okulda bilgisayar kursu açmak için

Kodla Büyü
oKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ KAPSAMINDA Hlk eğitim kanalıyla 12-15 civari kursiyerin olması lazım en az lise öğrencisi olması lazım

bende bunu sordum halk eğitime 16 yaşından büyükse açabilirsin dediler ben ilköğretim de olduğumdan açamıyorum.

MADDE 33 – (1) Merkezlerce kurslar en az 12 kursiyerin katılmasıyla düzenlenir. Kurslar; program, aday kursiyer sayısı, öğretmen ve usta öğreticilerin çalışma saatleri ile benzeri bilgiler içeren teklifin millî eğitim müdürü tarafından onaylanmasıyla açılır.

(2) Kurs açılma onayları, tek olarak alınabileceği gibi belirli dönemlerde toplu olarak da alınabilir.

(3) Kursiyer sayısının 8 in altına düşmesi durumunda, merkez müdürünün teklifi, millî eğitim müdürünün onayı ile eğitime devam edilebilir.

(4) Okuma yazma, özel eğitim gerektiren bireylere, koruma altındaki bireylere, sokakta çalışan veya yaşayan çocuklara, rehabilitasyon merkezlerinde ve hastanelerde yatan kişilere, tutuklu ve hükümlülere, 3/7/2005 tarihli ve 5402 sayılı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunu kapsamında düzenlenen kurslar ile unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarının yaşatılmasına yönelik ve döner sermaye işletmesi bünyesinde düzenlenecek kurslarda kursiyer sayısı dikkate alınmaz.

(5) Kurslarda programın özelliği ve katılımcının isteği, mevcut imkânlar ve benzeri hususlar dikkate alınarak eğitimin bireyselleştirilmesi yoluna da gidilebilir.

(6) Kursların herhangi bir nedenle kapatılması durumunda kursiyerler, istemeleri hâlinde aynı programı yürüten en yakın kurs merkezine nakledilebilir.

(7) Bir kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, yeni açılan aynı tür ve seviyedeki bir kursa katılabilirler. Ancak bu durumdaki kursiyerlerin sayısı, kursa katılanların sayısının 1/4 ünü aşamaz.

Ben bu dönem kurs açmak istiyorum velilerden talep olur düşüncesindeyim. Okul müdürü de iyi olur bizde okullar hayat olsun başlığına ekleriz dedi. Duyuru yapacam öğrenciler kanalıyla. Halk eğitime önce gidip kurs açmak istiyorum demeli miyim yoksa kursiyer sayısını ve evrakları tamamlayıp mı gitmeliyim? Yapan arkadaşlar nası bi yol haritası izliyor acaba?

Geri