansım varmı? Eğer ki varsa o zaman 18+18 saat mi olmuş olacak. Merak ettiğim konu bu?
:) iki okulda BTR olmanız hele de 18+18 ek ders almanız mümkün değil :)
İki okulda sadece ders göreviniz olur BR olamaz..
Ancak siz iki okulla uğraşmayın, müdürünüzün yanında iki okuldan bahsedip başınıza iş almayın.. Böylece devam edin.

Btr nin alacağı ek ders 18 saattir. Başka okula resmi olarak görevlendirme olmaz zaten. Ama Bilişimcisi olmazsa diğer okul sana bizim işleri de yapıver diyebilir. Yapmak ya da yapmamak sana kalmış.

Kadronuzun bulunduğu okulda BTR olacaksanız;
- Ders saati ne kadarsa o kadar derse girersiniz..
-18 saat ek ders alırsınız..
-Sistemini düzenini kurarsan rahat edersin..
-Teknik konuda pratik bilgin varsa sıkıntın olmaz..
-Liselerde ders saati genel de az olur, BR olmak daha mantıklıdır..
-Okul web sitesi, video hazırlama, ses düzeni, lcd pana düzenleme, ofis işlemleri ve ve en önemlisi tamircilik için hazır ol..
Kolay gelsin..

bu saydığınız işlerinin çoğu btr nın görevi değil. biz kendi görevlerimizi bilmezsek hiç kimse bilmez. nacizane tavsiyem açar bakarsanız görevlendirme ile gelen görevlerimiz yazısına EBA,tablet ve akıllı tahta rehberliği web site güncelleme dışında bir iş görmeniz mümkün değil. ha derseniz ki format atsam elime mi yapışır elbette hayır ben de atıyorum yeri geldiğinde ancak bunun görevim olmadığını ve tamamen iyi niyetimden yaptığımı da herkese bahsederek bilgi veriyorum. haklarımızı biz koruyalım yoksa okulun memuru da olursunuz tamircisi de .

:) iki okulda BTR olmanız hele de 18+18 ek ders almanız mümkün değil :)
İki okulda sadece ders göreviniz olur BR olamaz..
Ancak siz iki okulla uğraşmayın, müdürünüzün yanında iki okuldan bahsedip başınıza iş almayın.. Böylece devam edin.

18+18 İyiymiş ama öyle olmuyor :)
Ders saati konusu ilçeden ilçeye değişmekle beraber(genelde maaş karşılığını doldurmanız beklenir 15 saat) okuldaki ders saatine girersiniz.Eğer 21 saatten fazlaysa ders saatiniz BTR olamazsınız.İkili öğretimde bir kısmı seçip o kısımda BTR olabilirsiniz. İki okul meselesi biraz zorlama oluyor .İki ayrı müdür iki ayrı idare vs. bence kaçabildiğin kadar kaç :)

bu saydığınız işlerinin çoğu btr nın görevi değil. biz kendi görevlerimizi bilmezsek hiç kimse bilmez. nacizane tavsiyem açar bakarsanız görevlendirme ile gelen görevlerimiz yazısına EBA,tablet ve akıllı tahta rehberliği web site güncelleme dışında bir iş görmeniz mümkün değil. ha derseniz ki format atsam elime mi yapışır elbette hayır ben de atıyorum yeri geldiğinde ancak bunun görevim olmadığını ve tamamen iyi niyetimden yaptığımı da herkese bahsederek bilgi veriyorum. haklarımızı biz koruyalım yoksa okulun memuru da olursunuz tamircisi de .
Kısmen doğru söylüyorsunuz hocam lakin idarenin verdiği görevleri yapmak öğretmenlerin asli görevi onu nasıl yapacağız.

Eğitim ogretim dahilinde mevzuat ve yonetmeliklere uygun olmali emir, keyfi ve suc teskil eden olamaz

idare size suç olan bir şeyi yap dese de yapıcak mısınız hocam. resim öğretmenine okulun boya badanası görevini verebiliyor mu mesela?
Meseleyi çarpıtmayalım,eğitim öğretimin işleyişiyle alakalı her türlü görevi verebilir.Bizim branşla alakalı olarak BTR rehber öğretmeni BT araçlarının tamamından sorumludur.

