Okula Kurulacak Kameralı Güvenlik Sistemi

Kodla Büyü

ragis

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar, okulumuzda kameralı güvenlik sistemi mevcut degil ve kurulması gerekiyor.Bu konuda bilgisi olan yardımcı olabilir mi?
Hangi ürünleri tavsiye edersiniz ve alacağımız güvenlik kameralarının özellikleri nasıl olmalı?
Ya da tam anlamıyla hangi malzemeleri almamız lazım.
Şimdiden teşekkür ederim..

öncelikle kurulacak sistemde gece görüşü bence çok önemli öğretmenim. Tabi bunun olması için cmos yerine ccd sensörlü kameralar gerekli; buna dikkat ettiğiniz sürece fiyat kıyaslaması yaparak istediğiniz sistemi alabilirsiniz.

Teşekkür ederim öğretmenim ben köyde çalışıyorum ve köyümüz il ve ilçe merkezlerine uzak. Yani sistemi gerekli malzemeleri bizim temin edip bizim kurmamız gerekiyor.
herhangi bir DVR kartı kameralar için yeterli midir?

na kadar para var :DD
kaç kamera lazım önce yerlerini tespit edin
gerekli olanlar;
? X kamera
1 dvi card
kablo sistemi
işçilik
1 tane sürekli çalışmaya ayarlanmış ve hareket varken kayıt edicek internete bağlı pc
aklıma gelenler bu kadar

bence hiç uğraşmayın direk verin bu işi yapan birine. adam sonuçta para alacak. haa şehir merkezi ha köy sadece sizden fazla olarak mazot parası daha fazla alır

aslında pcye gerek yok kameraları bağlayıp monitör ve klavye mouse eklenen sırf bu iş için dizayn edilmiş sistemler mevcut.

hazır güvenlik sistemi diye aratırsanız bulursunuz örnek olarak bir sayfa veriyorum.daha makul yerler olabilir.

hem pc gerektirmeyen hemde pci kart şeklinde olan örnekler mevcut.

http://www.kaanguvenlik.com/online/Scripts/default.asp

biz yaptırdık fabrikanın birine vergiden düştüler oldu bittiye geldi biraz . çünkü okuldakilerin kolay kolay halledebileceği bişey değil aslında . biraz özen göstereyim dersen içinden çıkması zor epey. yok kablo döşeme yok uzaltma kısaltma yok kaera ayarlama ıvırı zıvırı ömrün gider. zrızası olucak hiç olmazsa yaptırtırsan gelip ilgilenirler.

:D teşekkür ederim , hocam köyün yolları da kötü nasl anlatsam ki Pervarinin bir köyü, ve okulun imkanları kısıtlı.
4 yada 6 tane kamera almayı düşünyoruz. Özelliklerin ne anlama geldiğini bilmediğim için fiyat araştırmasında yetersiz kalıyorum.

haklısınız biizm kurabileceğimiz birşey degil. Özellikler konusunda bilgi verdiğinz için teşkkür ederim. ben fiyat araştırmasına devam edeyim :)
iyi günler

kamera sayısına karar verirseniz, internettende takip edebilmek isteyip istemediğinizi, harici yada dahili bir sistemmi istediğinizi belirtirseniz (gece görüş olacaktır muhtemelen) okulun boyutlarınıda verirseniz bir seçim yapılabilir.bir köy olmasa yıldıray hocamında dediği gibi bir vergi mükellefi bağış yapıp vergiden düşebilirdi bu şartlarda zor sanırım bu durum.

valla biz biraz rahat düşündükte sizin başka ince durumlarda varmış . bence idarenizle görüşün özel bi işyerine yaptırtmaya işin içinden işçilik garanti olmadan çıkamayacağınızı güzel bi şekilde anlatın.

Geri