Okula laptop alınacak.

Kodla Büyü
Hocam bizim mem'e de almışlar 4 tane, kim dediyse lenovo alın diye , çok ciddi söylüyorum kalas gibi makineler, tuşları , kendisi.
Toshiba, dell, hp , asus gibi markalar dururken.
Markaya extra para veriliyor diye herkes lenovo,samsung vs... gibi makine alıyorlar, arada fark var kalite markalarla.

Geçen hafta bahsettiğiniz modelin 6 GB Ram ve 1 TB sabit diskli ve 2 GB Nvidia 740m ekran kartlı modelini 1500 TL'ye bir arkadaşa aldık. Hatta bu hafta sonu yine stoğa girmiş ve aynı fiyata satılmıştı. Siz vatan'ı (web'e özel bölümünü) takip, edip, bahsettiğim ürünü almaya çalışın. Gayet şık, ince ve hafif bir bilgisayar. Tek kusuru 4 hücreli pilinin olması ve tochpad'inin yapısından dolayı tıklandığında ses çıkarması. Bunların dışında gayet güzel bir makine, tepki süresi vs. de gayet hızlı. O fiyata alabileceğimiz en iyi bilgisayardı.
Eğer lenovo düşünmezseniz de gold.com.tr'de DELL marka i5 4 gb ram, radeon 7670m ekran kartlı modeller bazen kampanya ile 1250-1300 TL aralığında satılabiliyor, onlar da gayet güzel ve işe yarar bilgisayarlar.

arkadaşlar yarın alcaz laptopu.müdür yarın gidip alalım diyor.indirim takip etme gibi durumum yok.netten almak da istemiyor.okulda kullanılacak aslında.
yarın vatana gitcez.asus da fiyat olarak yüksek?başka model önerir misiniz?

toshiba felan tabi marka parası biraz fazla oluyor, özelliğine göre pahalı oluyor ama kalite açısından da genelde iyidir, özellikle ekran kalitelerine de yanyana dururken bakın derim..

Hocam bizde laptop, masaüstü, yazıcı, kamera alıcaz ama bunların kdv indirimi nasıl oluyor? Sadece tekno marketler mi yapıyor yoksa herhangi bi bilgisuarcıda yapabilir mi? Bu konuda biraz bilgi verseniz

Sayın hocam, gidecekseniz bari cumartesi günü gidin. Hem vatan'da hem de teknosa da cumartesi, haftasonu ciddi indirimler olabiliyor.

aak' Alıntı:
Hocam bizde laptop, masaüstü, yazıcı, kamera alıcaz ama bunların kdv indirimi nasıl oluyor? Sadece tekno marketler mi yapıyor yoksa herhangi bi bilgisuarcıda yapabilir mi? Bu konuda biraz bilgi verseniz

Sorum güncelliğini koruyor arkadaşlar

aak' Alıntı:
aak' Alıntı:

KDV indirimi okula bağış şeklinde yapılan bilgisayar vb. ürün alımlarında geçerli. Yani okulda demirbaş satın alırken KDV indirimi olmuyor.
Sanırım bağlı bulunduğunuz MEM'den kdv muafiyet belgesiyle beraber satın alma işlemi gerçekleşiyor.

Çok kere lenovo adım halende isteyenlere lenova alıyoruz problem yaşamadım henüz..

aşağıdaki ürün geçen hafta vatan da 1500 idi, yeni bir ürün ve kampanyalı fiyat, internet fiyatı mağazayı yansıtmıyor olabilir bu üründe, ayrıca 4.nesil işlemci var.
dokunmatik, ekran ters dönüp win tablet olarakta kullanabiliyorsunuz vs vs özellikle ben bu ürünü tavsiye ederim eğer fiyatı 1500 civarı ise hiç düşünmeyin alın hocam.

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook ... I_ID=69053

yakuphan' Alıntı:
aak' Alıntı:
aak' Alıntı:

KDV indirimi okula bağış şeklinde yapılan bilgisayar vb. ürün alımlarında geçerli. Yani okulda demirbaş satın alırken KDV indirimi olmuyor.
Sanırım bağlı bulunduğunuz MEM'den kdv muafiyet belgesiyle beraber satın alma işlemi gerçekleşiyor.

her türlü oluyor..

wertyu6' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
aak' Alıntı:
aak' Alıntı:

her türlü oluyor..

Hocam şunu anlamıyorum. Teklif formunda okula alcağımız belli. Ona teklif formu ile gittiğimde aölmayacak mı kdv yi. Bizden almadı diyelim. Kendi ödediği kdv yi kimden alacak

cevher---' Alıntı:
Hocam bizim mem'e de almışlar 4 tane, kim dediyse lenovo alın diye , çok ciddi söylüyorum kalas gibi makineler, tuşları , kendisi.
Markaya extra para veriliyor diye herkes lenovo,samsung vs... gibi makine alıyorlar, arada fark var kalite markalarla.

Hocam ya bilgisayardan hiç anlamıyorsunuz, yada daha önce Lenovo Markalı bir PC görmemişsiniz.. Kusura bakmayın

pehepe' Alıntı:
cevher---' Alıntı:

Hocam ya bilgisayardan hiç anlamıyorsunuz, yada daha önce Lenovo Markalı bir PC görmemişsiniz.. Kusura bakmayın

lenovo kullandım hocam , söylediğim markaları siz kullandınız mı? , peki tüm elektronik marketler de sürekli olarak girişte ucuza indirimli lenovo satıyorlar? dell ya da toshiba sattıklarını pek görmedim

cevher---' Alıntı:
pehepe' Alıntı:
cevher---' Alıntı:

lenovo kullandım hocam , söylediğim markaları siz kullandınız mı? , peki tüm elektronik marketler de sürekli olarak girişte ucuza indirimli lenovo satıyorlar? dell ya da toshiba sattıklarını pek görmedim

Hocam genelleme yapmanız yanlış bence.. hemen hemen tüm markaları kullandım. 6 yıl toshiba kullandım çok sağlam bir bilgisayardı ama dün toshibanın bir modelini elime alıp kullandığımda toshiba nında kalitesiz bilgisayarları olabileceğini gördüm... Sizin kullandığınız lenovo da kalitesiz bir modelidir büyük ihtimal.. Her markanın iyi yada kötü modelleri oluyor

genellemeyi beraber yapmış olabiliriz hocam :) ,
hocam "Her markanın iyi yada kötü modelleri oluyor" konusunda haklısın, 3000 liraya, kimi 2 bin liraya, bazıları bi şekilde ucuza mal ediyor.

Bimeksteki hem fiyat hem de özellikler yönünden diğerlerinin önünde.
Özellikle ekran kartı diğerlerinden iyi. RAM miktarı da öyle. Sabit diskin 1 TB olması da artı bir özellik
Ancak eğer pille kullanmayı düşünüyorsanız, 4 hücreli olması belki sıkıntı olabilir ama prize bağlı kullanılacaksa sorun olmayacaktır.
Bunun 6 GB RAM'li olan modelini 1500 TL'ye 15 gün önce vatandan almıştık.
Bilgilerde USB 3.0 portuyla ilgili bir bilgi yok, eğer mağazadan alacaksanız, bu portun varlığından emin olun.
Başka sitelerden de kontrol ederseniz, belki daha düşük RAM'li olanını daha ucuza alabilirsiniz.

hocam usb 3.0 portu yok.bu batarya olayı da beni tedirgin etse de i5 işlemcili 8 gb ram olan bir bilgisayarı daha iyi fiyata bulamıyorum.sanırım bimeksten alcam.

Geri