şu idarenin verdiği görevler, ya da idari görev tanımı hangi yönetmelikte var merak ediyorum söyler misiniz? herkes idari görev diyor.
Hocam mevzuatta okumuştum biraz araştırıp bulunabilir.İdarenin verdiği görevleri yapmakla yükümlüdür tarzında bir madde vardı

arkadaşlar btr olduğum liseye iki gün gidiyorum diğer 3 gün kendi okulumda dersim var. Btr olduğum lisenin müdürü 18 saat (4-3-4-3-4) ek ders vereceğine 4-3 toplamda 7 saat ek ders yazıyor dedim hocam yanlış yapıyorsunuz dinletemedim..böyle bir resmi yazı var mı varsa paylaşabilir misiniz?

kolay gelsin, iyi çalışmalar...

şu idarenin verdiği görevler, ya da idari görev tanımı hangi yönetmelikte var merak ediyorum söyler misiniz? herkes idari görev diyor.

657.....
Madde 11 - Devlet memurları kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslara uymakla ve amirler tarafından verilen görevleri yerine getirmekle yükümlü ve görevlerinin iyi ve doğru yürütülmesinden amirlerine karşı sorumludurlar.

Devlet memuru amirinden aldığı emri, Anayasa, kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Amir emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, memur bu emri yapmağa mecburdur. Ancak emrin yerine getirilmesinden doğacak sorumluluk emri verene aittir.

Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.

.

yazıyı okudum arkadaşım, orada okuldaki teknolojik araçların bakımı vb. gibi işlerden bahseden madde var.. Ona binaen yazdım zaten.. Hem format işlerini öğrenciler de yapıyor, öyle küçük işlere bakmıyorum ;) yalnız bu durum okuldan okula değişiyor.. M.S. Wordde bile bir yazıyı yazamayıp senden isteyen müdür de olduğu gibi en iyi tasarımcılarla yarışacak afiş-poster-dergi isteyen müdür de olabiliyor.. Haa daha ilerisi okul için işleri kolaylaştıracak robot yapmamızı isteyen müdür de gördüm.. Dediğim gibi yapacağın işler çalıştığın okul şartları ve müdür faktörüyle değişiyor..

yazıyı okudum arkadaşım, orada okuldaki teknolojik araçların bakımı vb. gibi işlerden bahseden madde var.. Ona binaen yazdım zaten.. Hem format işlerini öğrenciler de yapıyor, öyle küçük işlere bakmıyorum ;) yalnız bu durum okuldan okula değişiyor.. M.S. Wordde bile bir yazıyı yazamayıp senden isteyen müdür de olduğu gibi en iyi tasarımcılarla yarışacak afiş-poster-dergi isteyen müdür de olabiliyor.. Haa daha ilerisi okul için işleri kolaylaştıracak robot yapmamızı isteyen müdür de gördüm.. Dediğim gibi yapacağın işler çalıştığın okul şartları ve müdür faktörüyle değişiyor..

hocam aslında aynı şeyden bahsediyoruz. hepimiz zaten her şartta çalışmak için görev alıyoruz .ama bazen biz işlerimizi zorlaştırıyoruz o anlamda bahsettiğim. karşılıklı iyi niyete bakar biraz da . yaptığımız hiç bir iş elimize yapışmaz. ancak karşı tarafın tutumu da önemli. anlamışsınızdır az çok ne demek istediğimi.

arkadaşlar btr olduğum liseye iki gün gidiyorum diğer 3 gün kendi okulumda dersim var. Btr olduğum lisenin müdürü 18 saat (4-3-4-3-4) ek ders vereceğine 4-3 toplamda 7 saat ek ders yazıyor dedim hocam yanlış yapıyorsunuz dinletemedim..böyle bir resmi yazı var mı varsa paylaşabilir misiniz?

kolay gelsin, iyi çalışmalar...

görevlendirildiğiniz okul doğru yapıyor. kalan 4-3-4 ü derse girdiğiniz yani kendi okulunuz yapacak

657.....
Madde 11 - Devlet memurları kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslara uymakla ve amirler tarafından verilen görevleri yerine getirmekle yükümlü ve görevlerinin iyi ve doğru yürütülmesinden amirlerine karşı sorumludurlar.

Devlet memuru amirinden aldığı emri, Anayasa, kanun, tüzük ve yönetmelik hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Amir emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, memur bu emri yapmağa mecburdur. Ancak emrin yerine getirilmesinden doğacak sorumluluk emri verene aittir.

Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.

.
hocam en büyük sıkıntı da bu ya zaten. biz düz memur değiliz biz öğretmeniz. eğitimle ilgili işleri yerine getiririz. idari görev derseniz ucu açık bir hal olur ve her şey akla gelebilir. o yüzden dikkat etmek gerekir.

Geri