Okulda Boş Zamanlarız da (Ya da artan zaman) ne yapıyorsunn?

Kodla Büyü

cibril

Üye
Arkadaşlar bu gün hiç dersim yoktu BT sınıfına da programa göre öğretmen arkadaşlar gidiyordu idari işleri de sürekli yapan birisiyim ama bu gün orası da sarmadı:) okulda canım sıkldı sizler ne yapıyorsunuz artan zamanınız da okul için, öğrenciler için,kendiniz için.? Köy okulu bu arada
baktım olmuyor son derste nescafe +ülker çikalatı gofret =yine olmadı:))

hocam bende çözüm bulamadım o işe canım sıkılıyor öğretmen arkadaşlarla ya muhabbat yada kimin bir pc sorunu olursa ona bakıyom. zaman gecsin maksat

bu arada borsa iyi imiş rehberlikçi anlatmıştı birkaç hoca borsada takılıyor...

http://www.99designs.com

Herkese açık tasarım yarışmaları mevcut.Boş zamanları değerlendirmek için birebir.Henüz bir yarışma kazanamadım ama tasarım konusunda kendimi ilerlettiğim kesin.Ayrıca vektörel çizim yapmak için inkscape programını da öğrendim.Bu da ayrı bir kazanç.

İlgilenen arkadaşlara tavsiye ederim.

Kitap okuyorum ama nedense okulda pek veremiyorum kendimi. Öğrencilerin bir kısmı alışmış, sorularını getiriyor. Matemetik, geometri, fizik... :) Hele bir tanesi aman Allah' ım vicdan azabı gibi her an yanımda bitiyor.
İdari işleri de yapmayın derim ben, kötü örnek oluyorsunuz :)

ben sıkılmıyorum uğraşıcak bişeyler buluyorum ya :) müzik dinliyorum, alışveriş sitelerine bakıyorum, okul sitelerine eklenicek bişeyler varsa ekliyorum, okulda herhangi bir etkinlik varsa fotoğraf çekiyorum, bilgisayarbilişimde takılıyorum, telefonumdan face twittera giriyorum, öğrencilerin ya da öğretmenlerin bilgisayarla ilgili sorunları varsa dinliyorum, yardımcı olmaya çalışıyorum, , tenefüslerde zaten sınıfta öğrencilerle vakit geçiriyorum..bazen kitap okuyorum. öyle geçiyo işte saatler :)

dizüstü bilgisayarımı götürüp kendimi geliştirebileceğim araştırmalar yapıyorum kod yazıyorum. css tasarım işleriyle uğraşıyorum. ne arkadaşların bilgisayarlarını tamir ediyorum ne de idari işlere yardım ediyorum. üzerime düşeni yapıyorum. öğrencilerim ne zaman gelse yardımcı olmaya çalışıyorum oturup tekrar tekrar konu anlattığım oluyor fizik kimya matematik geometri sorularını çözüyorum üniversite konularında merak ettikleri konuları konuşuyorum ama onun dışında üzerime vazife olmayan okul işleri idari işlerden uzak duruyorum.

Uzun zaman önce üye olduğum acikakademi.com 'u aktif kullanmaya başladım ki okulda da işler yoğunlaştı :| Bıraksalar da ilerlesem şurda :) Yazılım alanında kendini geliştirmek isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye olunur :+1:

biltek99' Alıntı:
http://www.99designs.com

Herkese açık tasarım yarışmaları mevcut.Boş zamanları değerlendirmek için birebir.Henüz bir yarışma kazanamadım ama tasarım konusunda kendimi ilerlettiğim kesin.Ayrıca vektörel çizim yapmak için inkscape programını da öğrendim.Bu da ayrı bir kazanç.

İlgilenen arkadaşlara tavsiye ederim.

benim de yapmak istediğim bu ama her seferinde oyalanırken buluyorum kendimi :-1:

ben de 6 saat ders ile btryim ve genelde boşum bu durumdan iyice sıkılmaya başladım aslında önerilere baktım ama kitap okumak da nette gezinmek de tüm yıla yayınca sıkıcı oluyor, üstüne kendimi çok gereksiz hissediyorum bazen

Hangi boş zaman? Ders yükü + tahtalar olunca hiç vakit kalmıyor.

Ben de köy okulunda çalışıyorum. Dönem başında 2 ay müdür yardımcısı yokken müdür yardımcılığı yaptım. Fazlası ile yoğundu. Mutlaka kendime iş bulmaya çalışıyorum.

3 yıl ilköğretimde çalıştım, boş zaman bulamadım, şimdi baya bir süredir meslek lisesindeyim, hâlâ boş zaman bulamıyorum. :confused: Sorun bende mi acaba? :)

idari işleri yapmamayı öğrendim. birde nedense dys sistemi geleli bize pek idari iş gelmez oldu. kitap okuma alışkanlığı edinmeye çalışacağım ikinci dönem geçte olsa. günde en az bir ders saatini kitap okumaya ayıracağım. zaten bu işi seversem işlerde çoğalacaktır otamatikman. kitap okuma işi yine havada kalır :)

Boş zamanı bırakın ben evde bile okul işi yapar oldum.. Proje okulu olmanın faydaları :mad:

khosann.com daki yazıları okuyorum. arduino çalışıyorum. gazeteleri okuyorum.Bilim Teknik yeni sayılarına abone oldum bu ay başladı onları okuyacağım. Yukarıda site tavsiye eden hocalarıma teşekkür ederim. not aldım onları da takip edeceğim.

Eğer Linux işletim sistemi hakkında deneyiminiz yoksa Pardus kurup incelemenizi tavsiye edebilirim hocam.

Boş zaman hikayesi okuyan arkadaşlar yüzünden idareciler bilisimciler yatıyor masalları anlatıyor. Boş zaman biz neden bulamıyoruz acaba?

Arkadaşlar bu gün hiç dersim yoktu BT sınıfına da programa göre öğretmen arkadaşlar gidiyordu idari işleri de sürekli yapan birisiyim ama bu gün orası da sarmadı:) okulda canım sıkldı sizler ne yapıyorsunuz artan zamanınız da okul için, öğrenciler için,kendiniz için.? Köy okulu bu arada
baktım olmuyor son derste nescafe +ülker çikalatı gofret =yine olmadı:))
bol bol kitap okuyun.. Köy okulu demişsiniz, atın bahçeye bir sandalye mis gibi köy havası ve varsa manzarada kitap okuyun derim :)

bol bol kitap okuyun.. Köy okulu demişsiniz, atın bahçeye bir sandalye mis gibi köy havası ve varsa manzarada kitap okuyun derim :)
şuan tam zamanı olduğu için köyden bulunabilecek atalık tohumlar çimlendirilip etrafa şaşırtma yapılır ve bahar yaz aylarında mis gibi yenir :)

Geri